Image
27.4.2016 0 Comments

Microsoft: Tabletom Surface sa darí, ale Lumie zaznamenali prepad

Microsoft nedávno zverejnil svoje štvrťročné hospodárske výsledky, ktorými zrejme veľmi nepotešil investorov z Wall Street. No niektoré čísla boli povzbudivé. Okrem cloudových služieb, podnikových systémov a Office rástli aj príjmy zo zariadení Surface.

Predstavovali 1,1 mld. dolárov, čo je medziročný nárast o 61 %. Na dobrých predajoch sa podieľali Surface Pro 4 aj Surface Book, ale ako vždy Microsoft udržal presný počet predaných zariadení v tajnosti.

No trápenie v oblasti mobilných telefónov pokračovalo aj v tomto štvrťroku. Predalo sa len 2,3 milióna smartfónov Lumia, čo je masívny 73-percentný pokles oproti 8,6 mil. zariadení predaných v rovnakom období minulého roka (na porovnanie: Apple predal podľa svojich posledných kvartálnych výsledkov 75 miliónov iPhonov). Pravda, za posledný rok boli vydané len dva nové modely – Lumia 950 a 950X. No ani jeden z nich nezískal veľkú podporu u operátorov v USA.

Nepatrný podiel Windows Phone na trhu nie je nič nové. Aké riešenie sa naskytuje? Mal by Microsoft vzdať svoj mobilný biznis alebo začať vyrábať androidové smartfóny?

Je veľmi nepravdepodobné, že by Microsoft rezignoval na Windows Phone, pretože inteligentné telefóny predstavujú dôležitú výpočtovú platformu. Tvoria akési premostenie medzi PC a platformami budúcnosti, ako je virtuálna realita či zariadenia wearables. To spoločnosť nemôže ignorovať, a preto pokračuje v budovaní svojho mobilného operačného systému Windows 10 Mobile, ktorého novú náhľadovú verziu nedávno sprístupnil insiderom.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá