Image
17.4.2014 0 Comments

Microsoft chce urobiť dlaždice vo Windows interaktívnymi

ITN_Urobit dlazdive.jpg Výskumníci z divízie Microsoft Research v Ázii testujú realizovateľnosť a užitočnosť interaktívnych dlaždíc vo Windows.

Svedčí o tom video zverejnené na podujatí TechFest 2014, v ktorom výskumník zo skupiny Human-Computer Interaction Jiawei Gu predstavuje výskumný projekt Interaktívne živé dlaždice (Interactive Live Tiles). V jednom z videí Gu ukazuje, ako potenciálni používatelia môžu novým spôsobom komunikovať s dlaždicami, ktoré sú jadrom Windows 8.x, Windows Phone a používateľského rozhrania Xboxu. Tlačidlom v pravom dolnom rohu možno dlaždicu zväčšiť, čím nadobudne interaktívnu podobu. Tá má šírku dvoch štandardných dlaždíc a na výšku zaberá celý priestor dlaždíc.

Gu konkrétne predviedol prácu s dlaždicou e-mailovej aplikácie. Tá umožňovala posúvať sa v dlhom zozname správ a kliknutím zobraziť v e-mailovej aplikácii zvolený e-mail. Dlaždica by pritom mala byť schopná komunikovať aj s aplikáciou pre stolové počítače, takže by umožnila používateľom intuitívny a hladký pohyb medzi desktopovým prostredím a tzv. moderným rozhraním.

 

Gu uvádza, že podstatou technológie je umožniť „paralelný tasking". Vo videu ukazuje prácu s interaktívnymi dlaždicami na tradičnom PC s monitorom, kde môže používateľ spúšťať interaktívne dlaždice v bočnom paneli spolu s ďalšími aplikáciami, ako aj fungovanie takejto dlaždice vo Windows Phone.

Nápad je vcelku zaujímavý, no tak ako pri iných projektoch divízie Microsoft Research nie je nijaká záruka, že sa s interaktívnymi dlaždicami vo Windows raz naozaj stretneme.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum

Vedci objavili 3D grafén. Je porézny, 10-krát pevnejší ako oceľ, pričom má iba 5 % jej hustoty

12.01.2017 00:40

Vedci z MIT vytvorili nový materiál, ktorý je pevnejší ako grafén. Uplatniť by sa mohol v oblasti architektúry, stavebníctva, ale dal by sa použiť aj na filtrovanie. Doteraz sme ako najpevnejší mater ...

Výskum

Pamäť ako procesor. Vedci našli spôsob, ako pamäte ReRAM použiť na výpočty

11.01.2017 00:30

Tím vedcov z univerzít v Singapure a Nemecku vymyslel spôsob, ako premeniť najnovšie modely pamäťových čipov RAM na jednotky spracúvajúce dáta, čím by sa dala eliminovať potreba CPU. Vo svojom výskum ...

Výskum

Slovenská vedkyňa bude veliteľkou misie na „Mars“

10.01.2017 00:29

Slovenská vedkyňa Dr. Michaela Musilová sa stala hlavnou veliteľkou medzinárodnej posádky, ktorá uskutoční misiu na simulovaný Mars. Už o par dní odlieta do USA, aby v americkej púšti uskutočnila niek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá