Image
4.6.2014 0 Comments

Medzinárodná vedecká konferencia a workshop

Dnešné Trendy Inovácií 2014 - druhýkrát úspešne v zahraničí


logo DTI 2014.jpg Dubnický technologický inštitút v Dubnici nad Váhom zorganizoval v spolupráci so spoločnosťou B&M InterNets spol. s r. o. v poradí už piatu medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom Dnešné Trendy Inovácií 2014. Podujatie sa konalo v dňoch - 23. mája 2014 v Hoteli Slovan v Brne.

Na konferencii, zameranej na problematiku e-learningu a využívanie informačných technológií vo vzdelávacom procese, sa zúčastnilo viac než 85 odborníkov zo slovenských a zahraničných vysokých škôl, najmä z Poľska, Česka a Ukrajiny, ale aj z Rakúska, súkromných spoločností i regionálnych samospráv. Účastníci sa prišli podeliť o najnovšie poznatky a výsledky svojej práce a zároveň si rozšíriť obzory a inšpirovať sa informáciami od svojich kolegov.

DTI 2014 Brno foto - 08.jpg

K tradičnej prestíži konferencie prispeli aj v tomto roku dve recenzované publikácie s ISBN a EAN kódom, v ktorých boli publikované príspevky konferencie - jedna s príspevkami v anglickom jazyku a druhá s príspevkami v iných než anglickom jazyku.

Súčasťou programu konferencie bol štvrtkový slávnostný banket, v piatok ráno sa konala posterová sekcia aj firemná prezentácia najnovších multimediálnych zariadení firmy Garmin.

Dvojdňové vedecké sústredenie ukončil medzinárodný workshop, na ktorom bola mimo iného potvrdená budúca spolupráca v rámci európskych grantov medzi BMI Brno a ITEE-PIB Radom.

DTI 2014 Brno foto - 32.jpg

Podľa vedeckého garanta podujatia, prof. Ladislava Várkolyho, konferencia splnila svoj cieľ, pretože poskytla dostatok príležitostí na networking, výmenu skúseností a spoločné hľadanie riešení v oblasti modernizácie vzdelávania nielen na vysokých školách, ako aj riešení problematiky čoraz väčšej skupiny populácie s poruchami učenia.

Ohlasy zúčastnených potvrdili, že išlo o pre nich prínosné medzinárodné podujatie, na ktorom sa opäť dobre cítili, a tešia sa na jeho pokračovanie.

DTI 2014 Brno foto - 15.jpg

Organizátori konferencie ďakujú za spoluprácu a pomoc hlavným partnerom konferencie - spoločnostiam e-learnmedia, s.r.o., Dupres Consulting s.r.o. a Dupres s.r.o., ako aj odborným, mediálno-odborným a mediálnym partnerom konferencie - Garmin, Smarttech, Media/ST, Strojárstvo, Stavebníctvo a bývanie, PC REVUE, INFOWARE, education.sk, konferencie.sk, edumenu.cz, portalvs.sk, Dubnické noviny, T.Smaragd, Pastel.

L. Várkoly, M. Vojteková

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá