26.5.2016 0 Comments

MasterCard spúšťa prvú komerčnú aplikáciu pre robota Peppera

Spoločnosť MasterCard predstavila prvú komerčnú aplikáciu pre ľudského robota Peppera z dielne SoftBank Robotics. V aplikácii môžete využiť MasterPass, globálnu digitálnu službu MasterCard, ktorá spája zákazníkov s obchodníkmi a umožňuje vykonávať rýchle, jednoduché a bezpečné digitálne platby naprieč rôznymi kanálmi. Pilotný projekt aplikácie bude spustený v priebehu tohto roka v spolupráci s Yum! Brands vo vybraných pobočkách Pizza Hut v ázijsko-pacifickom regióne.

Nová aplikácia rozširuje schopnosť robota integrovať zákaznícky servis, prístup k informáciám a predajom a prispieva tak k unikátnym zážitkom z nakupovania. Pizza Hut bude testovať Peppera pre zadávanie objednávok a pri pokladniach, vďaka čomu budú mať čašníci viac príležitostí venovať sa samotnému priestoru predajne a budú sa tak môcť zamerať na zlepšenie zákazníckych služieb a spokojnosti zákazníka. Schopnosť Peppera prijímať objednávky a vybavovať platby tiež skráti čakaciu dobu na objednávky a službu jedlo so sebou, ktorá v súčasnej dobe predstavuje približne 80 % tržieb.

„Spotrebitelia očakávajú personalizované služby, ponuky na mieru a jednoduché a bezproblémové procesy, a to ako v obchodoch, tak online,“ povedal Tobias Puehse, viceprezident MasterCard Labs. „Cieľom tejto aplikácie je poskytnúť spotrebiteľom lepšie zapamätateľný a osobnejší zážitok z nakupovania aj v dobe samoobslužných pokladní a kioskov. To všetko vďaka kombinácii inteligentného Peppera so zabezpečenou digitálnou platobnou službou MasterPass,“ dodal.

Spotrebiteľ bude môcť pozdraviť Peppera a spárovať svoj MasterPass účet buď kliknutím na ikonu Pepper vnútri peňaženky alebo načítaním QR kódu na tablete, ktorý robot drží. Po spárovaní s MasterPass bude Pepper pripravený pomáhať zákazníkom, či už s osobným odporúčaním a ponukami, poskytnutím ďalších informácií o produktoch alebo s asistenciou pri platení. Pepper bude môcť iniciovať, schvaľovať a dokončovať transakcie pripojením k MasterPass prostredníctvom pripojenia Wi-Fi. Transakcia sa deje v rámci peňaženky.

„V rámci našej digitálnej transformácie skúmame zaujímavé spôsoby, ako zaujať našich zákazníkov, ako sa s nimi prepojiť a obchodovať,“ hovorí Karen Chan, chief digital officer, Pizza Hut v Ázii. „S Pepperom môžu zákazníci jednoducho objednávať a platiť a my máme možnosť bezproblémového prepojenia s vernostnými programami, ktoré umožňujú okamžité uspokojenie priania zákazníka,“ dodala.

Aplikácia bola vytvorená tímom MasterCard Labs v Singapure, jedným z ôsmich výskumných a vývojových centier spoločnosti po celom svete. Pepper obohacuje prebiehajúce programy MasterCard, ktoré umožňujú platby z akéhokoľvek spotrebiteľského zariadenia, príslušenstva alebo nositeľnej veci - od fitness pásikov po chladničky - a teraz aj robotmi. Integrácia s Pepperom má potenciál otvoriť príležitosti vo svete maloobchodu, ako napr. individualizované nákupné a concierge služby, špeciálne uličky k pokladni alebo možnosť nakúpiť v obchode, ale nechať si tovar doručiť domov. Rovnaké možnosti by tiež mohli nájsť využitie v iných sektoroch, ako sú hotely, banky, letiská a ďalšie odvetvia zákazníckych služieb.

Aplikácia bude predstavená na akcii Pepper Partners Europe organizovanej SoftBank Robotics Europe (jednou zo spoločností SoftBank Robotics Holdings) v Paríži od 24. do 26. mája 2016.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá