Image
18.2.2014 0 Comments

Microsoft predĺžil predaj Windows 7 pre firmy

windows7.jpg Firemní používatelia si budú môcť aj naďalej zaobstarávať nové zariadenia s predinštalovaným operačným systémom Windows 7.

Hneď na začiatok dobrá správa: Microsoft predĺžil podporu počítačov s predinštalovaným systémom Windows 7. Zlá správa potom znie tak, že sa z tohto ústretového kroku môžete radovať iba v prípade, že plánujete obstaranie zariadenia špeciálne upraveného pre firemných používateľov, a teda obsahujúceho drahšiu edíciu Windows 7 Professional.

Pre počítače používajúce niektorú zo spotrebiteľských verzií Windows 7 - Home Basic, Home Premium alebo Ultimate - platí aj naďalej pôvodný dátum pre koniec oficiálnej podpory 31. októbra 2014. O koľko sa predĺži podpora pre firemný variant Windows 7, zatiaľ Microsoft nestanovil.

Pre bežných spotrebiteľov sa tak vlastne nič nezmení. Napokon väčšina súčasných počítačov s predinštalovaným Windows 7 je už určená firemným zákazníkom a na nefiremnú sféru sa Microsoft snaží cieliť len nie príliš populárnym Windows 8.1.

Predĺženie podpory je vcelku logický krok. Nemilosrdne sa totiž blíži koniec podpory Windows XP a väčšina firemných používateľov používajúcich túto starú platformu mieni prejsť práve na Windows 7. Microsoft im tak teraz na tento prechod dal viac času a zmiernil ich obavy o bezpečnosť firemnej infraštruktúry. Na druhej strane môže pokračovať v propagácii Windows 8.1 pre bežných spotrebiteľov.

Koniec celkovej podpory Windows 7, keď sa skončí prísun všetkých opravných aktualizácií, je aj naďalej naplánovaný na 14. januára 2015. Po tomto dátume bude Microsoft už ponúkať len bezpečnostné aktualizácie, a to až do roku 2020. Predaj škatuľových Windows 7 sa síce oficiálne skončil v októbri 2013, stále je však u niektorých predajcov k dispozícii.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá