Image
20.1.2016 0 Comments

Microsoft: Nové procesory Intelu a AMD už budú fungovať len s Windows 10

Nové počítače už čoskoro nebudú podporovať Windows 7 a 8. Vyplýva to z ohlásenej zmeny politiky Microsoftu týkajúcej sa podpory starších operačných systémov. Podľa nových pravidiel budúci majitelia PC s procesormi novej generácie od Intelu, AMD a Qualcommu budú musieť používať Windows 10.

Nie je nezvyčajné, že starší počítač nemá také parametre, aby dosiahol minimálne požiadavky na fungovanie nového operačného systému. V tomto prípade však nastane opačná situácia - nový hardvér neumožní beh starších verzií Windows. V najlepšom prípade staršie operačné systémy nebudú dostávať nové aktualizácie, v tom najhoršom nebudú fungovať správne.

„V budúcnosti novo uvedené generácie kremíka budú vyžadovať najnovšiu platformu Windows, podporovanú v tom čase," píše sa na blogu Microsoftu . „Windows 10 bude jediná podporovaná platforma Windows pri nadchádzajúcich procesoroch Intel Kaby Lake, Qualcomm 8996 (pozn.: zrejme Snapdragon 820) a AMD Bristol Ridge."

Samozrejme, neznamená to, že Windows 7 a 8.1 už nebudú podporované všeobecne. Tieto dva operačné systémy budú naďalej dostávať aktualizácie, a to až do 14. januára 2020, resp. 10. januára 2023. Ale musíte používať hardvér, ktorý je ich rovesníkom.

Treba poznamenať, že súčasná šiesta generácia procesorov, nazvaný Skylake, je prvá, ktorá nebude podporovať staršie verzie Windows, Intel a Microsoft tvrdia, že tieto procesory a Windows 10 boli navrhnuté jeden pre druhého.

Pre dôležitých podnikových zákazníkov, ktorí často v záujme stability dlhšie zotrvávajú pri starších hardvérových a softvérových platformách, vytvorí Microsoft zoznam schválených systémov Skylake, ktoré budú zaručene dostávať aktualizácie do 17. júla 2017. To dáva firmám 18-mesačné obdobie na nákup moderného hardvéru a vykonanie upgradu na Windows 10. Po uplynutí tohto času budú na uvedených konfiguráciách k dispozícii len kritické aktualizácie zabezpečenia pre Windows 7 a 8.1.

Firmy i spotrebitelia si však aj napriek tomu môžu kúpiť starší PC hardvér, ktorý nevyužíva procesory Skylake alebo iné moderné procesory. Posledná generácia podporujúca staršie verzie Windows boli procesory Broadwell a tieto čipy sú stále široko dostupné na trhu.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá