Image
17.4.2014 0 Comments

Microsoft chce urobiť dlaždice vo Windows interaktívnymi

ITN_Urobit dlazdive.jpg Výskumníci z divízie Microsoft Research v Ázii testujú realizovateľnosť a užitočnosť interaktívnych dlaždíc vo Windows.

Svedčí o tom video zverejnené na podujatí TechFest 2014, v ktorom výskumník zo skupiny Human-Computer Interaction Jiawei Gu predstavuje výskumný projekt Interaktívne živé dlaždice (Interactive Live Tiles). V jednom z videí Gu ukazuje, ako potenciálni používatelia môžu novým spôsobom komunikovať s dlaždicami, ktoré sú jadrom Windows 8.x, Windows Phone a používateľského rozhrania Xboxu. Tlačidlom v pravom dolnom rohu možno dlaždicu zväčšiť, čím nadobudne interaktívnu podobu. Tá má šírku dvoch štandardných dlaždíc a na výšku zaberá celý priestor dlaždíc.

Gu konkrétne predviedol prácu s dlaždicou e-mailovej aplikácie. Tá umožňovala posúvať sa v dlhom zozname správ a kliknutím zobraziť v e-mailovej aplikácii zvolený e-mail. Dlaždica by pritom mala byť schopná komunikovať aj s aplikáciou pre stolové počítače, takže by umožnila používateľom intuitívny a hladký pohyb medzi desktopovým prostredím a tzv. moderným rozhraním.

 

Gu uvádza, že podstatou technológie je umožniť „paralelný tasking". Vo videu ukazuje prácu s interaktívnymi dlaždicami na tradičnom PC s monitorom, kde môže používateľ spúšťať interaktívne dlaždice v bočnom paneli spolu s ďalšími aplikáciami, ako aj fungovanie takejto dlaždice vo Windows Phone.

Nápad je vcelku zaujímavý, no tak ako pri iných projektoch divízie Microsoft Research nie je nijaká záruka, že sa s interaktívnymi dlaždicami vo Windows raz naozaj stretneme.

Zdroj: zdnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Výskum 4

Vedci vypočítali, že horná hranica ľudského veku je 115 rokov. Naozaj?

21.10.2016 00:13

Po celé stáročia sa priemerná dĺžka života zvyšovala. Môže to pokračovať stále? Podľa niektorých sa ľudia, ktorí budú žiť 150 rokov, už narodili. No vedci Jan Vijg, Xiao Dong a Brandon Milholland z Al ...

Výskum 5

Chcete sa stať občanom vesmírneho štátu Asgardia? Stačí, ak máte viac ako 18 a e-mailovú adresu

18.10.2016 00:16

Počuli ste už o Asgardii? Názov vychádza zo severskej mytológie, kde Asgard označuje miesto na oblohe, kde sídlia bohovia. Asgardiu vynašiel Igor Ashurbeyli, predseda výboru UNESCO pre vedu o vesmíre ...

Výskum

„Chýbajúci článok“ pre spojenie mozgu s počítačom. Memristory môžu v neurónovej sieti fungovať ako synapsie

17.10.2016 00:25

Ľudstvo je zasa o krok bližšie k počítačom, ktoré napodobňujú činnosť mozgu. Vedci zo Southamptonskej univerzity dokázali, že memristory čiže rezistory, ktoré si pamätajú svoj predchádzajúci odpor, mô ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá