Image
18.2.2014 0 Comments

Microsoft predĺžil predaj Windows 7 pre firmy

windows7.jpg Firemní používatelia si budú môcť aj naďalej zaobstarávať nové zariadenia s predinštalovaným operačným systémom Windows 7.

Hneď na začiatok dobrá správa: Microsoft predĺžil podporu počítačov s predinštalovaným systémom Windows 7. Zlá správa potom znie tak, že sa z tohto ústretového kroku môžete radovať iba v prípade, že plánujete obstaranie zariadenia špeciálne upraveného pre firemných používateľov, a teda obsahujúceho drahšiu edíciu Windows 7 Professional.

Pre počítače používajúce niektorú zo spotrebiteľských verzií Windows 7 - Home Basic, Home Premium alebo Ultimate - platí aj naďalej pôvodný dátum pre koniec oficiálnej podpory 31. októbra 2014. O koľko sa predĺži podpora pre firemný variant Windows 7, zatiaľ Microsoft nestanovil.

Pre bežných spotrebiteľov sa tak vlastne nič nezmení. Napokon väčšina súčasných počítačov s predinštalovaným Windows 7 je už určená firemným zákazníkom a na nefiremnú sféru sa Microsoft snaží cieliť len nie príliš populárnym Windows 8.1.

Predĺženie podpory je vcelku logický krok. Nemilosrdne sa totiž blíži koniec podpory Windows XP a väčšina firemných používateľov používajúcich túto starú platformu mieni prejsť práve na Windows 7. Microsoft im tak teraz na tento prechod dal viac času a zmiernil ich obavy o bezpečnosť firemnej infraštruktúry. Na druhej strane môže pokračovať v propagácii Windows 8.1 pre bežných spotrebiteľov.

Koniec celkovej podpory Windows 7, keď sa skončí prísun všetkých opravných aktualizácií, je aj naďalej naplánovaný na 14. januára 2015. Po tomto dátume bude Microsoft už ponúkať len bezpečnostné aktualizácie, a to až do roku 2020. Predaj škatuľových Windows 7 sa síce oficiálne skončil v októbri 2013, stále je však u niektorých predajcov k dispozícii.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá