Image
16.7.2014 0 Comments

Microsoft chce „podkúriť“ Chromebookom, HP uvedie notebook s Windows za 150 eur

chromebooks.png Microsoft pripravuje cenový útok na Chromebooky Googlu. Na partnerskej konferencii COO Microsoftu Kevin Turner oznámil, že HP plánuje uviesť na trh v priebehu leta lacný notebook Stream s operačným systémom Windows, ktorého cena bude 199 dolárov (menej ako 150 eur).

Turner síce neuviedol konkrétne parametre tohto notebooku, ale zato predstavil špecifikácie ďalších dvoch lacných notebookov od Toshiby a Aceru.

Nízkonákladový model Acer bude mať 15,6-palcový displej a 2,16 GHz procesor Intel Celeron, zatiaľ čo Toshiba uvedie na trh menší, 11,6-palcový notebook.

msft_acer_toshiba.jpg

HP vraj chystá aj 7- a 8-palcové počítače Stream (pravdepodobne pôjde o tablety) s cenou 99 dolárov, oba s operačným systémom Windows.

Microsoft postupne znižoval ceny licencií na operačný systém Windows, aby výrobcovia počítačov ponúkali svoje zariadenia lacnejšie. Vďaka nižším cenám budú môcť lepšie konkurovať Chromebookom.

Chromebooky dosiahli úspech predovšetkým pre jednoduchosť Chrome OS, čo je v podstate „svalnatejšia" verzia webového prehliadača Chrome. Google postupne pridáva aj nové funkcie, ako sú notifikácie z androidových smartfónov či podpora androidových aplikácií, čo urobí tieto zariadenia ešte príťažlivejšími pre používateľov. Lacnejšie zariadenia s Windows môžu Microsoftu pomôcť, ale sama nízka cena nebude stačiť na vážnejšie konkurovanie.

Zdroj: theverge.com
technobuffalo.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá