Image
18.2.2014 0 Comments

Microsoft predĺžil predaj Windows 7 pre firmy

windows7.jpg Firemní používatelia si budú môcť aj naďalej zaobstarávať nové zariadenia s predinštalovaným operačným systémom Windows 7.

Hneď na začiatok dobrá správa: Microsoft predĺžil podporu počítačov s predinštalovaným systémom Windows 7. Zlá správa potom znie tak, že sa z tohto ústretového kroku môžete radovať iba v prípade, že plánujete obstaranie zariadenia špeciálne upraveného pre firemných používateľov, a teda obsahujúceho drahšiu edíciu Windows 7 Professional.

Pre počítače používajúce niektorú zo spotrebiteľských verzií Windows 7 - Home Basic, Home Premium alebo Ultimate - platí aj naďalej pôvodný dátum pre koniec oficiálnej podpory 31. októbra 2014. O koľko sa predĺži podpora pre firemný variant Windows 7, zatiaľ Microsoft nestanovil.

Pre bežných spotrebiteľov sa tak vlastne nič nezmení. Napokon väčšina súčasných počítačov s predinštalovaným Windows 7 je už určená firemným zákazníkom a na nefiremnú sféru sa Microsoft snaží cieliť len nie príliš populárnym Windows 8.1.

Predĺženie podpory je vcelku logický krok. Nemilosrdne sa totiž blíži koniec podpory Windows XP a väčšina firemných používateľov používajúcich túto starú platformu mieni prejsť práve na Windows 7. Microsoft im tak teraz na tento prechod dal viac času a zmiernil ich obavy o bezpečnosť firemnej infraštruktúry. Na druhej strane môže pokračovať v propagácii Windows 8.1 pre bežných spotrebiteľov.

Koniec celkovej podpory Windows 7, keď sa skončí prísun všetkých opravných aktualizácií, je aj naďalej naplánovaný na 14. januára 2015. Po tomto dátume bude Microsoft už ponúkať len bezpečnostné aktualizácie, a to až do roku 2020. Predaj škatuľových Windows 7 sa síce oficiálne skončil v októbri 2013, stále je však u niektorých predajcov k dispozícii.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá