Image
10.2.2015 0 Comments

Microsoft požiadal o ochrannú známku Windows 365. Chystá sa zaviesť predplatné?

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg V priebehu uplynulého roka sa na internete niekoľkokrát objavila myšlienka Windows 365, teda predpoklad, že Microsoft bude čoskoro ponúkať Windows ako predplatenú službu. Účtoval by si za operačný systém ročný poplatok podobne ako v prípade Office 365.

Tieto dohady vychádzali z údajne uniknutého obrázka, obsahujúceho vraj zoznam budúcich produktov Microsoftu, ktorý bol neskôr označený za podvrh.

Microsoft však oznámil, že Windows 10 bude zadarmo pre každého, kto upgraduje z Windows 7 alebo 8. Windows 365, o ktorom sa špekulovalo, teda nezaviedol. No neodhalil ani podrobnú cenovú stratégiu svojho nového operačného systému.

windows_365.jpg

No keď nedávno Microsoft podal žiadosť o pridelenie ochrannej známky pre Windows 365, dohady znovu ožili. Predovšetkým si treba objasniť, že týmto krokom si spoločnosť možno len pripravuje zadné vrátka a realizácia zamýšľaného projektu vôbec nie je istá.

Zatiaľ to vôbec nevyzerá tak, že by Microsoft chcel prejsť na Windows 365 v blízkej budúcnosti, pretože sa snaží pretlačiť Windows 10 na všetky možné inštancie. Zabezpečil si iba právo na značku a až čas ukáže, ako s ním bude nakladať.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá