25.2.2013 0 Comments

McAfee Anti-Theft poskytuje teraz zabezpečenie všetkým Ultrabookom Toshiba

Spoločnosť Toshiba Europe GmbH oznamuje, že všetky jej Ultrabooky budú obsahovať prístup k aktuálnej verzii bezpečnostného balíka McAfee Anti-Theft vyvinutého špeciálne pre Ultrabooky. Tento softvér pomôže zákazníkom v prípade straty alebo odcudzenia ich Ultrabooku. Zákazníci, ktorí si zakúpia svoje zariadenia do 31. marca 2013, získajú prístup k tomuto balíku ihneď po registrácii a aktivácii produktu na jeden rok.

Táto ponuka platí pre Ultrabooky Satellite U840, Satellite U940, Satellite U840W (prístroj optimalizovaný na sledovanie filmov s formátom displeja 21:9 rovnakým ako filmová plátna), vysoko výkonný Portégé Z930/Z830 a tiež na konvertibilný Ultrabook Satellite U920t, ktorý kombinuje jednoduchosť tabletu a funkčnosť notebooku s klávesnicou.

Softvér McAfee Anti-Theft bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Intel. Využíva výhod technológie Intel Anti-Thef a poskytuje užívateľom zabezpečenie zariadení i uložených dát. S rastúcim počtom krádeží notebookov sa zvyšuje aj potreba užívateľov chrániť svoje osobné údaje.

Softvér McAfee Anti-Theft kombinuje hardvérové a softvérové funkcie za účelom zabezpečenia osobných dát v prípade straty či krádeže notebooku. Toto riešenie umožňuje zákazníkom sledovať ich stratený alebo ukradnutý Ultrabooka umožňuje im prístroj vzdialene uzamknúť za účelom ochrany osobných informácií. McAfee Anti-Theft obsahuje aj šifrovanie dát a ,skrytý mód ', ktorý umožňuje majiteľovi zariadenia zabezpečiť bezpečnosť dát aj v prípade krádeže. Systém chráni osobné dáta aj v prípade, kedy je disk z notebooku vyňatý alebo je preinštalovaný operačný systém.

"Toshiba sa vždy snažila zabezpečiť svojim zákazníkom maximálnu spoľahlivosť. Ponukou softvéru McAfee posúvame túto hranicu ešte ďalej", hovorí Matt McDowell, Marketingový riaditeľ, Toshiba Europe GmbH. "Dávame tak našim zákazníkom väčší pokoj pri práci s ich Ultrabookom najmä keď veľa z nich používa svoje zariadenia na cestách pre prácu i zábavu."

"Softvér McAfee Anti-Theft umožňuje zákazníkom využiť proaktívnych prostriedkov na ochranu dát a osobných informácií v prípade, že je ich Ultrabookstratený alebo ukradnutý," hovorí Nick Viney, viceprezident EMEA Consumer, Small Business and Mobile spoločnosti McAfee. "McAfee dodáva v spolupráci so spoločnosťou Intel hardvérové technológie, ktoré idú za hranice základných spotrebiteľských zabezpečení, ktoré by spotrebiteľ čakal pri ochrane digitálneho obsahu v čase mobilného sveta."

"Riešenie Intel a McAfee zaisťuje používateľom Ultrabookovspoľahlivejší pocit s vyšším stupňom zabezpečenia a pomáha udržať osobné dáta naozaj osobné," hovorí George Thangadurai, hlavný manažér klientskych služieb spoločnosti Intel. "Technológia Intel Anti-Theft je zabudovaná hlboko v hardvéri a v spojení so softvérom a ďalšími službami lepšie ochraňuje to najdôležitejšie - osobnú identitu, dáta aj zariadenie. Poskytuje užívateľom väčší pokoj a menej starostí."

Funkcie McAfee Anti-Theft 2.0
McAfee Anti-Theft ochraňuje osobné informácie na stratených či ukradnutých Ultrabookoch a ponúka užívateľom možnosť zariadenie nájsť a vzdialene zablokovať. Hlavné vlastnosti aktuálnej verzie zahŕňajú nasledujúce funkcie:

Nájdi a sleduj:
- Nájde a sleduje zariadenia typu Ultrabook pomocou Wi-Fi, GPS, alebo dátového pripojenia 3G.

Ochrana súborov:
- Priebežné šifrovanie osobných dát; šifrovacie kľúče sú uložené hardwarovo a automaticky zmazané v prípade krádeže.
- Antimanipulačné možnosti predchádzajú zmazaniu softvéru a udržujú osobné dáta zabezpečené aj v prípade, že disk je odobratý z počítača, alebo je operačný systém preinštalovaný.

Módy a metódy uzamknutia:
- K dispozícii je rad módov uzamknutia počítača, vrátane kompletného zablokovania, ktoré využíva technológiu Intel Anti-Theft a kompletne tak zablokuje prístup k zariadeniu. ,Skrytý mód' ochraňuje užívateľské dáta v prípade, kedy je počítač lokalizovaný. Módy ,Vakcinácia' a ,Oprava' ponúka možnosť dočasne zastaviť funkcie uzamknutia počítača.
- Metódy zabezpečenia zahŕňajú uzamknutie vyvolané užívateľom, manuálne uzamknutie a načasované uzamknutie, ktoré zablokuje zariadenie po určitom čase.

Voliteľná správa pri strate a nájdení zariadenia
- Umožňuje užívateľovi vytvoriť vlastnú správu, ktorá sa zobrazí pri neoprávnenom prístupe.

Konzola správy
- Webový nástroj, ktorý rýchlo a jednoducho spustí systémové uzamknutie strateného alebo ukradnutého zariadenia, udržiava nastavenia a zobrazuje históriu lokácie zariadenia na mape.

Reaktivácia:
- Pre spätné odblokovanie systému zadá užívateľ pri spustení heslo s možnosťou asistencie užívateľskej podpory spoločnosti McAfee.

Pre viac informácií o ponuke McAfee Anti-Theft Security navštívte
www.toshiba-slovakia.com/innovation/sk/generic/anti-theft-promotion/
.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá