Image
17.4.2014 0 Comments

Matematici vytvorili aplikáciu, ktorá vám pomôže prekonať jet lag

Blesk_Matematici.jpg The University of Michigan vydala Entrain - novú aplikáciu, ktorá je určená na riešenie problémov spojených s tzv. jet lagom, ktorý stále ovplyvňuje mnoho ľudí cestujúcich naprieč časovými pásmami. Výskum ukázal, že svetlo je kľúčom k riešeniu jet lagu, ktorý je spájaný s ochoreniami srdca a diabetom.

Študentka Olivia Walch vyvinula aplikáciu pre iPhone, ktorá využíva tento výskum. Ľudia do nej môžu vložiť svoj bežný rozvrh spánku a zvoliť, kam pôjdu a akému druhu svetla/časovému pásmu budú vystavení. Entrain následne podľa zadaných informácií vytvorí prispôsobený rozvrh.

Aplikácia tvrdí, že vám pomôže zlepšiť spánok v priebehu 48 hodín, pričom plne sa z jet lagu zotavíte do štyroch dní. To je výrazný rozdiel oproti 7 - 13 dňom, po ktoré môžu symptómy pretrvávať bez toho, aby ste do tohto procesu výraznejšie zasiahli.

Aplikácia je schopná simulovať nekonečné množstvo scenárov, aby zistila, ako vám môže pomôcť prekonať „pásmovú chorobu". Štúdie ukázali, že „všetko, čo potrebujete, je zmeniť vnímanie súmraku a úsvitu telom".

Matematický biológ Michiganskej univerzity sa nechal počuť, že si pri štúdii mysleli, že odpoveď bude extrémne komplikovaná. No nakoniec sa ukázalo, že riešenie je oveľa ľahšie, ako predpokladali. Aplikácia je už dostupná na stiahnutie v App Store.

Zdroj: svetit.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá