Image
2.5.2016 0 Comments

Microsoft chystá klávesnicu Word Flow pre iPhone. Umožňuje písať jednou rukou

Súkromné betatestovanie klávesnice Microsoftu Word Flow pre iPhone sa začalo. Web WindowsCentral priniesol niekoľko obrázkov znázorňujúcich, ako klávesnica vyzerá.

Pokiaľ ide o fungovanie Word Flow, testeri pochválili najmä rýchlosť klávesnice, ako aj inteligentné navrhovanie ďalšieho slova. Ak má prístup k vášmu adresáru s kontaktmi, dopĺňa aj ich mená, čím urýchľuje písanie. Možno ju prepnúť do režimu oblúka, aby ste ľahšie dosiahli na písmená na väčších displejoch. Lepšie sa tak dá písať jednou rukou.

Jeden z testerov vytvoril video o tom, ako klávesnica funguje. V predvolenom režime Word Flow vyzerá ako štandardná klávesnica iOS, ale od iných produktov ju odlišuje práve režim Arc, určený na písanie jednou rukou. Pri jeho zapnutí klávesnica nadobudne tvar polmesiaca s písmenami zoradenými na jednej strane zariadenia, aby používateľ na ne ľahko dosiahol palcom. Word Flow podporuje štandardné písanie, ale aj písanie gestami swipe, ako umožňujú klávesnice Swype a SwiftKey. Video ukazuje režim Arc umožňujúci písanie jednou rukou.

Pozadie Word Flow si môžete prispôsobiť pomocou obrázkov zahrnutých v aplikácii, ku ktorým bude Microsoft pridávať ďalšie. No použiť môžete aj vlastné obľúbené obrázky.

Aktuálna verzia 1.0 má 80 MB, vyžaduje iOS 9.0 a zatiaľ podporuje iba angličtinu. Beta verzia má platnosť do 7. júna 2016, čo približne naznačuje, kedy Microsoft vydá oficiálnu verziu. No zatiaľ niet zmienky o tom, či bude tento softvér dostupný aj pre Android.

Zdroj: windowscentral.com

macrumors.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá