Image
27.4.2016 0 Comments

Microsoft: Tabletom Surface sa darí, ale Lumie zaznamenali prepad

Microsoft nedávno zverejnil svoje štvrťročné hospodárske výsledky, ktorými zrejme veľmi nepotešil investorov z Wall Street. No niektoré čísla boli povzbudivé. Okrem cloudových služieb, podnikových systémov a Office rástli aj príjmy zo zariadení Surface.

Predstavovali 1,1 mld. dolárov, čo je medziročný nárast o 61 %. Na dobrých predajoch sa podieľali Surface Pro 4 aj Surface Book, ale ako vždy Microsoft udržal presný počet predaných zariadení v tajnosti.

No trápenie v oblasti mobilných telefónov pokračovalo aj v tomto štvrťroku. Predalo sa len 2,3 milióna smartfónov Lumia, čo je masívny 73-percentný pokles oproti 8,6 mil. zariadení predaných v rovnakom období minulého roka (na porovnanie: Apple predal podľa svojich posledných kvartálnych výsledkov 75 miliónov iPhonov). Pravda, za posledný rok boli vydané len dva nové modely – Lumia 950 a 950X. No ani jeden z nich nezískal veľkú podporu u operátorov v USA.

Nepatrný podiel Windows Phone na trhu nie je nič nové. Aké riešenie sa naskytuje? Mal by Microsoft vzdať svoj mobilný biznis alebo začať vyrábať androidové smartfóny?

Je veľmi nepravdepodobné, že by Microsoft rezignoval na Windows Phone, pretože inteligentné telefóny predstavujú dôležitú výpočtovú platformu. Tvoria akési premostenie medzi PC a platformami budúcnosti, ako je virtuálna realita či zariadenia wearables. To spoločnosť nemôže ignorovať, a preto pokračuje v budovaní svojho mobilného operačného systému Windows 10 Mobile, ktorého novú náhľadovú verziu nedávno sprístupnil insiderom.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá