Image
4.4.2014 0 Comments

Microsoft hovorí o budúcnosti Windows Phonu. Cortana vám objedná kvety a dočkáme sa aj Kinectu

microsoft_wp_34.jpg Microsoft predstavil na konferencii Build 2014 viacero noviniek, ktoré sa týkajú platforiem Windows 8 a Windows Phone 8. Práve WP 8 sa v najbližších mesiacoch dočká aktualizácie na verziu 8.1. Jej súčasťou bude aj virtuálny asistent Cortana, ktorý bude konkurovať Siri a Google Now.

O Cortane sa špekulovalo už dlhšiu dobu. Virtuálny asistent má ponúknuť plnohodnotné funkcie a zjednodušiť každodenný život používateľom - nepôjde iba o pokročilejšie hlasové ovládanie. Joe Belfiore, ktorý Cortanu počas konferencie Build predstavil, tvrdí, že virtuálna asistentka bude predpokladať udalosti podobne ako Google Now.

„Môže skenovať vaše emaily, ak jej to povolíte a na základe toho vytvoriť určité pravidlá alebo vykonať akcie. (Cortana) bude analyzovať kľúčové miesta, ako je domov alebo práca. Svoje akcie bude vyvodzovať aj podľa často opakovaných vyhľadávaní," vysvetľuje Belfiore a dodáva, že používateľ si môže aj manuálne zvoliť dôležitých ľudí a ďalšie kľúčové informácie.

Virtuálna asistentka by mala byť schopná rozoznať dôležité dátumy a patrične reagovať. Ak napr. zistí, že vaša priateľka má o 2 týždne sviatok, ponúkne sa, že objedná kvety.

Windows Phone by sa mohol v budúcnosti dočkať aj integrácie pohybového senzoru Kinect a ponúknuť tak pokročilé funkcie, napr. ovládanie pomocou pohybových gest. „Neustále o tom premýšľame. Máme dobrú technologickú pozíciu a plánujeme investovať," tvrdí Belfiore.

Zdroj: telegraph.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá