Image
9.3.2015 0 Comments

MasterCard umožňuje zaplatiť z mobilu odtlačkom prsta

Blesk_odtlacok prsta.jpg Spoločnosť MasterCard spustila koncom roka 2014 v Českej republike globálnu službu MasterPass, prostredníctvom ktorej je majiteľom digitálnych peňaženiek umožnené vykonávať rýchle a bezpečné platby na internete. Počet obchodníkov využívajúcich službu bol koncom roka zhruba 2000 a počas roka 2015 sa predpokladá nárast na dvojnásobok a kompletné pokrytie českého trhu e-commerce.

Novinkou je možnosť potvrdiť platbu z mobilu odtlačkom prsta. Pri telefónoch vybavených čítačkou odtlačkov prstov tak zákazníci nemusia naďalej zadávať šesťmiestny kód na potvrdenie platobnej transakcie. Hoci je v súčasnosti možné túto službu využívať len na mobilných telefónoch iPhone 5S, 6 a 6 Plus, mala by byť čoskoro rozšírená aj na nové zariadenia s operačným systémom Android.

Obľuba digitálnych peňaženiek tiež rastie, aktuálne mobilnú peňaženku MasterCard Mobile aktívne využíva viac ako 60-tisíc zákazníkov, pričom aplikáciu stiahlo oveľa viac ľudí. V blízkej budúcnosti bude pre nich pripravených viac funkcií, napr. posielanie peňazí z karty na kartu či ovládanie karty MasterCard.

MasterCard rozširuje aj platenie mobilom priamo v termináloch. Ďalšia funkcia peňaženky MasterCard Mobile teda bude možnosť platiť na platobnom termináli v obchode. Vytvorením globálneho riešenia MasterCard Cloud Based Payments možno digitalizovať platobnú kartu do mobilného zariadenia, čo vydavateľom platobných kariet zrýchľuje a zjednodušuje prístup do mobilných zariadení vybavených operačným systémom Android. Technológia sa označuje ako HCE a MasterCard rozšíril tento spôsob platenia už do viac ako 15 krajín sveta, kde prebieha viac ako 25 projektov.

Počet obchodných miest MasterCard na bezkontaktné platby vzrástol z dvoch na tri milióny počas roka, a to od veľkých obchodníkov až po samoobsluhy, čerpacie stanice, obchody s potravinami, lekárne, predajné automaty, parkovacie automaty, verejnú dopravu či taxi. Bezkontaktná technológia MasterCard sa v súčasnosti prijíma v 68 krajinách. HCE je podporované operačným systémom Android od verzie 4.4 KitKat.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá