Image
16.9.2015 0 Comments

Microsoft bude Office 2016 aktualizovať podobne ako Windows 10

Microsoft Office 2016 budú na trh uvedené v utorok 22. septembra. Spoločnosti s multilicenčnými programami si ich budú môcť začať sťahovať od 1. októbra a už ďaľší týždeň si ich môžu manuálne stiahnuť užívatelia s licenciami Home a Personal. Ak tak neurobia, v októbri sa im stiahnu automaticky. Pravidelné bezpečnostné aktualizácie sa potom Microsoft zaviazal dodávať raz mesačne.

V ich doručovaní pritom volí rovnakú stratégiu ako v prípade Windows 10. Užívatelia sú odkázaní práve na mesačnú periodicitu a aktualizácie musia prijať tak, ako ich Microsoft doručí. Firemní zákazníci potom budú mať podobne ako v prípade operačného systému na výber z plánov Current Branch (CB) a Current Branch for Business (CBB).

Zatiaľ čo prvý menovaný bude mať mesačnú periodicitu a bude obsahovať bezpečnostné patche, opravy bugov aj vylepšenia funkčnosti, druhý bude k dispozícii raz za štyri mesiace, s tým, že medzičasom budú v jeho rámci doručované len významné bezpečnostné patche. Užívateľa tento systém zaväzuje okrem iného aj na to, že musí program aktualizovať pravidelne, keďže aktualizácia na seba budú nadväzovať.

Bez toho, aby to Microsoft výslovne uviedol, existencia CB a CBB aktualizačných plánov evidentne nahráva novej firemnej stratégii, kedy je testovacia zodpovednosť prenesená do značnej miery na samotných užívateľov, čo je ďalšia charakteristika zhodná s Windows 10.

Zjednodušene povedané, odberatelia CBB plánu dostanú raz za štyri mesiace aktualizácie vypracované na základe spätnej väzby a námietok odberateľov CB plánu, ktorí tak budú slúžiť de ​​facto ako "pokusné králiky".

A aké zásadné novinky nová verzia kancelárskeho balíka vlastne prinesie? Microsoft sľubuje efektívnejšie prepojenie s online službami, umožňujúci napríklad prácu viac ľudí na jednom dokumente v reálnom čase a vo všeobecnosti lepšie zdieľanie. Tí, ktorí zatiaľ len pokukovali po náročnejších funkciách jednotlivých aplikácií, najskôr ocenia prepracovanejšie nápovede, a tí, ktorí sa pri písaní nevyvarujú preklepov, zase dôkladnejší dohľad nad pravopisom a gramatikou.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá