Image
18.1.2016 0 Comments

Microsoft a Rambus spájajú sily pri vývoji kvantových počítačov

Výskumníci Microsoftu uzavreli partnerstvo so spoločnosťou Rambus s cieľom spojiť svoje zdroje a odborné znalosti na vyhodnotenie budúcich požiadaviek kvantových počítačov na pamäť.

Tieto dve technologické firmy chcú zistiť, aký typ počítačovej architektúry by priniesol najväčšie zlepšenie pamäťových schopností a celkového výkonu systému.

Microsoft sa v súčasnosti zaoberá návrhom architektúry a aplikácií, ktoré by nový druh počítača používal. No je nepravdepodobné, že používatelia by mohli dostať kvantový počítač k dispozícii v dohľadnom čase.

Kvantové počítače využívajú kvantové častice, zvyčajne elektróny, na spracúvanie obrovského množstva výpočtov súčasne vďaka fyzikálnemu javu známemu ako kvantová superpozícia. To znamená, že môžu dosiahnuť oveľa vyšší výpočtový výkon ako digitálne počítače. No vytvorenie funkčného kvantového počítača je pre vedcov veľká výzva.

Google spolu s NASA a spoločnosťou D-Wave pracuje na vytvorení vlastného kvantového počítača. Nečudo, že Microsoft chce tiež vstúpiť do tohto priestoru. Spoločnosť, ktorá bude schopná vytvoriť prvý komerčne dostupný kvantový počítač, by mohla ovládnuť trh s počítačmi vzhľadom na rýchlosť a výkon, ktoré technológia ponúka.

Zdroj: betanews.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá