Image
20.10.2016 0 Comments

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.  

Hneď prvý deň ohlásil viceprezident Scott Guthrie niekoľko technologických noviniek týkajúcich sa Azure,  Windows Servera 2016, prehliadača Edge pre Windows 10, Office 365 Groups, OneDrive for Business Sync client, integrácie Yammera, PowerApps, Flow, SharePoint 2016 Feature Pack 1 a ďalších produktov Microsoftu. Posledný deň konferencie všetko zhrnul sám CEO Satya Nadella. 

Potešilo nás ohlásenie zvýšenia bezpečnosti prehliadača Windows Edge - Windows Defender Application Guard chráni počítač a firemnú sieť proti internetovým útokom pomocou novej bezpečnostnej technológie založenej na virtualizácii. Unikátna hardvérová izolácia pomáha chrániť dokonca aj pred zero-day útokmi. Hardvérové izolovanie znamená, že v prípade, ak sa aj vírus pri prehliadaní webu načíta do počítača, nie je schopný dostať sa von z bezpečnostného kontajnera a napadnúť dáta na počítači či na lokálnej sieti. Hneď po ukončení práce s prehliadačom akýkoľvek malvér je z kontajnera navždy zmazaný a neschopný škodiť.

Zlepšenia v MS Office 365 sa zamerali na inteligenciu, bezpečnosť a spoluprácu. Word a Outlook prichádzajú s funkciou TAP, ktorá pomáha zvýšiť produktivitu a bezpečnosť v podniku. Pomocou nej sa dá efektívne a bezpečne nájsť relevantný obsah v rámci organizácie bez nutnosti opustiť dokument alebo e-mail. Architektúra Outlooku pre Android a iOS bola od základu prepracovaná, aby plne vyhovovala potrebám korporatívneho používania. Vývojári dostali novú súpravu nástrojov na tvorbu ešte produktívnejších aplikácií založených na platforme Office. Za zmienku stojí aj nový Map Chart, ktorý dovoľuje bežnému používateľovi vytvárať geografické mapy, na čo bolo predtým treba volať expertov. PowerPoint je odteraz lepšie prepojený na OneDrive, a tak prezentácie budú jednoduchšie a bezpečnejšie.

Dúfajme, že nový Microsoft MyAnalytics (pôvodne Delve Analytics) dokáže zlepšiť naše pracovné návyky vďaka tomu, že nám pomôže pochopiť, kde a s kým trávime zbytočne veľa času: na mítingoch, pri e-mailoch, v kancelárii šéfa, prácou po pracovnom čase či inde. Skype for Business prináša inovácie, ktoré zlepšujú spoluprácu využitím rôznych zariadení vďaka novej generácii systému Skype Room s HD obrazom a zvukom.   

Vlado Latso, Atlanta


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá