Image
31.3.2014 0 Comments

Microsoft konečne predstavil Office dostupný aj pre iPad. Freemium verzia bude zadarmo

office_ipad.png Microsoft oficiálne ohlasuje Office pre iPad. Kancelársku súpravu však bude možné naplno používať len s predplatným služby Office 365.

Nový generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella už jasne vyhlásil, že pripájanie používateľov ku cloudovým službách Microsoftu bez ohľadu na platformu klienta je pre neho absolútna priorita. Ním vytýčený smer, prezentovaný heslom „predovšetkým mobilita a cloud", by mal byť podporený práve dostupnosťou najpopulárnejšieho kancelárskeho balíka pre platformu iPadov.

Microsoft Word pre iPad, Excel pre iPad a PowerPoint pre iPad budú k dispozícii na bezplatné stiahnutie v oficiálnom obchode s aplikáciami App Store. Tieto bezplatné verzie však budú dokumenty iba zobrazovať. Na vytváranie alebo upravovanie dokumentov si budú musieť používatelia objednať predplatné služby Office 365, čo znamená platiť mesačne 9,99 dolára za Office 365 Home Premium, prípadne v dohľadnom čase 6,99 dolára za Office 365 Personal, ktorý bol oznámený 13. marca a zatiaľ ešte nie je k dispozícii.

Office pre iPad bude prepojený s používateľovým účtom SkyDrive, vďaka čomu bude môcť vytvoriť v práci prezentáciu a neskôr ju editovať a revidovať napríklad počas cesty domov. Dokument bude neustále konzistentne formátovaný, aj keď konkrétna implementácia Office (ako je Office mobile) nebude podporovať nejakú použitú funkciu. Hlavné aplikácie balíka Office sú v skutočnosti posledné, ktoré boli prenesené na platformu iOS. Lync, Skype, Yammer aj OneNote sú na iPadoch k dispozícii už od roku 2011.

Dôvody na nové odhodlanie plne podporovať platformu firmy Apple nie sú nijako záhadné. Microsoft distribuoval svoj ​​Office s tabletmi už skôr, ale išlo o jeho produkty, konkrétne tablety Surface a Surface 2. Tých sa však za prvý rok predalo len okolo jedného milióna kusov, zatiaľ čo Apple predal 26 miliónov iPadov za jediný kvartál.
Samozrejme, platí, že firma Apple k svojim zariadeniam pridáva vlastné kancelárske nástroje, nazvané iWork, a to zadarmo. Nasledujúce mesiace však ukážu, ako sa používatelia iPadov, charakteristickí svojou vernosťou produktom Apple, zachovajú.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá