Image
13.9.2016 0 Comments

Mercedes predstavil bizarné dodávkové auto vybavené doručovacím dronom

Nemecká automobilka Mercedes Benz sa púšťa do doručovania balíkov. V priebehu nasledujúcich piatich rokov chce investovať 562 miliónov dolárov do siete elektrických dodávkových automobilov a dronov na rýchle doručovanie tovaru. Dojazd elektrickej dodávky by mal byť na úrovni 270 km.

Vnútro vozidla tvorí plnoautomatizovaný nákladový priestor obsahujúci policový systém, ktorý načíta každý balíček a vie, kde sa každý kus nachádza a kam smeruje. Vodič potom dostane upozornenie, keď sa bude blížiť k miestu určenia niektorého balíčka.

Na streche dodávky bude pristávacia báza, kde bude umiestnený sprievodný dron.

Keď sa vozidlo bude blížiť k miestu doručenia balíka, ten bude policovým systémom vytlačený hore do dronu a potom letecky prepravený do cieľa.

Mercedes bude používať drony Matternet M2 s doletom asi 20 km na jedno nabitie.

Automobilka vyvíja telematickú jednotku pre dodávku, ktorá bude o stave balíka informovať distribučného manažéra, takže ten môže operatívne vykonať zmeny týkajúce sa jeho doručenia.

Zatiaľ neexistuje presný časový harmonogram, takže nevedno, kedy uvidíme dodávku s dronom v akcii. Testy vraj môžu trvať niekoľko mesiacov až celý rok.

Zdroj: businessinsider.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá