Image
10.2.2015 0 Comments

Microsoft požiadal o ochrannú známku Windows 365. Chystá sa zaviesť predplatné?

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg V priebehu uplynulého roka sa na internete niekoľkokrát objavila myšlienka Windows 365, teda predpoklad, že Microsoft bude čoskoro ponúkať Windows ako predplatenú službu. Účtoval by si za operačný systém ročný poplatok podobne ako v prípade Office 365.

Tieto dohady vychádzali z údajne uniknutého obrázka, obsahujúceho vraj zoznam budúcich produktov Microsoftu, ktorý bol neskôr označený za podvrh.

Microsoft však oznámil, že Windows 10 bude zadarmo pre každého, kto upgraduje z Windows 7 alebo 8. Windows 365, o ktorom sa špekulovalo, teda nezaviedol. No neodhalil ani podrobnú cenovú stratégiu svojho nového operačného systému.

windows_365.jpg

No keď nedávno Microsoft podal žiadosť o pridelenie ochrannej známky pre Windows 365, dohady znovu ožili. Predovšetkým si treba objasniť, že týmto krokom si spoločnosť možno len pripravuje zadné vrátka a realizácia zamýšľaného projektu vôbec nie je istá.

Zatiaľ to vôbec nevyzerá tak, že by Microsoft chcel prejsť na Windows 365 v blízkej budúcnosti, pretože sa snaží pretlačiť Windows 10 na všetky možné inštancie. Zabezpečil si iba právo na značku a až čas ukáže, ako s ním bude nakladať.

Zdroj: neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá