Image
15.5.2014 0 Comments

Microsoft má so Surface Mini ešte šancu. Všetko závisí od ceny

Microsoft_Surface_mini.jpg Microsoft podľa analytikov pravdepodobne ešte v tomto mesiaci predstaví nový tablet s názvom Surface Mini. Nebude to však už príliš neskoro?

Podľa správ niekoľkých známych technologických portálov Microsoft 20. mája v New York City predstaví svoj ​​tablet Surface s menším displejom a označením Surface Mini. Experti očakávajú, že zariadenie bude opatrené 8-palcovým displejom, stylusom a marketingovo bude propagované ako digitálny poznámkový blok.

Menšie tablety podľa Jitesha Ubraniho z analytickej spoločnosti IDC budú v nasledujúcich piatich rokoch tvoriť väčšinu všetkých predaných tabletov, ale budú čeliť čoraz väčšej konkurencii zo strany veľkých inteligentných telefónov. Zákazníci, ktorí si kúpia väčší smartfón (s displejom s uhlopriečkou 5 palcov a viac), si pravdepodobne už nekúpia sedem- či osempalcový tablet.

Microsoft vstúpi na trh s osempalcovými či ešte menšími tabletmi znateľne neskôr ako konkurencia. Samsung začal predávať Galaxy Tab pred viac ako tri a pol rokom a Apple prišiel s iPadom Mini pred osemnástimi mesiacmi. Následne sa s malými tabletmi „roztrhlo vrece". Podľa analytikov však Surface Mini môže zákazníkov aj tak zaujať. „Je dôležité mať v ponuke niečo s menším displejom," povedal Ubrani. „Cena je kľúčový faktor pre väčšinu zákazníkov a menšie tablety sú jednoducho lacnejšie."

„Z dát, ktoré máme k dispozícii, je zrejmé, že si zákazníci vyberajú menšie tablety vtedy, keď sú lacnejšie," dodáva vedúca výskumu v spoločnosti Kantar Worldpanel COMT Carolina Milanesiová. „Používajú ich na sledovanie obsahu a sú ochotní ich viac zdieľať s rodinnými príslušníkmi." Ako nízko s cenou Microsoft pôjde, zatiaľ nie je isté (spoločnosť pravdepodobne zverejní ceny na podujatí v New Yorku), ale pretože sa Surface berie ako prémiové zariadenie a Microsoft musí na svojom hardvéri zarábať, niektorí experti sú skeptickí ohľadom toho, či bude Surface Mini s ostatnými malými tabletmi konkurencieschopný.

„Myslím si, že Surface Mini sa bude predávať za 249 - 299 dolárov," hovorí Sameer Singh, nezávislý analytik webovej stránky Tech-Thoughts, ktorá sa špecializuje na mobilné technológie. „Nemyslím si, že si Microsoft môže dovoliť konkurovať cenou lowendovým androidovým tabletom." Prvá generácia iPadu Mini sa predáva za 299 dolárov, čo je značne viac, než stoja highendové androidové tablety so sedem- či osempalcovými displejmi.

Microsoft však bude chcieť Surface Mini predávať nie ako tablet určený na sledovanie obsahu, ale ako digitálny poznámkový blok. A tu má jednu výhodu - svoje kancelárske aplikácie. „Od iPadu Mini a tabletu Nexus 7 sa bude líšiť stylusom," hovorí Ubrani. „A načasovanie je skvelé, pretože rodičia budú deťom cez prázdniny kupovať nové veci do školy." Analytici sa však viac-menej zhodujú na tom, že Surface Mini sa nestane masovou záležitosťou, ale bude to skôr vec pre nadšencov.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá