Image
31.3.2014 0 Comments

Microsoft konečne predstavil Office dostupný aj pre iPad. Freemium verzia bude zadarmo

office_ipad.png Microsoft oficiálne ohlasuje Office pre iPad. Kancelársku súpravu však bude možné naplno používať len s predplatným služby Office 365.

Nový generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella už jasne vyhlásil, že pripájanie používateľov ku cloudovým službách Microsoftu bez ohľadu na platformu klienta je pre neho absolútna priorita. Ním vytýčený smer, prezentovaný heslom „predovšetkým mobilita a cloud", by mal byť podporený práve dostupnosťou najpopulárnejšieho kancelárskeho balíka pre platformu iPadov.

Microsoft Word pre iPad, Excel pre iPad a PowerPoint pre iPad budú k dispozícii na bezplatné stiahnutie v oficiálnom obchode s aplikáciami App Store. Tieto bezplatné verzie však budú dokumenty iba zobrazovať. Na vytváranie alebo upravovanie dokumentov si budú musieť používatelia objednať predplatné služby Office 365, čo znamená platiť mesačne 9,99 dolára za Office 365 Home Premium, prípadne v dohľadnom čase 6,99 dolára za Office 365 Personal, ktorý bol oznámený 13. marca a zatiaľ ešte nie je k dispozícii.

Office pre iPad bude prepojený s používateľovým účtom SkyDrive, vďaka čomu bude môcť vytvoriť v práci prezentáciu a neskôr ju editovať a revidovať napríklad počas cesty domov. Dokument bude neustále konzistentne formátovaný, aj keď konkrétna implementácia Office (ako je Office mobile) nebude podporovať nejakú použitú funkciu. Hlavné aplikácie balíka Office sú v skutočnosti posledné, ktoré boli prenesené na platformu iOS. Lync, Skype, Yammer aj OneNote sú na iPadoch k dispozícii už od roku 2011.

Dôvody na nové odhodlanie plne podporovať platformu firmy Apple nie sú nijako záhadné. Microsoft distribuoval svoj ​​Office s tabletmi už skôr, ale išlo o jeho produkty, konkrétne tablety Surface a Surface 2. Tých sa však za prvý rok predalo len okolo jedného milióna kusov, zatiaľ čo Apple predal 26 miliónov iPadov za jediný kvartál.
Samozrejme, platí, že firma Apple k svojim zariadeniam pridáva vlastné kancelárske nástroje, nazvané iWork, a to zadarmo. Nasledujúce mesiace však ukážu, ako sa používatelia iPadov, charakteristickí svojou vernosťou produktom Apple, zachovajú.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá