Image
7.11.2016 0 Comments

Microsoft Teams - nové pracovné prostredie v Office 365 založené na chatovej komunikácii umožňuje týmom dosiahnuť viac

Microsoft túto stredu predstavil Microsoft Teams. Ide o nové pracovné prostredie založené na chatovej komunikácii, ktoré pokračuje v zlepšovaní možností spolupráce v rámci Microsoft Office 365 - v tomto produktívnom balíku založenom na cloude, ktorý v súčasnosti aktívne používa viac ako 85 miliónov komerčných zákazníkov mesačne. Microsoft Teams spája ľudí, rozhovory, obsahy aj ďalšie nástroje, ktoré tímy potrebujú k spolupráci.

 „V Microsofte sa snažíme, aby sme každému jednotlivcovi a každej spoločnosti umožnili byť vďaka technológii produktívnejší pri samostatnej aj tímovej práci,“ povedal Satya Nadella, výkonný riaditeľ Microsoftu. „Office 365 je najrozsiahlejšia sada nástrojov a platforma pre tvorbu, komunikáciu a spoluprácu. Microsoft Teams ako pracovné prostredie založené na chatovej komunikácii, ktoré bolo navrhnuté tak, aby posilnilo umenie tímovej spolupráce, dodáva Office 365 nový rozmer.“

Microsoft Teams je postavený na štyroch kľúčových vlastnostiach:
Chat pre súčasné tímy. Microsoft Teams poskytne konzistentne fungujúci a previazaný chat, ktorý dokáže každého informovať aj zapojiť. Konverzácie sú automaticky viditeľné pre celý tím a zároveň je dostupná aj možnosť súkromných správ. Nechýba ani knižnica plná emojis, GIF, nálepiek a memes, ktoré ľuďom ponúknu spôsob, ako sa v digitálnom prostredí vyjadriť zábavným spôsobom.

Centrum tímovej práce. Microsoft Teams dokáže prepojiť výhody Office 365 v celej šírke. Používatelia tu môžu používať hlasové i video meetingy, rovnako tak aj pracovať s dokumentmi Microsoft Office priamo v rámci Microsoft Teams. Microsoft Graph inteligentne pomáha pri posúdení relevantnosti, nájdení či zdieľaní informácií. Samotné prostredie Microsoft Teams je začlenené do Office 365 Groups - cross-aplikácie, ktorá ľuďom uľahčuje pohyb medzi jednotlivými komunikačnými nástrojmi pri zachovaní kontextu a ponúka možnosť zdieľania s ostatnými.

Schopnosť prispôsobiť sa každému tímu. Vzhľadom k jedinečnosti každého tímu ponúka Microsoft Teams možnosť prispôsobiť prostredie tak, aby spĺňalo konkrétne nároky. Členovia tímu môžu vytvoriť kanály určené na zoradenie konverzácií podľa témy. Tie môžu byť upravené vďaka prvku Tabs (Záložky), ktorý poskytne rýchly prístup k najpoužívanejším dokumentom a aplikáciám. Tieto Tabs (Záložky) môžu byť v Office 365 vytvorené aj pre služby ako OneNote, SharePoint, Planner a čoskoro tiež pre služby tretích strán, ako napríklad Zandesk a Asano. Microsoft Teams podporuje v používateľskom prostredí rovnaký Connector model Exchange pre notifikácie a aktualizácie produktov tretích strán, ako napríklad Twitter alebo GitHub (dostupný od stredy). Naviac tiež podporuje Microsoft Bot Framework, ktorý do tímového prostredia prinesie inteligentné riešenie od rôznych poskytovateľov služieb. Okrem toho dáva uverejnenie predbežnej developerskej verzie Microsoft Teams vývojárom možnosť ihneď pracovať na integrácii s týmto novým produktom.

Bezpečnosť, ktorej môžu tímy dôverovať. Ako súčasť Office 365 ponúka Microsoft Teams globálny presah a schopnosti pokročilého zabezpečenia, vrátane dodržiavania predpisov, ktoré poskytuje Microsoft Cloud. Dáta sú zakaždým šifrované a zakryté transparentným operačným modelom bez trvalého prístupu k používateľským informáciám. Overovanie prebieha cez viacfázový proces, ktorý poskytuje zvýšenú ochranu identity. Tá zaručuje, že dáta zostanú v rámci tímu v bezpečí. Okrem toho bude Microsoft Teams podporovať kľúčové štandardy dodržiavania ochrany dát, ako napríklad spracovanie dát v súlade s predpismi Európskej Unie HIPAA BAA, ISO 27001, ISO 27018 a SSAE 16 SOC 1. a 2. správa.

„Office 365 sme navrhli tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám každej skupiny. S účelovými aplikáciami ako sú Outlook, SharePoint a Yammer, ktoré spolu všetky prirodzene spolupracujú. Office 365 teraz spolu s Microsoft Teams uspokojí všetky pracovné štýly,“ povedal Kirk Koenigsbauer, korporátny viceprezident Office.

Predbežná verzia už k dispozícii
Od tejto stredy je predbežná verzia Microsoft Teams v Office 365 k dispozícii pre všetkých zákazníkov s Office 365 Enterprise alebo Business plánom. Predbežná verzia je k dispozícii v 181 krajinách a v 18 jazykoch. IT správcovia Office 365 môžu spustiť Microsoft Teams pre svoju firmu z administrátorského centra Office 365.

Pre viac informácií navštívte Microsoft News Center.

Čitatelia nás môžu sledovať a pripojiť sa k našej Microsoft Twitter komunite @OfficeNews a @MSFTNews s využitím hashtagu #MicrosoftTeams.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá