Image
16.9.2015 0 Comments

Microsoft bude Office 2016 aktualizovať podobne ako Windows 10

Microsoft Office 2016 budú na trh uvedené v utorok 22. septembra. Spoločnosti s multilicenčnými programami si ich budú môcť začať sťahovať od 1. októbra a už ďaľší týždeň si ich môžu manuálne stiahnuť užívatelia s licenciami Home a Personal. Ak tak neurobia, v októbri sa im stiahnu automaticky. Pravidelné bezpečnostné aktualizácie sa potom Microsoft zaviazal dodávať raz mesačne.

V ich doručovaní pritom volí rovnakú stratégiu ako v prípade Windows 10. Užívatelia sú odkázaní práve na mesačnú periodicitu a aktualizácie musia prijať tak, ako ich Microsoft doručí. Firemní zákazníci potom budú mať podobne ako v prípade operačného systému na výber z plánov Current Branch (CB) a Current Branch for Business (CBB).

Zatiaľ čo prvý menovaný bude mať mesačnú periodicitu a bude obsahovať bezpečnostné patche, opravy bugov aj vylepšenia funkčnosti, druhý bude k dispozícii raz za štyri mesiace, s tým, že medzičasom budú v jeho rámci doručované len významné bezpečnostné patche. Užívateľa tento systém zaväzuje okrem iného aj na to, že musí program aktualizovať pravidelne, keďže aktualizácia na seba budú nadväzovať.

Bez toho, aby to Microsoft výslovne uviedol, existencia CB a CBB aktualizačných plánov evidentne nahráva novej firemnej stratégii, kedy je testovacia zodpovednosť prenesená do značnej miery na samotných užívateľov, čo je ďalšia charakteristika zhodná s Windows 10.

Zjednodušene povedané, odberatelia CBB plánu dostanú raz za štyri mesiace aktualizácie vypracované na základe spätnej väzby a námietok odberateľov CB plánu, ktorí tak budú slúžiť de ​​facto ako "pokusné králiky".

A aké zásadné novinky nová verzia kancelárskeho balíka vlastne prinesie? Microsoft sľubuje efektívnejšie prepojenie s online službami, umožňujúci napríklad prácu viac ľudí na jednom dokumente v reálnom čase a vo všeobecnosti lepšie zdieľanie. Tí, ktorí zatiaľ len pokukovali po náročnejších funkciách jednotlivých aplikácií, najskôr ocenia prepracovanejšie nápovede, a tí, ktorí sa pri písaní nevyvarujú preklepov, zase dôkladnejší dohľad nad pravopisom a gramatikou.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá