Image
9.3.2015 0 Comments

MasterCard umožňuje zaplatiť z mobilu odtlačkom prsta

Blesk_odtlacok prsta.jpg Spoločnosť MasterCard spustila koncom roka 2014 v Českej republike globálnu službu MasterPass, prostredníctvom ktorej je majiteľom digitálnych peňaženiek umožnené vykonávať rýchle a bezpečné platby na internete. Počet obchodníkov využívajúcich službu bol koncom roka zhruba 2000 a počas roka 2015 sa predpokladá nárast na dvojnásobok a kompletné pokrytie českého trhu e-commerce.

Novinkou je možnosť potvrdiť platbu z mobilu odtlačkom prsta. Pri telefónoch vybavených čítačkou odtlačkov prstov tak zákazníci nemusia naďalej zadávať šesťmiestny kód na potvrdenie platobnej transakcie. Hoci je v súčasnosti možné túto službu využívať len na mobilných telefónoch iPhone 5S, 6 a 6 Plus, mala by byť čoskoro rozšírená aj na nové zariadenia s operačným systémom Android.

Obľuba digitálnych peňaženiek tiež rastie, aktuálne mobilnú peňaženku MasterCard Mobile aktívne využíva viac ako 60-tisíc zákazníkov, pričom aplikáciu stiahlo oveľa viac ľudí. V blízkej budúcnosti bude pre nich pripravených viac funkcií, napr. posielanie peňazí z karty na kartu či ovládanie karty MasterCard.

MasterCard rozširuje aj platenie mobilom priamo v termináloch. Ďalšia funkcia peňaženky MasterCard Mobile teda bude možnosť platiť na platobnom termináli v obchode. Vytvorením globálneho riešenia MasterCard Cloud Based Payments možno digitalizovať platobnú kartu do mobilného zariadenia, čo vydavateľom platobných kariet zrýchľuje a zjednodušuje prístup do mobilných zariadení vybavených operačným systémom Android. Technológia sa označuje ako HCE a MasterCard rozšíril tento spôsob platenia už do viac ako 15 krajín sveta, kde prebieha viac ako 25 projektov.

Počet obchodných miest MasterCard na bezkontaktné platby vzrástol z dvoch na tri milióny počas roka, a to od veľkých obchodníkov až po samoobsluhy, čerpacie stanice, obchody s potravinami, lekárne, predajné automaty, parkovacie automaty, verejnú dopravu či taxi. Bezkontaktná technológia MasterCard sa v súčasnosti prijíma v 68 krajinách. HCE je podporované operačným systémom Android od verzie 4.4 KitKat.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá