Image
10.2.2015 0 Comments

Microsoft požiadal o ochrannú známku Windows 365. Chystá sa zaviesť predplatné?

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg V priebehu uplynulého roka sa na internete niekoľkokrát objavila myšlienka Windows 365, teda predpoklad, že Microsoft bude čoskoro ponúkať Windows ako predplatenú službu. Účtoval by si za operačný systém ročný poplatok podobne ako v prípade Office 365.

Tieto dohady vychádzali z údajne uniknutého obrázka, obsahujúceho vraj zoznam budúcich produktov Microsoftu, ktorý bol neskôr označený za podvrh.

Microsoft však oznámil, že Windows 10 bude zadarmo pre každého, kto upgraduje z Windows 7 alebo 8. Windows 365, o ktorom sa špekulovalo, teda nezaviedol. No neodhalil ani podrobnú cenovú stratégiu svojho nového operačného systému.

windows_365.jpg

No keď nedávno Microsoft podal žiadosť o pridelenie ochrannej známky pre Windows 365, dohady znovu ožili. Predovšetkým si treba objasniť, že týmto krokom si spoločnosť možno len pripravuje zadné vrátka a realizácia zamýšľaného projektu vôbec nie je istá.

Zatiaľ to vôbec nevyzerá tak, že by Microsoft chcel prejsť na Windows 365 v blízkej budúcnosti, pretože sa snaží pretlačiť Windows 10 na všetky možné inštancie. Zabezpečil si iba právo na značku a až čas ukáže, ako s ním bude nakladať.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá