Image
16.7.2014 0 Comments

Microsoft chce „podkúriť“ Chromebookom, HP uvedie notebook s Windows za 150 eur

chromebooks.png Microsoft pripravuje cenový útok na Chromebooky Googlu. Na partnerskej konferencii COO Microsoftu Kevin Turner oznámil, že HP plánuje uviesť na trh v priebehu leta lacný notebook Stream s operačným systémom Windows, ktorého cena bude 199 dolárov (menej ako 150 eur).

Turner síce neuviedol konkrétne parametre tohto notebooku, ale zato predstavil špecifikácie ďalších dvoch lacných notebookov od Toshiby a Aceru.

Nízkonákladový model Acer bude mať 15,6-palcový displej a 2,16 GHz procesor Intel Celeron, zatiaľ čo Toshiba uvedie na trh menší, 11,6-palcový notebook.

msft_acer_toshiba.jpg

HP vraj chystá aj 7- a 8-palcové počítače Stream (pravdepodobne pôjde o tablety) s cenou 99 dolárov, oba s operačným systémom Windows.

Microsoft postupne znižoval ceny licencií na operačný systém Windows, aby výrobcovia počítačov ponúkali svoje zariadenia lacnejšie. Vďaka nižším cenám budú môcť lepšie konkurovať Chromebookom.

Chromebooky dosiahli úspech predovšetkým pre jednoduchosť Chrome OS, čo je v podstate „svalnatejšia" verzia webového prehliadača Chrome. Google postupne pridáva aj nové funkcie, ako sú notifikácie z androidových smartfónov či podpora androidových aplikácií, čo urobí tieto zariadenia ešte príťažlivejšími pre používateľov. Lacnejšie zariadenia s Windows môžu Microsoftu pomôcť, ale sama nízka cena nebude stačiť na vážnejšie konkurovanie.

Zdroj: theverge.com
technobuffalo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá