Image
4.4.2014 0 Comments

Microsoft hovorí o budúcnosti Windows Phonu. Cortana vám objedná kvety a dočkáme sa aj Kinectu

microsoft_wp_34.jpg Microsoft predstavil na konferencii Build 2014 viacero noviniek, ktoré sa týkajú platforiem Windows 8 a Windows Phone 8. Práve WP 8 sa v najbližších mesiacoch dočká aktualizácie na verziu 8.1. Jej súčasťou bude aj virtuálny asistent Cortana, ktorý bude konkurovať Siri a Google Now.

O Cortane sa špekulovalo už dlhšiu dobu. Virtuálny asistent má ponúknuť plnohodnotné funkcie a zjednodušiť každodenný život používateľom - nepôjde iba o pokročilejšie hlasové ovládanie. Joe Belfiore, ktorý Cortanu počas konferencie Build predstavil, tvrdí, že virtuálna asistentka bude predpokladať udalosti podobne ako Google Now.

„Môže skenovať vaše emaily, ak jej to povolíte a na základe toho vytvoriť určité pravidlá alebo vykonať akcie. (Cortana) bude analyzovať kľúčové miesta, ako je domov alebo práca. Svoje akcie bude vyvodzovať aj podľa často opakovaných vyhľadávaní," vysvetľuje Belfiore a dodáva, že používateľ si môže aj manuálne zvoliť dôležitých ľudí a ďalšie kľúčové informácie.

Virtuálna asistentka by mala byť schopná rozoznať dôležité dátumy a patrične reagovať. Ak napr. zistí, že vaša priateľka má o 2 týždne sviatok, ponúkne sa, že objedná kvety.

Windows Phone by sa mohol v budúcnosti dočkať aj integrácie pohybového senzoru Kinect a ponúknuť tak pokročilé funkcie, napr. ovládanie pomocou pohybových gest. „Neustále o tom premýšľame. Máme dobrú technologickú pozíciu a plánujeme investovať," tvrdí Belfiore.

Zdroj: telegraph.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá