Image
17.4.2014 0 Comments

Microsoft chce urobiť dlaždice vo Windows interaktívnymi

ITN_Urobit dlazdive.jpg Výskumníci z divízie Microsoft Research v Ázii testujú realizovateľnosť a užitočnosť interaktívnych dlaždíc vo Windows.

Svedčí o tom video zverejnené na podujatí TechFest 2014, v ktorom výskumník zo skupiny Human-Computer Interaction Jiawei Gu predstavuje výskumný projekt Interaktívne živé dlaždice (Interactive Live Tiles). V jednom z videí Gu ukazuje, ako potenciálni používatelia môžu novým spôsobom komunikovať s dlaždicami, ktoré sú jadrom Windows 8.x, Windows Phone a používateľského rozhrania Xboxu. Tlačidlom v pravom dolnom rohu možno dlaždicu zväčšiť, čím nadobudne interaktívnu podobu. Tá má šírku dvoch štandardných dlaždíc a na výšku zaberá celý priestor dlaždíc.

Gu konkrétne predviedol prácu s dlaždicou e-mailovej aplikácie. Tá umožňovala posúvať sa v dlhom zozname správ a kliknutím zobraziť v e-mailovej aplikácii zvolený e-mail. Dlaždica by pritom mala byť schopná komunikovať aj s aplikáciou pre stolové počítače, takže by umožnila používateľom intuitívny a hladký pohyb medzi desktopovým prostredím a tzv. moderným rozhraním.

 

Gu uvádza, že podstatou technológie je umožniť „paralelný tasking". Vo videu ukazuje prácu s interaktívnymi dlaždicami na tradičnom PC s monitorom, kde môže používateľ spúšťať interaktívne dlaždice v bočnom paneli spolu s ďalšími aplikáciami, ako aj fungovanie takejto dlaždice vo Windows Phone.

Nápad je vcelku zaujímavý, no tak ako pri iných projektoch divízie Microsoft Research nie je nijaká záruka, že sa s interaktívnymi dlaždicami vo Windows raz naozaj stretneme.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum 3

Nová batéria môže poháňať smartfón až 400 rokov

05.12.2016 00:13

Vedci z Kalifornskej univerzity v Irvine vyvinuli dobíjaciu batériu, ktorá môže slúžiť až 400 rokov. Ich vynález je pritom takmer úplne dielo náhody. V skutočnosti chceli navrhnúť lepšie nanovodiče na ...

Výskum

Palivo vodíkových bômb môže priniesť rýchlejšiu cestu k samoudržateľnej fúzii a lacnejšiu energiu budúcnosti

02.12.2016 00:25

Vždy, keď vedci z Národného laboratória Sandia v Albuquerque spustia svoj fúzny reaktor, časť jeho zariadenia zhorí. Ich „prístroj Z“ obsahuje kondenzátory nabité väčším množstvom elektrickej energie, ...

Výskum

Počítačový systém porovnávajúci genetickú zhodu by mohol pomôcť pri priraďovaní darcov obličiek

01.12.2016 00:14

Nový vyhodnocovací systém, porovnávajúci genetickú zhodu medzi darcami obličiek a ich prijímateľmi, by mohol pomôcť zlepšiť vyhliadky úspešnej transplantácie. Laurent Mesnard z Weill Cornell Medical C ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá