Image
18.1.2016 0 Comments

Microsoft a Rambus spájajú sily pri vývoji kvantových počítačov

Výskumníci Microsoftu uzavreli partnerstvo so spoločnosťou Rambus s cieľom spojiť svoje zdroje a odborné znalosti na vyhodnotenie budúcich požiadaviek kvantových počítačov na pamäť.

Tieto dve technologické firmy chcú zistiť, aký typ počítačovej architektúry by priniesol najväčšie zlepšenie pamäťových schopností a celkového výkonu systému.

Microsoft sa v súčasnosti zaoberá návrhom architektúry a aplikácií, ktoré by nový druh počítača používal. No je nepravdepodobné, že používatelia by mohli dostať kvantový počítač k dispozícii v dohľadnom čase.

Kvantové počítače využívajú kvantové častice, zvyčajne elektróny, na spracúvanie obrovského množstva výpočtov súčasne vďaka fyzikálnemu javu známemu ako kvantová superpozícia. To znamená, že môžu dosiahnuť oveľa vyšší výpočtový výkon ako digitálne počítače. No vytvorenie funkčného kvantového počítača je pre vedcov veľká výzva.

Google spolu s NASA a spoločnosťou D-Wave pracuje na vytvorení vlastného kvantového počítača. Nečudo, že Microsoft chce tiež vstúpiť do tohto priestoru. Spoločnosť, ktorá bude schopná vytvoriť prvý komerčne dostupný kvantový počítač, by mohla ovládnuť trh s počítačmi vzhľadom na rýchlosť a výkon, ktoré technológia ponúka.

Zdroj: betanews.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá