Image
22.1.2016 0 Comments

Microsoft ohlásil Minecraft: Education Edition pre školy

Microsoftu nestačí, ak deti v Minecrafte preskúmavajú len temné jaskyne, nekonečné pláne a hory. Chce, aby po otvorení hry poznávali miesta zo skutočného sveta, ako sú staroveké Pompeje, pyramídy v Gíze či grécke chrámy, a učili sa z nich. Preto uvedie novú verziu hry upravenú pre školy s názvom Minecraft: Education Edition.

Zmeny nie sú výrazné, ide o Minecraft, aký deti poznajú už niekoľko rokov, ibaže obsahuje zopár nových funkcií. Zlepšilo sa mapovanie, pribudla kamera a album na screenshoty, aby ste si mohli katalogizovať miesta, ktoré ste už navštívili.

Microsft tvrdí, že zmeny sú zámerne len menšie, aby sa Minecraft nedostal do roviny vzdelávacieho produktu, má naďalej zostať hrou, ktorá zabáva. Ibaže sa bude dať použiť v učebni.

O úspech novej edície sa môže pričiniť aj nová webová stránka, spustená pre pedagógov, ktorí tu môžu predložiť svety Minecraftu a lekcie, ktoré s nimi plánujú robiť. V súčasnosti ich je k dispozícii už niekoľko, napr. v štýle feudálneho Japonska či svet s obrovskými molekulami, ktoré možno preskúmavať. Deti tu však nebudú riešiť hádanky či testy, je to len spôsob, ako ich nechať hlbšie nahliadnuť do histórie či vedy na lepšie pochopenie toho, čo sa učia v škole.

Hra bude stáť 5 dolárov na žiaka a bude viazaná na účty Microsoft žiakov. Tí si budú môcť stiahnuť a používať Education Edition aj doma, ak prihlásia pod rovnakým používateľským menom.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá