Image
12.10.2016 0 Comments

Mastercard: Platba pomocou odtlačkov prstov a selfie zvyšuje bezpečnosť online nakupovania aj bankovníctva

Platobná technológia Mastercard využívajúca k identifikácii odtlačky prstov alebo rozpoznávanie tváre, ktorá bude najnovšie dostupná aj v Českej republike, zvyšuje bezpečnosť online nakupovania. Bezpečnejšie biometrické overenie užívateľa je možné využívať aj pre aplikácie mobilného či internetového bankovníctva alebo pri komunikácii v call centrách.

V Česku považuje 57 percent oslovených spotrebiteľov biometrické overenia platieb za bezpečné, aj keď ich zatiaľ používajú len tri percentá z nich, vyplýva z nedávno zverejnenej „Štúdie spoločnosti Mastercard o vplyvoch inovácií“.

Nová aplikácia Mastercard Identity Check Mobile je postupne zavádzaná v 12 krajinách Európy. Eliminuje nutnosť pamätať si heslá, čo podstatne zrýchľuje proces objednávky a platby v online prostredí. Kvôli zabudnutému heslu musí jedna tretina spotrebiteľov rušiť nákup. Viac ako 40 percent ľudí zas napríklad obťažuje nutnosť častej aktualizácie hesiel.

Pri použití Identity Check Mobile sa namiesto hesiel overuje totožnosť držiteľa kariet pomocou čítačky odtlačkov prstov na smartfóne, alebo technológiou rozpoznávania tváre, keď držiteľ karty vyfotí „selfie“. „Pri overovaní platieb sa nič neprepisuje, jednoducho sa priloží prst,“ približuje posun k pohodlnejšiemu plateniu produktový manažér Mastercard Luděk Slouka.

Nová technológia má výhody aj pre ďalších účastníkov. „Pre obchodníka to znamená prenesenie zodpovednosti za realizáciu transakcie na vydavateľa karty, keďže je overená. Nespornou výhodnou bude aj vyššia miera dokončenia nákupu. Pre vydavateľa to potom, pochopiteľne, znamená vyššiu mieru bezpečnosti u takto realizovaných transakcií,“ doplnil Luděk Slouka.

Po úspešnom pilotnom prevádzkovaní v Holandsku, Spojených štátoch a Kanade sa nová technológia stáva v Európe skutočnosťou okrem ČR ešte vo Veľkej Británii, Rakúsku, Belgicku, Dánsku, Fínsku, Nemecku, Maďarsku, Holandsku, Nórsku, Španielsku a Švédsku. Do ďalších krajín bude technológia postupne zavedená v priebehu roka 2017.

Spoločnosť Mastercard sa rozhodla pre túto technológiu po tom, čo testy a prieskumy ukázali, že zákazníci v Európe dávajú prednosť biometrickým platbám, oproti v súčasnosti využívaným spôsobom, ktoré vyžadujú zadávanie hesla. Aplikácia Mastercard Identity Check Mobile je ďalším krokom v úsilí Mastercard sústavne zvyšovať štandard zabezpečenia online platieb.

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá