Image
9.10.2012 0 Comments

Microsoft oznámil aktualizácie aplikácií pre Windows 8

steve-sinofsky-windows-8-build.jpg Steven Sinofsky z Microsoftu na svojom blogu oznámil vo štvrtkovom príspevku veľa noviniek k aktualizáciám aplikácií, ktoré budú v nasledujúcich dňoch a týždňoch k dispozícii prvým majiteľom Windows 8 RTM.

Jednou z hlavných noviniek je, že vo verzii Windows 8 RTM Microsoft zablokoval akékoľvek obchádzanie nového rozhrania (predtým známeho ako Metro).

Od 6. októbra bude vo Windows Store k dispozícii aktualizácia Bingu s ďalšími stabilne vydávanými aktualizáciami až do uvedenia ostrej verzie Windows 8, ku ktorému by malo dôjsť 26. októbra. Na blogu zverejnil Gabriel Aul z Microsoftu zoznam aktualizovaných aplikácií, ktoré boli prvýkrát vydané vo Windows 8 Consumer Preview v auguste. Aul tiež spomenul popis špecifických vylepšení pre každý program. Vyhlásil, že aktualizácie budú tiež k dispozícii výrobcom PC s predinštalovanými Windows 8, rovnako ako používateľom, ktorí nainštalovali Windows 8 RTM.

Medzi aplikáciami aktualizovanými v týždňoch pred vydaním Windows 8 sú napríklad SkyDrive, Pošta, Kalendár, Ľudia, Fotografie, Mapy, Novinky a Hry. Koncom minulého mesiaca Microsoft oznámil aktualizáciu SkyDrive a čoskoro pridá funkciu do SkyDrive vyhľadávanie umožňujúce premenovávanie a presúvanie zložiek.

Aplikácia Pošta bude okrem iných zaujímavých aktualizácií po novom zahŕňať zobrazenie konverzácie v doručenej pošte a aplikácia Fotografie bude podporovať orezávanie a rotáciu fotografií, plus automatizovanú prezentáciu. Aplikácia Mapy ponúkne pohľad na mapu z vtáčej perspektívy, niekoľko nových máp, pomocníka pri navigácii a prepojenie máp s vyhľadávačom Bing.

Keď sme pri Bingu, nový nástroj umožní sťahovať obrázky do obrazovky zobrazenej po zamknutí počítača. Aplikácia Novinky pre zmenu ponúka vylepšenú čítačku článkov s výberom písma, priblížením a ďalšími funkciami. Aplikácia Počasie bude teraz zahŕňať viac než desaťdňovú predpoveď počasia a presnejšie hlásenia teplôt.

Záver? Kým Windows Store môže trpieť vážnymi problémami s aplikáciami tretích strán, je pekné vidieť, že Microsoft sa venuje podpore aplikácií, nad ktorými má priamu kontrolu. Plný zoznam vylepšení vstavaných aplikácií vo Windows 8 nájdete priamo na blogu Stevena Sinofského.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá