Image
2.5.2016 0 Comments

Microsoft chystá klávesnicu Word Flow pre iPhone. Umožňuje písať jednou rukou

Súkromné betatestovanie klávesnice Microsoftu Word Flow pre iPhone sa začalo. Web WindowsCentral priniesol niekoľko obrázkov znázorňujúcich, ako klávesnica vyzerá.

Pokiaľ ide o fungovanie Word Flow, testeri pochválili najmä rýchlosť klávesnice, ako aj inteligentné navrhovanie ďalšieho slova. Ak má prístup k vášmu adresáru s kontaktmi, dopĺňa aj ich mená, čím urýchľuje písanie. Možno ju prepnúť do režimu oblúka, aby ste ľahšie dosiahli na písmená na väčších displejoch. Lepšie sa tak dá písať jednou rukou.

Jeden z testerov vytvoril video o tom, ako klávesnica funguje. V predvolenom režime Word Flow vyzerá ako štandardná klávesnica iOS, ale od iných produktov ju odlišuje práve režim Arc, určený na písanie jednou rukou. Pri jeho zapnutí klávesnica nadobudne tvar polmesiaca s písmenami zoradenými na jednej strane zariadenia, aby používateľ na ne ľahko dosiahol palcom. Word Flow podporuje štandardné písanie, ale aj písanie gestami swipe, ako umožňujú klávesnice Swype a SwiftKey. Video ukazuje režim Arc umožňujúci písanie jednou rukou.

Pozadie Word Flow si môžete prispôsobiť pomocou obrázkov zahrnutých v aplikácii, ku ktorým bude Microsoft pridávať ďalšie. No použiť môžete aj vlastné obľúbené obrázky.

Aktuálna verzia 1.0 má 80 MB, vyžaduje iOS 9.0 a zatiaľ podporuje iba angličtinu. Beta verzia má platnosť do 7. júna 2016, čo približne naznačuje, kedy Microsoft vydá oficiálnu verziu. No zatiaľ niet zmienky o tom, či bude tento softvér dostupný aj pre Android.

Zdroj: windowscentral.com

macrumors.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá