Image
22.1.2016 0 Comments

Microsoft ohlásil Minecraft: Education Edition pre školy

Microsoftu nestačí, ak deti v Minecrafte preskúmavajú len temné jaskyne, nekonečné pláne a hory. Chce, aby po otvorení hry poznávali miesta zo skutočného sveta, ako sú staroveké Pompeje, pyramídy v Gíze či grécke chrámy, a učili sa z nich. Preto uvedie novú verziu hry upravenú pre školy s názvom Minecraft: Education Edition.

Zmeny nie sú výrazné, ide o Minecraft, aký deti poznajú už niekoľko rokov, ibaže obsahuje zopár nových funkcií. Zlepšilo sa mapovanie, pribudla kamera a album na screenshoty, aby ste si mohli katalogizovať miesta, ktoré ste už navštívili.

Microsft tvrdí, že zmeny sú zámerne len menšie, aby sa Minecraft nedostal do roviny vzdelávacieho produktu, má naďalej zostať hrou, ktorá zabáva. Ibaže sa bude dať použiť v učebni.

O úspech novej edície sa môže pričiniť aj nová webová stránka, spustená pre pedagógov, ktorí tu môžu predložiť svety Minecraftu a lekcie, ktoré s nimi plánujú robiť. V súčasnosti ich je k dispozícii už niekoľko, napr. v štýle feudálneho Japonska či svet s obrovskými molekulami, ktoré možno preskúmavať. Deti tu však nebudú riešiť hádanky či testy, je to len spôsob, ako ich nechať hlbšie nahliadnuť do histórie či vedy na lepšie pochopenie toho, čo sa učia v škole.

Hra bude stáť 5 dolárov na žiaka a bude viazaná na účty Microsoft žiakov. Tí si budú môcť stiahnuť a používať Education Edition aj doma, ak prihlásia pod rovnakým používateľským menom.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá