Image
20.10.2016 0 Comments

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.  

Hneď prvý deň ohlásil viceprezident Scott Guthrie niekoľko technologických noviniek týkajúcich sa Azure,  Windows Servera 2016, prehliadača Edge pre Windows 10, Office 365 Groups, OneDrive for Business Sync client, integrácie Yammera, PowerApps, Flow, SharePoint 2016 Feature Pack 1 a ďalších produktov Microsoftu. Posledný deň konferencie všetko zhrnul sám CEO Satya Nadella. 

Potešilo nás ohlásenie zvýšenia bezpečnosti prehliadača Windows Edge - Windows Defender Application Guard chráni počítač a firemnú sieť proti internetovým útokom pomocou novej bezpečnostnej technológie založenej na virtualizácii. Unikátna hardvérová izolácia pomáha chrániť dokonca aj pred zero-day útokmi. Hardvérové izolovanie znamená, že v prípade, ak sa aj vírus pri prehliadaní webu načíta do počítača, nie je schopný dostať sa von z bezpečnostného kontajnera a napadnúť dáta na počítači či na lokálnej sieti. Hneď po ukončení práce s prehliadačom akýkoľvek malvér je z kontajnera navždy zmazaný a neschopný škodiť.

Zlepšenia v MS Office 365 sa zamerali na inteligenciu, bezpečnosť a spoluprácu. Word a Outlook prichádzajú s funkciou TAP, ktorá pomáha zvýšiť produktivitu a bezpečnosť v podniku. Pomocou nej sa dá efektívne a bezpečne nájsť relevantný obsah v rámci organizácie bez nutnosti opustiť dokument alebo e-mail. Architektúra Outlooku pre Android a iOS bola od základu prepracovaná, aby plne vyhovovala potrebám korporatívneho používania. Vývojári dostali novú súpravu nástrojov na tvorbu ešte produktívnejších aplikácií založených na platforme Office. Za zmienku stojí aj nový Map Chart, ktorý dovoľuje bežnému používateľovi vytvárať geografické mapy, na čo bolo predtým treba volať expertov. PowerPoint je odteraz lepšie prepojený na OneDrive, a tak prezentácie budú jednoduchšie a bezpečnejšie.

Dúfajme, že nový Microsoft MyAnalytics (pôvodne Delve Analytics) dokáže zlepšiť naše pracovné návyky vďaka tomu, že nám pomôže pochopiť, kde a s kým trávime zbytočne veľa času: na mítingoch, pri e-mailoch, v kancelárii šéfa, prácou po pracovnom čase či inde. Skype for Business prináša inovácie, ktoré zlepšujú spoluprácu využitím rôznych zariadení vďaka novej generácii systému Skype Room s HD obrazom a zvukom.   

Vlado Latso, Atlanta


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá