Image
16.9.2015 0 Comments

Microsoft bude Office 2016 aktualizovať podobne ako Windows 10

Microsoft Office 2016 budú na trh uvedené v utorok 22. septembra. Spoločnosti s multilicenčnými programami si ich budú môcť začať sťahovať od 1. októbra a už ďaľší týždeň si ich môžu manuálne stiahnuť užívatelia s licenciami Home a Personal. Ak tak neurobia, v októbri sa im stiahnu automaticky. Pravidelné bezpečnostné aktualizácie sa potom Microsoft zaviazal dodávať raz mesačne.

V ich doručovaní pritom volí rovnakú stratégiu ako v prípade Windows 10. Užívatelia sú odkázaní práve na mesačnú periodicitu a aktualizácie musia prijať tak, ako ich Microsoft doručí. Firemní zákazníci potom budú mať podobne ako v prípade operačného systému na výber z plánov Current Branch (CB) a Current Branch for Business (CBB).

Zatiaľ čo prvý menovaný bude mať mesačnú periodicitu a bude obsahovať bezpečnostné patche, opravy bugov aj vylepšenia funkčnosti, druhý bude k dispozícii raz za štyri mesiace, s tým, že medzičasom budú v jeho rámci doručované len významné bezpečnostné patche. Užívateľa tento systém zaväzuje okrem iného aj na to, že musí program aktualizovať pravidelne, keďže aktualizácia na seba budú nadväzovať.

Bez toho, aby to Microsoft výslovne uviedol, existencia CB a CBB aktualizačných plánov evidentne nahráva novej firemnej stratégii, kedy je testovacia zodpovednosť prenesená do značnej miery na samotných užívateľov, čo je ďalšia charakteristika zhodná s Windows 10.

Zjednodušene povedané, odberatelia CBB plánu dostanú raz za štyri mesiace aktualizácie vypracované na základe spätnej väzby a námietok odberateľov CB plánu, ktorí tak budú slúžiť de ​​facto ako "pokusné králiky".

A aké zásadné novinky nová verzia kancelárskeho balíka vlastne prinesie? Microsoft sľubuje efektívnejšie prepojenie s online službami, umožňujúci napríklad prácu viac ľudí na jednom dokumente v reálnom čase a vo všeobecnosti lepšie zdieľanie. Tí, ktorí zatiaľ len pokukovali po náročnejších funkciách jednotlivých aplikácií, najskôr ocenia prepracovanejšie nápovede, a tí, ktorí sa pri písaní nevyvarujú preklepov, zase dôkladnejší dohľad nad pravopisom a gramatikou.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá