Image
5.11.2015 0 Comments

Microsoft dramaticky znižuje kapacitu účtov na OneDrive

Microsoft ohlásil radikálne zmeny týkajúce sa jeho služby cloudového úložiska OneDrive. Ruší neobmedzený úložný priestor pre používateľov Office 365. Znížil aj kapacitu úložiska poskytovaného zadarmo všetkým používateľov z 15 na 5 GB. Odôvodňuje to zistením, že niektorí jeho zákazníci využívali aj viac ako 75 TB cloudového úložného priestoru z jedného účtu.

„Keď sme zaviedli neobmedzené cloudové úložisko pre spotrebiteľských predplatiteľov Office 365, niekoľko používateľov zálohovalo veľa počítačov a uložilo si celé zbierky filmov a nahrávok DVR. V niektorých prípadoch to presiahlo 75 TB úložiska na jedného používateľa, čo je 14 000-násobok priemeru," vyjadril sa Microsoft.

Preto sa rozhodol pre nasledujúce zmeny:

- Zruší neobmedzené úložisko pre predplatiteľov služieb Office 365 Home, Personal a University, odteraz im bude poskytovať 1 TB úložiska na OneDrive.

- Zruší možnosť dokúpenia 100 GB a 200 GB kapacity navyše pre nových používateľov, od začiatku roka 2016 bude táto možnosť nahradená možnosťou predplatenia 50 GB za 1,99 dolára na mesiac.

- Obmedzí veľkosť úložiska poskytovaného zadarmo pre všetkých používateľov, existujúcich i nových, z 15 na 5 GB a ukončí aj poskytovanie15 GB bonusu pre majiteľov fotoaparátov.

Zmeny sa začnú uplatňovať od začiatku roka 2016. Tí používatelia, ktorí prekračujú nové kvóty, budú mať prístup k svojim súborom po dobu najmenej 12 mesiacov, pričom tri mesiace budú mať plný prístup k účtu a počas ďalších 9 mesiacov budú môcť súbory čítať, ale nie pridávať. Po uplynutí tejto doby im môže Microsoft znemožniť prístup k účtu, prípadne aj súbory zmazať.

Ďalšie podrobnejšie informácie ponúka Microsoft na blogu OneDrive.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá