Image
4.6.2014 0 Comments

Medzinárodná vedecká konferencia a workshop

Dnešné Trendy Inovácií 2014 - druhýkrát úspešne v zahraničí


logo DTI 2014.jpg Dubnický technologický inštitút v Dubnici nad Váhom zorganizoval v spolupráci so spoločnosťou B&M InterNets spol. s r. o. v poradí už piatu medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom Dnešné Trendy Inovácií 2014. Podujatie sa konalo v dňoch - 23. mája 2014 v Hoteli Slovan v Brne.

Na konferencii, zameranej na problematiku e-learningu a využívanie informačných technológií vo vzdelávacom procese, sa zúčastnilo viac než 85 odborníkov zo slovenských a zahraničných vysokých škôl, najmä z Poľska, Česka a Ukrajiny, ale aj z Rakúska, súkromných spoločností i regionálnych samospráv. Účastníci sa prišli podeliť o najnovšie poznatky a výsledky svojej práce a zároveň si rozšíriť obzory a inšpirovať sa informáciami od svojich kolegov.

DTI 2014 Brno foto - 08.jpg

K tradičnej prestíži konferencie prispeli aj v tomto roku dve recenzované publikácie s ISBN a EAN kódom, v ktorých boli publikované príspevky konferencie - jedna s príspevkami v anglickom jazyku a druhá s príspevkami v iných než anglickom jazyku.

Súčasťou programu konferencie bol štvrtkový slávnostný banket, v piatok ráno sa konala posterová sekcia aj firemná prezentácia najnovších multimediálnych zariadení firmy Garmin.

Dvojdňové vedecké sústredenie ukončil medzinárodný workshop, na ktorom bola mimo iného potvrdená budúca spolupráca v rámci európskych grantov medzi BMI Brno a ITEE-PIB Radom.

DTI 2014 Brno foto - 32.jpg

Podľa vedeckého garanta podujatia, prof. Ladislava Várkolyho, konferencia splnila svoj cieľ, pretože poskytla dostatok príležitostí na networking, výmenu skúseností a spoločné hľadanie riešení v oblasti modernizácie vzdelávania nielen na vysokých školách, ako aj riešení problematiky čoraz väčšej skupiny populácie s poruchami učenia.

Ohlasy zúčastnených potvrdili, že išlo o pre nich prínosné medzinárodné podujatie, na ktorom sa opäť dobre cítili, a tešia sa na jeho pokračovanie.

DTI 2014 Brno foto - 15.jpg

Organizátori konferencie ďakujú za spoluprácu a pomoc hlavným partnerom konferencie - spoločnostiam e-learnmedia, s.r.o., Dupres Consulting s.r.o. a Dupres s.r.o., ako aj odborným, mediálno-odborným a mediálnym partnerom konferencie - Garmin, Smarttech, Media/ST, Strojárstvo, Stavebníctvo a bývanie, PC REVUE, INFOWARE, education.sk, konferencie.sk, edumenu.cz, portalvs.sk, Dubnické noviny, T.Smaragd, Pastel.

L. Várkoly, M. Vojteková

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá