Image
2.4.2015 0 Comments

Microsoft Surface 3 – nový tablet s Intel Atom x7 a 64 GB pamäte

surface3_2.jpg Microsoft predstavil nový lacnejší tablet Surface 3, ktorý beží na 64-bitovej verzii operačného systému Windows 8.1. Na rozdiel od konkurencie bude mať aj klasický konektor USB.

Surface 3 je na rozdiel od tabletu Surface 2 poháňaný procesorom od Intelu a používa operačný systém Windows 8.1 namiesto orezaného Windows RT. Podľa expertov by tak Microsoft s novým tabletom mohol zopakovať úspech, ktorého sa dočkal pri výkonnejšom Surface Pro 3, ktorý bol predstavený pred 10 mesiacmi.

O tento tablet bol medzi používateľmi pomerne veľký záujem. Kým počas posledného štvrťroka 2013 sa podľa štatistík analytickej spoločnosti Canalys predalo 1,8 milióna kusov tabletov Surface, v tom istom období roka 2014 to už bolo 2,1 milióna kusov, pričom dopyt pozitívne stimuloval práve tablet Surface Pro 3. Podiel Microsoftu na trhu s tabletmi v dôsledku toho vzrástol z 2,3 % na 3,2 %. Najpredávanejšou značkou tabletov zostáva iPad, aj keď predaje týchto zariadení od Applu v poslednom čase klesajú.


Surface Pre 3 je podľa Microsotu „plnohodnotnou náhradou laptopu", zatiaľ čo Surface 3 je zameraný na používateľov, ktorí nechcú toľko utrácať a potrebujú ľahké mobilné zariadenie.
„Ľudia, ktorí chcú pracovať, všeobecne potrebujú klávesnicu a niektorí z nich pero, čo je presne to, čo naše zariadenie ponúka," uviedol Dale Perrigo z Microsoftu. „Pokiaľ chcete zariadenie čisto na zábavu, tento produkt nie je pre vás."

surface3_4.jpg

Základná verzia Surface 3 so 64 GB internej pamäte, 2 GB pamäte RAM a procesorom Intel Atom x7 sa bude vo Veľkej Británii predávať za 419 libier (v prepočte 581 eur), čo je asi o tretinu menej ako najlacnejšia verzia Surface Pro 3, ktorá stojí 639 libier (871 eur). Na druhej strane však Surface 3 bude o asi dve tretiny drahší než základná verzia Surface 2, ktorá stála 259 libier (363 eur). V cene Surface 3 nie je zahrnuté pero na dotykový displej a klávesnica, ktoré vyjdú na 155 libier (218 eur).

„Keďže Surface 3 beží na procesore Atom, má oveľa nižší výkon ako Pro 3," uviedol Tim Coulling zo spoločnosti Canalys. „Takže to nebude náhrada notebooku pre každého, ale skôr pre ľudí, ktorí chcú vykonávať ľahšie pracovné úkony. Takých ľudí je však veľa."

Keďže na tablete beží Windows 8 namiesto Windows RT, bude možné operačný systém tabletu ešte tento rok upgradovať na Windows 10. Používatelia Surface 3 sa potom vďaka podpore plnohodnotnej verzie Windows dostanú k viac aplikáciám.

surface3_3.jpg

Nový tablet nemá žiadny vetrák, ale pre integráciu plnohodnotného portu USB je o poznanie hrubší než konkurencia - hrúbka zariadenia je 8,7 mm. Surface 3 je tak o 30 % hrubší než androidový tablet Venue 8 7840 od ​​Dellu alebo iPad Air 2 od Applu a o 13 % hrubší než Transformer Book T300 Chi od firmy Asus, na ktorom takisto beží Windows.

„Zvolili sme port, ktorý umožní pripojiť čo najväčší počet zariadení a príslušenstva," dodal Perrigo. Oproti tomu spoločnosti Apple a Google sa vydali opačnou cestou, keď nedávno predstavili počítače s menším portom USB typu C.

„Surface 3 by, samozrejme, mohol byť tenší, keby Microsoft zvolil USB typu C, ale potom by si používatelia museli dokupovať rôzne konvertory alebo nové príslušenstvo," hovorí Coulling. „Myslím si, že port USB typu C bude integrovaný do ďalšej verzie tohto produktu."

„V súčasnosti prebieha na trhu veľký boj, v ktorom sa Microsoft snaží o to, aby si na riešenia od Microsoftu zvykli aj ďalšie generácie používateľov a zostali pri nich namiesto riešení od Googlu a ďalších firiem," dodal Martin Garner zo spoločnosti CCS Insight. „Okrem študentov však Microsoft so Surface 3 cieli aj na firemných používateľov - vďaka pribalenému Office 365 ide o zariadenie, ktoré firmy zaobstarajú pracovníkom, ktorí sú často na cestách."

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá