Image
5.11.2015 0 Comments

Microsoft dramaticky znižuje kapacitu účtov na OneDrive

Microsoft ohlásil radikálne zmeny týkajúce sa jeho služby cloudového úložiska OneDrive. Ruší neobmedzený úložný priestor pre používateľov Office 365. Znížil aj kapacitu úložiska poskytovaného zadarmo všetkým používateľov z 15 na 5 GB. Odôvodňuje to zistením, že niektorí jeho zákazníci využívali aj viac ako 75 TB cloudového úložného priestoru z jedného účtu.

„Keď sme zaviedli neobmedzené cloudové úložisko pre spotrebiteľských predplatiteľov Office 365, niekoľko používateľov zálohovalo veľa počítačov a uložilo si celé zbierky filmov a nahrávok DVR. V niektorých prípadoch to presiahlo 75 TB úložiska na jedného používateľa, čo je 14 000-násobok priemeru," vyjadril sa Microsoft.

Preto sa rozhodol pre nasledujúce zmeny:

- Zruší neobmedzené úložisko pre predplatiteľov služieb Office 365 Home, Personal a University, odteraz im bude poskytovať 1 TB úložiska na OneDrive.

- Zruší možnosť dokúpenia 100 GB a 200 GB kapacity navyše pre nových používateľov, od začiatku roka 2016 bude táto možnosť nahradená možnosťou predplatenia 50 GB za 1,99 dolára na mesiac.

- Obmedzí veľkosť úložiska poskytovaného zadarmo pre všetkých používateľov, existujúcich i nových, z 15 na 5 GB a ukončí aj poskytovanie15 GB bonusu pre majiteľov fotoaparátov.

Zmeny sa začnú uplatňovať od začiatku roka 2016. Tí používatelia, ktorí prekračujú nové kvóty, budú mať prístup k svojim súborom po dobu najmenej 12 mesiacov, pričom tri mesiace budú mať plný prístup k účtu a počas ďalších 9 mesiacov budú môcť súbory čítať, ale nie pridávať. Po uplynutí tejto doby im môže Microsoft znemožniť prístup k účtu, prípadne aj súbory zmazať.

Ďalšie podrobnejšie informácie ponúka Microsoft na blogu OneDrive.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá