Image
9.9.2014 0 Comments

Microsoft odmieta dať americkým úradom prístup k dátam uloženým v zahraničných dátových centrách

microsoft_datacenter.jpg Microsoft podal námietku proti príkazu federálneho prokurátora, ktorý nútil spoločnosť vydať súdu v rámci trestného vyšetrovania e-maily zákazníka uložené v dátovom centre v Írsku. Prípad upútal pozornosť organizácií na ochranu súkromia, ako aj ostatných amerických technologických spoločností, ktoré sú už pod tlakom zahraničných vlád obávajúcich sa, že osobné údaje ich občanov v dátových centrách amerických spoločností nie sú dostatočne chránené.

Microsoft vo svojom súdnom podaní uviedol, že súdny príkaz na odovzdanie e-mailov uložených v zahraničí „by bol porušením medzinárodného práva a zmlúv a ohrozil by ochranu súkromia každého obyvateľa tejto planéty". Ďalej namietal, že e-maily zákazníka uložené v Dubline presahujú rámec domovej prehliadky.

Spoločnosť v prvom kole pred dvoma mesiacmi prehrala, teraz podala odvolanie na federálny okresný súd v New Yorku. Microsoft tvrdí, že pravidlá platné pre domovú prehliadku vo fyzickom svete by mali platiť aj on-line. Podľa neho sa domová prehliadka vzťahuje len na dôkazy a informácie umiestnené v bydlisku osoby, proti ktorej sa vyšetrovanie vedie.

Odborníci na ochranu súkromia sa domnievajú, že takýto pokyn sudcu môže otvoriť dvere nekontrolovaným vyšetrovaniam v digitálnom svete proti komukoľvek a kdekoľvek.

Dokumenty uverejnené Edwardom Snowdenom vážne naštrbili dôveryhodnosť amerických technologických spoločností v zahraničí. Podľa skôr uverejnených odhadov Forrester Research môžu straty na tržbách v nasledujúcich niekoľkých rokoch dosiahnuť až 180 miliárd dolárov.

Spoločnosti chcú tento problém riešiť intenzívnejším budovaním dátových centier v zahraničí. Táto stratégia sa však môže minúť účinkom, ak budú spoločnosti povinné odovzdať dáta bez ohľadu na to, kde sú uložené. Microsoft varuje, že tento postoj vlády môže v konečnom dôsledku narušiť vedúce postavenie amerických technologických firiem na globálnom trhu.

Zdroj: nytimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá