Image
18.1.2016 0 Comments

Microsoft a Rambus spájajú sily pri vývoji kvantových počítačov

Výskumníci Microsoftu uzavreli partnerstvo so spoločnosťou Rambus s cieľom spojiť svoje zdroje a odborné znalosti na vyhodnotenie budúcich požiadaviek kvantových počítačov na pamäť.

Tieto dve technologické firmy chcú zistiť, aký typ počítačovej architektúry by priniesol najväčšie zlepšenie pamäťových schopností a celkového výkonu systému.

Microsoft sa v súčasnosti zaoberá návrhom architektúry a aplikácií, ktoré by nový druh počítača používal. No je nepravdepodobné, že používatelia by mohli dostať kvantový počítač k dispozícii v dohľadnom čase.

Kvantové počítače využívajú kvantové častice, zvyčajne elektróny, na spracúvanie obrovského množstva výpočtov súčasne vďaka fyzikálnemu javu známemu ako kvantová superpozícia. To znamená, že môžu dosiahnuť oveľa vyšší výpočtový výkon ako digitálne počítače. No vytvorenie funkčného kvantového počítača je pre vedcov veľká výzva.

Google spolu s NASA a spoločnosťou D-Wave pracuje na vytvorení vlastného kvantového počítača. Nečudo, že Microsoft chce tiež vstúpiť do tohto priestoru. Spoločnosť, ktorá bude schopná vytvoriť prvý komerčne dostupný kvantový počítač, by mohla ovládnuť trh s počítačmi vzhľadom na rýchlosť a výkon, ktoré technológia ponúka.

Zdroj: betanews.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá