Image
8.4.2014 0 Comments

Microsoft predstavil App Studio, umožňuje vytvárať naraz aplikácie pre tablety aj počítače

microsoft-app-studio.jpg Minulý rok Microsoft predstavil beta verziu svojho Windows Phone App Studia v snahe zvýšiť počet aplikácií dostupných pre smartfóny bežiace na jeho mobilnej platforme. Teraz spoločnosť oznámila, že odteraz je softvér premenovaný na Windows App Studio a umožňuje vytvárať aplikácie pre tablety a počítače naraz.

Hostovaná služba, ktorá by podľa predstaviteľov spoločnosti mala umožniť vytvárať aplikácie pre mobilné zariadenia prakticky komukoľvek z radov širokej verejnosti, beží v prehliadači a umožňuje užívateľovi vybrať si z rady preddefinovaných šablón, do ktorých následne môže pridávať obsah ako obrázky, videá, RSS a twitterovať feedy. Obsah možno brať zo stránok ako Youtube, Flickr a po novom aj z najväčšej sociálnej siete sveta Facebook. Služba obsahuje okrem iného nový mód náhľadu, v rámci ktorého si užívatelia môžu pozrieť, ako ich aplikácia bude vyzerať na rôznych zariadeniach vrátane tabletov a smartfónov.

Užívateľ môže s tvorbou aplikácie začať od nuly pomocou tlačidla "Empty App" alebo si vybrať jednu z prednastavených šablón. Nová verzia softvéru prináša funkciu s názvom WebApp, ktorá umožňuje vytvoriť si šablónu priamo z vybranej mobilnej webovej stránky a pridať do nej natívne prvky. Pokiaľ bude chcieť používateľ aplikáciu v App Store publikovať, bude si najprv musieť zaregistrovať účet na Dev Center za ročný poplatok devätnásť dolárov. Ďalej je nutné si pre aplikáciu rezervovať meno. Aby aplikácia zaujala ďalších používateľov, odporúča Microsoft okrem chytľavého titulu pridať tiež dobrý popis a náhľad.

Aplikácie, ktoré boli vytvorené za použitia App Štúdiá pre Windows Phone, možno následne "upgradovať" tak, aby fungovali aj na Windows. Akonáhle je tvorba aplikácie dokončená, používatelia si ju môžu okrem publikovania v App Store aj stiahnuť priamo do svojho zariadenia. Možné je tiež stiahnuť si originálny zdrojový kód Windows Phone 8.0, Windows Phone 8.1 a Windows 8.1. Na webových stránkach App Štúdiá stále visí nálepka Beta a hovorca Microsoftu zatiaľ neoznámil, kedy ju plánuje odstrániť.

Na oficiálnom blogu sa uvádza iba to, že spoločnosť pracuje na tom, aby profesionálni vývojári mali do budúcna tvorbu aplikácií zjednodušenú pre všetky zariadenia s Windows. Jedným z veľkých tém na vývojárskej konferencii Build, ktorá sa odohrala tento týždeň, bol nový koncept, ktorý Microsoft označuje ako "univerzálna aplikácia". Ten by mal vývojárom umožniť napísať jednu jedinú aplikáciu, ktorá pobeží ako na inteligentných mobilných telefónoch, tak na tabletoch, počítačoch a herných konzolách Xbox One.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá