Image
12.10.2016 0 Comments

Mastercard: Platba pomocou odtlačkov prstov a selfie zvyšuje bezpečnosť online nakupovania aj bankovníctva

Platobná technológia Mastercard využívajúca k identifikácii odtlačky prstov alebo rozpoznávanie tváre, ktorá bude najnovšie dostupná aj v Českej republike, zvyšuje bezpečnosť online nakupovania. Bezpečnejšie biometrické overenie užívateľa je možné využívať aj pre aplikácie mobilného či internetového bankovníctva alebo pri komunikácii v call centrách.

V Česku považuje 57 percent oslovených spotrebiteľov biometrické overenia platieb za bezpečné, aj keď ich zatiaľ používajú len tri percentá z nich, vyplýva z nedávno zverejnenej „Štúdie spoločnosti Mastercard o vplyvoch inovácií“.

Nová aplikácia Mastercard Identity Check Mobile je postupne zavádzaná v 12 krajinách Európy. Eliminuje nutnosť pamätať si heslá, čo podstatne zrýchľuje proces objednávky a platby v online prostredí. Kvôli zabudnutému heslu musí jedna tretina spotrebiteľov rušiť nákup. Viac ako 40 percent ľudí zas napríklad obťažuje nutnosť častej aktualizácie hesiel.

Pri použití Identity Check Mobile sa namiesto hesiel overuje totožnosť držiteľa kariet pomocou čítačky odtlačkov prstov na smartfóne, alebo technológiou rozpoznávania tváre, keď držiteľ karty vyfotí „selfie“. „Pri overovaní platieb sa nič neprepisuje, jednoducho sa priloží prst,“ približuje posun k pohodlnejšiemu plateniu produktový manažér Mastercard Luděk Slouka.

Nová technológia má výhody aj pre ďalších účastníkov. „Pre obchodníka to znamená prenesenie zodpovednosti za realizáciu transakcie na vydavateľa karty, keďže je overená. Nespornou výhodnou bude aj vyššia miera dokončenia nákupu. Pre vydavateľa to potom, pochopiteľne, znamená vyššiu mieru bezpečnosti u takto realizovaných transakcií,“ doplnil Luděk Slouka.

Po úspešnom pilotnom prevádzkovaní v Holandsku, Spojených štátoch a Kanade sa nová technológia stáva v Európe skutočnosťou okrem ČR ešte vo Veľkej Británii, Rakúsku, Belgicku, Dánsku, Fínsku, Nemecku, Maďarsku, Holandsku, Nórsku, Španielsku a Švédsku. Do ďalších krajín bude technológia postupne zavedená v priebehu roka 2017.

Spoločnosť Mastercard sa rozhodla pre túto technológiu po tom, čo testy a prieskumy ukázali, že zákazníci v Európe dávajú prednosť biometrickým platbám, oproti v súčasnosti využívaným spôsobom, ktoré vyžadujú zadávanie hesla. Aplikácia Mastercard Identity Check Mobile je ďalším krokom v úsilí Mastercard sústavne zvyšovať štandard zabezpečenia online platieb.

 

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá