Image
20.7.2016 0 Comments

Máte na webe nelegálny obsah? Google vám zníži prevádzku

Počas niekoľkých posledných rokov zábavný priemysel opakovane žiadal Google, aby zvýšil svoju angažovanosť v boji proti internetovému pirátstvu. Výzvy padli na úrodnú pôdu a vyhľadávací gigant implementoval rôzne protipirátske opatrenia. Patrí medzi ne aj zaraďovanie pirátskych stránok na nižšie priečky vo výsledkoch vyhľadávania. Na to bolo treba vykonať aj zmeny v základných algoritmoch. Google však hlási, že táto zmena bola veľmi efektívna.

Nedávno vydal aktualizovaný prehľad o svojom úsilí v tejto oblasti, kde upozorňuje, že mnoho pirátskych stánok prišlo o značnú časť svojej prevádzky v dôsledku ich nižšieho umiestnenia vo výsledkoch vyhľadávania. Zároveň však zdôrazňuje, že z výsledkov nebude odstraňovať celé názvy domén, pretože by to viedlo k cenzúre.

„V máji 2016 sme zistili, že degradovaným stránkam sa znížila návštevnosť pochádzajúca z vyhľadávania Googlu v priemere o 89%,“ oznámila spoločnosť.

Napriek týmto úspechom zábavný priemysel vyzval Google na ďalšie sprísnenie. V ideálnom prípade by vraj mohol úplne odstrániť pirátske stránky z výsledkov vyhľadávania. Google však nechce zájsť až tak ďaleko. Upozorňuje, že odstránenie celej lokality je nebezpečné, pretože tak môže dôjsť aj k cenzúre legálneho obsahu. Vyhľadávače nie sú jediný spôsob, ako vykoreniť pirátstvo, pretože iba malá časť používateľov pristupuje na tieto stránky pomocou vyhľadávačov. Držitelia autorských práv by mali zamerať svoje úsilie aj iným smerom, napríklad na odrezanie pirátskych webov od ich zdrojov príjmov.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá