Image
22.1.2016 0 Comments

Microsoft ohlásil Minecraft: Education Edition pre školy

Microsoftu nestačí, ak deti v Minecrafte preskúmavajú len temné jaskyne, nekonečné pláne a hory. Chce, aby po otvorení hry poznávali miesta zo skutočného sveta, ako sú staroveké Pompeje, pyramídy v Gíze či grécke chrámy, a učili sa z nich. Preto uvedie novú verziu hry upravenú pre školy s názvom Minecraft: Education Edition.

Zmeny nie sú výrazné, ide o Minecraft, aký deti poznajú už niekoľko rokov, ibaže obsahuje zopár nových funkcií. Zlepšilo sa mapovanie, pribudla kamera a album na screenshoty, aby ste si mohli katalogizovať miesta, ktoré ste už navštívili.

Microsft tvrdí, že zmeny sú zámerne len menšie, aby sa Minecraft nedostal do roviny vzdelávacieho produktu, má naďalej zostať hrou, ktorá zabáva. Ibaže sa bude dať použiť v učebni.

O úspech novej edície sa môže pričiniť aj nová webová stránka, spustená pre pedagógov, ktorí tu môžu predložiť svety Minecraftu a lekcie, ktoré s nimi plánujú robiť. V súčasnosti ich je k dispozícii už niekoľko, napr. v štýle feudálneho Japonska či svet s obrovskými molekulami, ktoré možno preskúmavať. Deti tu však nebudú riešiť hádanky či testy, je to len spôsob, ako ich nechať hlbšie nahliadnuť do histórie či vedy na lepšie pochopenie toho, čo sa učia v škole.

Hra bude stáť 5 dolárov na žiaka a bude viazaná na účty Microsoft žiakov. Tí si budú môcť stiahnuť a používať Education Edition aj doma, ak prihlásia pod rovnakým používateľským menom.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá