Image
9.3.2015 0 Comments

MasterCard umožňuje zaplatiť z mobilu odtlačkom prsta

Blesk_odtlacok prsta.jpg Spoločnosť MasterCard spustila koncom roka 2014 v Českej republike globálnu službu MasterPass, prostredníctvom ktorej je majiteľom digitálnych peňaženiek umožnené vykonávať rýchle a bezpečné platby na internete. Počet obchodníkov využívajúcich službu bol koncom roka zhruba 2000 a počas roka 2015 sa predpokladá nárast na dvojnásobok a kompletné pokrytie českého trhu e-commerce.

Novinkou je možnosť potvrdiť platbu z mobilu odtlačkom prsta. Pri telefónoch vybavených čítačkou odtlačkov prstov tak zákazníci nemusia naďalej zadávať šesťmiestny kód na potvrdenie platobnej transakcie. Hoci je v súčasnosti možné túto službu využívať len na mobilných telefónoch iPhone 5S, 6 a 6 Plus, mala by byť čoskoro rozšírená aj na nové zariadenia s operačným systémom Android.

Obľuba digitálnych peňaženiek tiež rastie, aktuálne mobilnú peňaženku MasterCard Mobile aktívne využíva viac ako 60-tisíc zákazníkov, pričom aplikáciu stiahlo oveľa viac ľudí. V blízkej budúcnosti bude pre nich pripravených viac funkcií, napr. posielanie peňazí z karty na kartu či ovládanie karty MasterCard.

MasterCard rozširuje aj platenie mobilom priamo v termináloch. Ďalšia funkcia peňaženky MasterCard Mobile teda bude možnosť platiť na platobnom termináli v obchode. Vytvorením globálneho riešenia MasterCard Cloud Based Payments možno digitalizovať platobnú kartu do mobilného zariadenia, čo vydavateľom platobných kariet zrýchľuje a zjednodušuje prístup do mobilných zariadení vybavených operačným systémom Android. Technológia sa označuje ako HCE a MasterCard rozšíril tento spôsob platenia už do viac ako 15 krajín sveta, kde prebieha viac ako 25 projektov.

Počet obchodných miest MasterCard na bezkontaktné platby vzrástol z dvoch na tri milióny počas roka, a to od veľkých obchodníkov až po samoobsluhy, čerpacie stanice, obchody s potravinami, lekárne, predajné automaty, parkovacie automaty, verejnú dopravu či taxi. Bezkontaktná technológia MasterCard sa v súčasnosti prijíma v 68 krajinách. HCE je podporované operačným systémom Android od verzie 4.4 KitKat.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá