Image
27.4.2016 0 Comments

Microsoft: Tabletom Surface sa darí, ale Lumie zaznamenali prepad

Microsoft nedávno zverejnil svoje štvrťročné hospodárske výsledky, ktorými zrejme veľmi nepotešil investorov z Wall Street. No niektoré čísla boli povzbudivé. Okrem cloudových služieb, podnikových systémov a Office rástli aj príjmy zo zariadení Surface.

Predstavovali 1,1 mld. dolárov, čo je medziročný nárast o 61 %. Na dobrých predajoch sa podieľali Surface Pro 4 aj Surface Book, ale ako vždy Microsoft udržal presný počet predaných zariadení v tajnosti.

No trápenie v oblasti mobilných telefónov pokračovalo aj v tomto štvrťroku. Predalo sa len 2,3 milióna smartfónov Lumia, čo je masívny 73-percentný pokles oproti 8,6 mil. zariadení predaných v rovnakom období minulého roka (na porovnanie: Apple predal podľa svojich posledných kvartálnych výsledkov 75 miliónov iPhonov). Pravda, za posledný rok boli vydané len dva nové modely – Lumia 950 a 950X. No ani jeden z nich nezískal veľkú podporu u operátorov v USA.

Nepatrný podiel Windows Phone na trhu nie je nič nové. Aké riešenie sa naskytuje? Mal by Microsoft vzdať svoj mobilný biznis alebo začať vyrábať androidové smartfóny?

Je veľmi nepravdepodobné, že by Microsoft rezignoval na Windows Phone, pretože inteligentné telefóny predstavujú dôležitú výpočtovú platformu. Tvoria akési premostenie medzi PC a platformami budúcnosti, ako je virtuálna realita či zariadenia wearables. To spoločnosť nemôže ignorovať, a preto pokračuje v budovaní svojho mobilného operačného systému Windows 10 Mobile, ktorého novú náhľadovú verziu nedávno sprístupnil insiderom.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá