Image
17.7.2014 0 Comments

Microsoft integruje cloud Azure do StorSimple

Blesk_microsoft integruje.jpg Spoločnosť predstavila novú službu pre svoje úložné zariadenia StorSimple, ktorá bude dáta zálohovať v cloude Azure.

Podniky, ktoré chcú znížiť náklady na ukladanie dát, môžu čoskoro preskúmať novú službu spoločnosti Microsoft. Tá by im mala ušetriť peniaze tým, že bude zálohy dát ukladať v cloudovom úložisku. Táto služba bude k dispozícii pre novú súpravu úložných zariadení, ktorú začne spoločnosť predávať od 1. augusta tohto roka. 

„StorSimple spája výkonné miestne úložisko s bezodným možnosťami ukladania v cloude," uviedol Mike Schutz, generálny riaditeľ marketingu produktov na platforme cloudu.
Pomocou nových serverov Microsoft StorSimple a pridruženej cloudovej služby môžu podniky podľa odhadov spoločnosti znížiť náklady na ukladanie dát až o 60 percent, okrem iného preto, že klesne pracovné zaťaženie správcov a zníži sa potreba nakupovania nových úložných zariadení. 

Cloudové služby možno použiť ako súčasť operácie zotavenia po havárii alebo na prenesenie výpočtovo náročných operácií, ako je analýza dát, do cloudu. 

Ponuka je postavená na zariadeniach spoločnosti StorSimple vyrábajúcej úložné zariadenia, ktorú Microsoft kúpil v roku 2012. Nové zariadenia StorSimple môžu ukladať dáta v úložisku Microsoft Azure rovnakým spôsobom, ako ich ukladajú na svoje vlastné disky. Microsoft na tento účel vyvinul softvér, ktorý umožňuje spustenie technológií StorSimple v službe Azure.
Rad diskových polí StorSimple 8000 je navrhnutý tak, aby koordinoval operácie s Azure bez akéhokoľvek zásahu správcov úložiska. V tomto nastavení môže Azure poskytnúť služby zálohovania alebo ho možno využiť ako druhú platformu na výpočtové úlohy. 

Skopírovaním dát do Azure eliminuje potrebu udržiavať ďalší lokálny páskový alebo diskový systém zálohovania. Podnikový systém môže byť navrhnutý tak, aby bola v prípade zlyhania primárneho úložiska dát prevádzka prepnutá na zálohu v cloude Azure a aby mohla byť obnovená jeho činnosť. Všetky nové dáta zhromaždené v Azure možno skopírovať späť do primárneho úložiska, len čo sa obnoví normálna prevádzka. 

Duplikácia dát v službe Azure takisto firmám umožní použiť ich dáta v ďalších úlohách, napríklad analýze, ktorú možno spúšťať v rámci Azure. Microsoft súčasne pripravil nový softvér, ktorý umožní správcom z jediného rozhrania spravovať tak dátové úložiská StorSimple v Azure, ako aj na vlastných serveroch v sídle firmy. 

Predchádzajúcu generáciu zariadení StorSimple už podľa Microsoftu používa veľa organizácií, napríklad spoločnosti Mazda, SK Telecom, Sundance Film Festival, GF Health Products alebo mesto San José v Kalifornii. 

Spoločnosť predstaví nové funkcie StorSimple na konferencii Worldwide Partner Conference, ktorá sa bude konať budúci týždeň v hlavnom meste USA Washingtone.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá