Image
9.9.2014 0 Comments

Microsoft odmieta dať americkým úradom prístup k dátam uloženým v zahraničných dátových centrách

microsoft_datacenter.jpg Microsoft podal námietku proti príkazu federálneho prokurátora, ktorý nútil spoločnosť vydať súdu v rámci trestného vyšetrovania e-maily zákazníka uložené v dátovom centre v Írsku. Prípad upútal pozornosť organizácií na ochranu súkromia, ako aj ostatných amerických technologických spoločností, ktoré sú už pod tlakom zahraničných vlád obávajúcich sa, že osobné údaje ich občanov v dátových centrách amerických spoločností nie sú dostatočne chránené.

Microsoft vo svojom súdnom podaní uviedol, že súdny príkaz na odovzdanie e-mailov uložených v zahraničí „by bol porušením medzinárodného práva a zmlúv a ohrozil by ochranu súkromia každého obyvateľa tejto planéty". Ďalej namietal, že e-maily zákazníka uložené v Dubline presahujú rámec domovej prehliadky.

Spoločnosť v prvom kole pred dvoma mesiacmi prehrala, teraz podala odvolanie na federálny okresný súd v New Yorku. Microsoft tvrdí, že pravidlá platné pre domovú prehliadku vo fyzickom svete by mali platiť aj on-line. Podľa neho sa domová prehliadka vzťahuje len na dôkazy a informácie umiestnené v bydlisku osoby, proti ktorej sa vyšetrovanie vedie.

Odborníci na ochranu súkromia sa domnievajú, že takýto pokyn sudcu môže otvoriť dvere nekontrolovaným vyšetrovaniam v digitálnom svete proti komukoľvek a kdekoľvek.

Dokumenty uverejnené Edwardom Snowdenom vážne naštrbili dôveryhodnosť amerických technologických spoločností v zahraničí. Podľa skôr uverejnených odhadov Forrester Research môžu straty na tržbách v nasledujúcich niekoľkých rokoch dosiahnuť až 180 miliárd dolárov.

Spoločnosti chcú tento problém riešiť intenzívnejším budovaním dátových centier v zahraničí. Táto stratégia sa však môže minúť účinkom, ak budú spoločnosti povinné odovzdať dáta bez ohľadu na to, kde sú uložené. Microsoft varuje, že tento postoj vlády môže v konečnom dôsledku narušiť vedúce postavenie amerických technologických firiem na globálnom trhu.

Zdroj: nytimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá