Image
4.6.2014 0 Comments

Medzinárodná vedecká konferencia a workshop

Dnešné Trendy Inovácií 2014 - druhýkrát úspešne v zahraničí


logo DTI 2014.jpg Dubnický technologický inštitút v Dubnici nad Váhom zorganizoval v spolupráci so spoločnosťou B&M InterNets spol. s r. o. v poradí už piatu medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom Dnešné Trendy Inovácií 2014. Podujatie sa konalo v dňoch - 23. mája 2014 v Hoteli Slovan v Brne.

Na konferencii, zameranej na problematiku e-learningu a využívanie informačných technológií vo vzdelávacom procese, sa zúčastnilo viac než 85 odborníkov zo slovenských a zahraničných vysokých škôl, najmä z Poľska, Česka a Ukrajiny, ale aj z Rakúska, súkromných spoločností i regionálnych samospráv. Účastníci sa prišli podeliť o najnovšie poznatky a výsledky svojej práce a zároveň si rozšíriť obzory a inšpirovať sa informáciami od svojich kolegov.

DTI 2014 Brno foto - 08.jpg

K tradičnej prestíži konferencie prispeli aj v tomto roku dve recenzované publikácie s ISBN a EAN kódom, v ktorých boli publikované príspevky konferencie - jedna s príspevkami v anglickom jazyku a druhá s príspevkami v iných než anglickom jazyku.

Súčasťou programu konferencie bol štvrtkový slávnostný banket, v piatok ráno sa konala posterová sekcia aj firemná prezentácia najnovších multimediálnych zariadení firmy Garmin.

Dvojdňové vedecké sústredenie ukončil medzinárodný workshop, na ktorom bola mimo iného potvrdená budúca spolupráca v rámci európskych grantov medzi BMI Brno a ITEE-PIB Radom.

DTI 2014 Brno foto - 32.jpg

Podľa vedeckého garanta podujatia, prof. Ladislava Várkolyho, konferencia splnila svoj cieľ, pretože poskytla dostatok príležitostí na networking, výmenu skúseností a spoločné hľadanie riešení v oblasti modernizácie vzdelávania nielen na vysokých školách, ako aj riešení problematiky čoraz väčšej skupiny populácie s poruchami učenia.

Ohlasy zúčastnených potvrdili, že išlo o pre nich prínosné medzinárodné podujatie, na ktorom sa opäť dobre cítili, a tešia sa na jeho pokračovanie.

DTI 2014 Brno foto - 15.jpg

Organizátori konferencie ďakujú za spoluprácu a pomoc hlavným partnerom konferencie - spoločnostiam e-learnmedia, s.r.o., Dupres Consulting s.r.o. a Dupres s.r.o., ako aj odborným, mediálno-odborným a mediálnym partnerom konferencie - Garmin, Smarttech, Media/ST, Strojárstvo, Stavebníctvo a bývanie, PC REVUE, INFOWARE, education.sk, konferencie.sk, edumenu.cz, portalvs.sk, Dubnické noviny, T.Smaragd, Pastel.

L. Várkoly, M. Vojteková

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá