Image
2.5.2016 0 Comments

Microsoft chystá klávesnicu Word Flow pre iPhone. Umožňuje písať jednou rukou

Súkromné betatestovanie klávesnice Microsoftu Word Flow pre iPhone sa začalo. Web WindowsCentral priniesol niekoľko obrázkov znázorňujúcich, ako klávesnica vyzerá.

Pokiaľ ide o fungovanie Word Flow, testeri pochválili najmä rýchlosť klávesnice, ako aj inteligentné navrhovanie ďalšieho slova. Ak má prístup k vášmu adresáru s kontaktmi, dopĺňa aj ich mená, čím urýchľuje písanie. Možno ju prepnúť do režimu oblúka, aby ste ľahšie dosiahli na písmená na väčších displejoch. Lepšie sa tak dá písať jednou rukou.

Jeden z testerov vytvoril video o tom, ako klávesnica funguje. V predvolenom režime Word Flow vyzerá ako štandardná klávesnica iOS, ale od iných produktov ju odlišuje práve režim Arc, určený na písanie jednou rukou. Pri jeho zapnutí klávesnica nadobudne tvar polmesiaca s písmenami zoradenými na jednej strane zariadenia, aby používateľ na ne ľahko dosiahol palcom. Word Flow podporuje štandardné písanie, ale aj písanie gestami swipe, ako umožňujú klávesnice Swype a SwiftKey. Video ukazuje režim Arc umožňujúci písanie jednou rukou.

Pozadie Word Flow si môžete prispôsobiť pomocou obrázkov zahrnutých v aplikácii, ku ktorým bude Microsoft pridávať ďalšie. No použiť môžete aj vlastné obľúbené obrázky.

Aktuálna verzia 1.0 má 80 MB, vyžaduje iOS 9.0 a zatiaľ podporuje iba angličtinu. Beta verzia má platnosť do 7. júna 2016, čo približne naznačuje, kedy Microsoft vydá oficiálnu verziu. No zatiaľ niet zmienky o tom, či bude tento softvér dostupný aj pre Android.

Zdroj: windowscentral.com

macrumors.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá