Image
4.4.2014 0 Comments

Microsoft hovorí o budúcnosti Windows Phonu. Cortana vám objedná kvety a dočkáme sa aj Kinectu

microsoft_wp_34.jpg Microsoft predstavil na konferencii Build 2014 viacero noviniek, ktoré sa týkajú platforiem Windows 8 a Windows Phone 8. Práve WP 8 sa v najbližších mesiacoch dočká aktualizácie na verziu 8.1. Jej súčasťou bude aj virtuálny asistent Cortana, ktorý bude konkurovať Siri a Google Now.

O Cortane sa špekulovalo už dlhšiu dobu. Virtuálny asistent má ponúknuť plnohodnotné funkcie a zjednodušiť každodenný život používateľom - nepôjde iba o pokročilejšie hlasové ovládanie. Joe Belfiore, ktorý Cortanu počas konferencie Build predstavil, tvrdí, že virtuálna asistentka bude predpokladať udalosti podobne ako Google Now.

„Môže skenovať vaše emaily, ak jej to povolíte a na základe toho vytvoriť určité pravidlá alebo vykonať akcie. (Cortana) bude analyzovať kľúčové miesta, ako je domov alebo práca. Svoje akcie bude vyvodzovať aj podľa často opakovaných vyhľadávaní," vysvetľuje Belfiore a dodáva, že používateľ si môže aj manuálne zvoliť dôležitých ľudí a ďalšie kľúčové informácie.

Virtuálna asistentka by mala byť schopná rozoznať dôležité dátumy a patrične reagovať. Ak napr. zistí, že vaša priateľka má o 2 týždne sviatok, ponúkne sa, že objedná kvety.

Windows Phone by sa mohol v budúcnosti dočkať aj integrácie pohybového senzoru Kinect a ponúknuť tak pokročilé funkcie, napr. ovládanie pomocou pohybových gest. „Neustále o tom premýšľame. Máme dobrú technologickú pozíciu a plánujeme investovať," tvrdí Belfiore.

Zdroj: telegraph.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá