Image
9.10.2012 0 Comments

Microsoft oznámil aktualizácie aplikácií pre Windows 8

steve-sinofsky-windows-8-build.jpg Steven Sinofsky z Microsoftu na svojom blogu oznámil vo štvrtkovom príspevku veľa noviniek k aktualizáciám aplikácií, ktoré budú v nasledujúcich dňoch a týždňoch k dispozícii prvým majiteľom Windows 8 RTM.

Jednou z hlavných noviniek je, že vo verzii Windows 8 RTM Microsoft zablokoval akékoľvek obchádzanie nového rozhrania (predtým známeho ako Metro).

Od 6. októbra bude vo Windows Store k dispozícii aktualizácia Bingu s ďalšími stabilne vydávanými aktualizáciami až do uvedenia ostrej verzie Windows 8, ku ktorému by malo dôjsť 26. októbra. Na blogu zverejnil Gabriel Aul z Microsoftu zoznam aktualizovaných aplikácií, ktoré boli prvýkrát vydané vo Windows 8 Consumer Preview v auguste. Aul tiež spomenul popis špecifických vylepšení pre každý program. Vyhlásil, že aktualizácie budú tiež k dispozícii výrobcom PC s predinštalovanými Windows 8, rovnako ako používateľom, ktorí nainštalovali Windows 8 RTM.

Medzi aplikáciami aktualizovanými v týždňoch pred vydaním Windows 8 sú napríklad SkyDrive, Pošta, Kalendár, Ľudia, Fotografie, Mapy, Novinky a Hry. Koncom minulého mesiaca Microsoft oznámil aktualizáciu SkyDrive a čoskoro pridá funkciu do SkyDrive vyhľadávanie umožňujúce premenovávanie a presúvanie zložiek.

Aplikácia Pošta bude okrem iných zaujímavých aktualizácií po novom zahŕňať zobrazenie konverzácie v doručenej pošte a aplikácia Fotografie bude podporovať orezávanie a rotáciu fotografií, plus automatizovanú prezentáciu. Aplikácia Mapy ponúkne pohľad na mapu z vtáčej perspektívy, niekoľko nových máp, pomocníka pri navigácii a prepojenie máp s vyhľadávačom Bing.

Keď sme pri Bingu, nový nástroj umožní sťahovať obrázky do obrazovky zobrazenej po zamknutí počítača. Aplikácia Novinky pre zmenu ponúka vylepšenú čítačku článkov s výberom písma, priblížením a ďalšími funkciami. Aplikácia Počasie bude teraz zahŕňať viac než desaťdňovú predpoveď počasia a presnejšie hlásenia teplôt.

Záver? Kým Windows Store môže trpieť vážnymi problémami s aplikáciami tretích strán, je pekné vidieť, že Microsoft sa venuje podpore aplikácií, nad ktorými má priamu kontrolu. Plný zoznam vylepšení vstavaných aplikácií vo Windows 8 nájdete priamo na blogu Stevena Sinofského.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá