Image
17.4.2014 0 Comments

Matematici vytvorili aplikáciu, ktorá vám pomôže prekonať jet lag

Blesk_Matematici.jpg The University of Michigan vydala Entrain - novú aplikáciu, ktorá je určená na riešenie problémov spojených s tzv. jet lagom, ktorý stále ovplyvňuje mnoho ľudí cestujúcich naprieč časovými pásmami. Výskum ukázal, že svetlo je kľúčom k riešeniu jet lagu, ktorý je spájaný s ochoreniami srdca a diabetom.

Študentka Olivia Walch vyvinula aplikáciu pre iPhone, ktorá využíva tento výskum. Ľudia do nej môžu vložiť svoj bežný rozvrh spánku a zvoliť, kam pôjdu a akému druhu svetla/časovému pásmu budú vystavení. Entrain následne podľa zadaných informácií vytvorí prispôsobený rozvrh.

Aplikácia tvrdí, že vám pomôže zlepšiť spánok v priebehu 48 hodín, pričom plne sa z jet lagu zotavíte do štyroch dní. To je výrazný rozdiel oproti 7 - 13 dňom, po ktoré môžu symptómy pretrvávať bez toho, aby ste do tohto procesu výraznejšie zasiahli.

Aplikácia je schopná simulovať nekonečné množstvo scenárov, aby zistila, ako vám môže pomôcť prekonať „pásmovú chorobu". Štúdie ukázali, že „všetko, čo potrebujete, je zmeniť vnímanie súmraku a úsvitu telom".

Matematický biológ Michiganskej univerzity sa nechal počuť, že si pri štúdii mysleli, že odpoveď bude extrémne komplikovaná. No nakoniec sa ukázalo, že riešenie je oveľa ľahšie, ako predpokladali. Aplikácia je už dostupná na stiahnutie v App Store.

Zdroj: svetit.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá