Image
19.8.2014 0 Comments

Microsoft: Dajte IE ešte druhú šancu!

ms_ie.jpg Vývojári a programoví manažéri Microsoftu vo štvrtok na Reddit apelovali na používateľov, aby dali ich webovému prehliadaču Internet Explorer druhú šancu.

Vývojári v rámci seansy s názvom Ask Me Anything (Pýtajte sa ma na čokoľvek) potvrdili končiacu sa podporu IE8 a uviedli, že pre Internet Explorer budú po novom pravidelne používateľom sprístupňované nielen bezpečnostné aktualizácie, ale aj nové funkcie. A vývojári potvrdili aj niečo, o čom sa už dlho špekulovalo - Microsoft uvažoval, že názov svojho prehliadača úplne zmení, aby nový prehliadač dištancoval od jeho negatívnej reputácie.

Podľa spoločnosti Net Applications má Internet Explorer na počítačoch na celom svete podiel 58 %, zatiaľ čo konkurenčný Google Chrome ovláda iba 20 % trhu s prehliadačmi. Kedysi však IE dominovalo oveľa viac. V januári 2005, keď Computerworld začal zaznamenávať dáta od Net Applications, držal IE 89 % trhu a na druhom mieste bol Firefox od Mozilly iba so 6 %. Odvtedy sa podiel IE na trhu pravidelne znižuje. Na otázku, prečo to tak je, majú odborníci jednoduchú odpoveď: Microsoft sa pred viac ako desiatimi rokmi prakticky rozhodol ukončiť vývoj svojho prehliadača, lebo si myslel, že vojnu prehliadačov už definitívne vyhral.

Teraz však vývojári chcú, aby používatelia Windows dali IE novú šancu. „Vo veľkej väčšine prípadov sa používatelia rozhodnú nepoužívať IE pre zlé skúsenosti z minulosti. Vtedy však pracovali s úplne iným Internet Explorerom," uviedol Jonathan Sampson z Microsoftu. „Našou úlohou je tak teraz zmeniť prístup používateľov po celom svete." Na otázku, či Microsoft niekedy uvažoval nad zmenou mena svojho prehliadača, Sampson uviedol, že „túto tému sme interne zvažovali a ktovie, čo budúcnosť prinesie". Niektorí účastníci debaty potom ocenili nedávne rozhodnutie Microsoftu prestať po januári 2016 vydávať bezpečnostné aktualizácie pre staršie verzie IE, vďaka čomu by používatelia mali prejsť na novšie (t. j. rýchlejšie a bezpečnejšie) verzie tohto prehliadača.

Účastníci diskusie sa dotkli aj zrýchleného cyklu vydávania aktualizácií. Microsoft skôr oznámil, že bude používateľom Windows pravidelne sprístupňovať nové funkcie a táto politika sa bude vzťahovať aj na IE. „Od IE verzie 11 budeme využívať náš mesačný aktualizačný cyklus v rámci Patch Tuesday na zverejňovanie viac než len bezpečnostných funkcií," uviedol Jacob Rossi z Microsoftu. Americký gigant tak chce nabehnúť na rovnaký systém, ktorý pri svojich prehliadačoch používajú Google a Mozilla. „Vývoj sme značne urýchlili," dodal Rossi. „Z dvoch rokov na 18 mesiacov a potom na 12 mesiacov (medzi IE10 a IE11). Zlepšujeme sa, ale je pred nami stále dosť práce."

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Tržby Applu klesli prvýkrát za 15 rokov, predaj iPhonov naďalej klesá už tretí kvartál za sebou

27.10.2016 00:10

Apple predstavil po oficiálnom ukončení obchodovania na americkej burze svoje hospodárske výsledky za posledný fiškálny kvartál roka 2016, ktorý sa skončil v septembri. Zverejnené výsledky prekonali t ...

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá