Image
17.4.2014 0 Comments

Matematici vytvorili aplikáciu, ktorá vám pomôže prekonať jet lag

Blesk_Matematici.jpg The University of Michigan vydala Entrain - novú aplikáciu, ktorá je určená na riešenie problémov spojených s tzv. jet lagom, ktorý stále ovplyvňuje mnoho ľudí cestujúcich naprieč časovými pásmami. Výskum ukázal, že svetlo je kľúčom k riešeniu jet lagu, ktorý je spájaný s ochoreniami srdca a diabetom.

Študentka Olivia Walch vyvinula aplikáciu pre iPhone, ktorá využíva tento výskum. Ľudia do nej môžu vložiť svoj bežný rozvrh spánku a zvoliť, kam pôjdu a akému druhu svetla/časovému pásmu budú vystavení. Entrain následne podľa zadaných informácií vytvorí prispôsobený rozvrh.

Aplikácia tvrdí, že vám pomôže zlepšiť spánok v priebehu 48 hodín, pričom plne sa z jet lagu zotavíte do štyroch dní. To je výrazný rozdiel oproti 7 - 13 dňom, po ktoré môžu symptómy pretrvávať bez toho, aby ste do tohto procesu výraznejšie zasiahli.

Aplikácia je schopná simulovať nekonečné množstvo scenárov, aby zistila, ako vám môže pomôcť prekonať „pásmovú chorobu". Štúdie ukázali, že „všetko, čo potrebujete, je zmeniť vnímanie súmraku a úsvitu telom".

Matematický biológ Michiganskej univerzity sa nechal počuť, že si pri štúdii mysleli, že odpoveď bude extrémne komplikovaná. No nakoniec sa ukázalo, že riešenie je oveľa ľahšie, ako predpokladali. Aplikácia je už dostupná na stiahnutie v App Store.

Zdroj: svetit.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá