Image
9.10.2012 0 Comments

Microsoft oznámil aktualizácie aplikácií pre Windows 8

steve-sinofsky-windows-8-build.jpg Steven Sinofsky z Microsoftu na svojom blogu oznámil vo štvrtkovom príspevku veľa noviniek k aktualizáciám aplikácií, ktoré budú v nasledujúcich dňoch a týždňoch k dispozícii prvým majiteľom Windows 8 RTM.

Jednou z hlavných noviniek je, že vo verzii Windows 8 RTM Microsoft zablokoval akékoľvek obchádzanie nového rozhrania (predtým známeho ako Metro).

Od 6. októbra bude vo Windows Store k dispozícii aktualizácia Bingu s ďalšími stabilne vydávanými aktualizáciami až do uvedenia ostrej verzie Windows 8, ku ktorému by malo dôjsť 26. októbra. Na blogu zverejnil Gabriel Aul z Microsoftu zoznam aktualizovaných aplikácií, ktoré boli prvýkrát vydané vo Windows 8 Consumer Preview v auguste. Aul tiež spomenul popis špecifických vylepšení pre každý program. Vyhlásil, že aktualizácie budú tiež k dispozícii výrobcom PC s predinštalovanými Windows 8, rovnako ako používateľom, ktorí nainštalovali Windows 8 RTM.

Medzi aplikáciami aktualizovanými v týždňoch pred vydaním Windows 8 sú napríklad SkyDrive, Pošta, Kalendár, Ľudia, Fotografie, Mapy, Novinky a Hry. Koncom minulého mesiaca Microsoft oznámil aktualizáciu SkyDrive a čoskoro pridá funkciu do SkyDrive vyhľadávanie umožňujúce premenovávanie a presúvanie zložiek.

Aplikácia Pošta bude okrem iných zaujímavých aktualizácií po novom zahŕňať zobrazenie konverzácie v doručenej pošte a aplikácia Fotografie bude podporovať orezávanie a rotáciu fotografií, plus automatizovanú prezentáciu. Aplikácia Mapy ponúkne pohľad na mapu z vtáčej perspektívy, niekoľko nových máp, pomocníka pri navigácii a prepojenie máp s vyhľadávačom Bing.

Keď sme pri Bingu, nový nástroj umožní sťahovať obrázky do obrazovky zobrazenej po zamknutí počítača. Aplikácia Novinky pre zmenu ponúka vylepšenú čítačku článkov s výberom písma, priblížením a ďalšími funkciami. Aplikácia Počasie bude teraz zahŕňať viac než desaťdňovú predpoveď počasia a presnejšie hlásenia teplôt.

Záver? Kým Windows Store môže trpieť vážnymi problémami s aplikáciami tretích strán, je pekné vidieť, že Microsoft sa venuje podpore aplikácií, nad ktorými má priamu kontrolu. Plný zoznam vylepšení vstavaných aplikácií vo Windows 8 nájdete priamo na blogu Stevena Sinofského.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá