Image
13.9.2016 0 Comments

Mercedes predstavil bizarné dodávkové auto vybavené doručovacím dronom

Nemecká automobilka Mercedes Benz sa púšťa do doručovania balíkov. V priebehu nasledujúcich piatich rokov chce investovať 562 miliónov dolárov do siete elektrických dodávkových automobilov a dronov na rýchle doručovanie tovaru. Dojazd elektrickej dodávky by mal byť na úrovni 270 km.

Vnútro vozidla tvorí plnoautomatizovaný nákladový priestor obsahujúci policový systém, ktorý načíta každý balíček a vie, kde sa každý kus nachádza a kam smeruje. Vodič potom dostane upozornenie, keď sa bude blížiť k miestu určenia niektorého balíčka.

Na streche dodávky bude pristávacia báza, kde bude umiestnený sprievodný dron.

Keď sa vozidlo bude blížiť k miestu doručenia balíka, ten bude policovým systémom vytlačený hore do dronu a potom letecky prepravený do cieľa.

Mercedes bude používať drony Matternet M2 s doletom asi 20 km na jedno nabitie.

Automobilka vyvíja telematickú jednotku pre dodávku, ktorá bude o stave balíka informovať distribučného manažéra, takže ten môže operatívne vykonať zmeny týkajúce sa jeho doručenia.

Zatiaľ neexistuje presný časový harmonogram, takže nevedno, kedy uvidíme dodávku s dronom v akcii. Testy vraj môžu trvať niekoľko mesiacov až celý rok.

Zdroj: businessinsider.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá