26.2.2014 0 Comments

MasterCard spúšťa platformu MasterPass In-App pre bezpečné nákupy z mobilných aplikácií

Platby MasterPass majú zabezpečenie úrovne EMV - spotrebitelia tak môžu nakupovať jednoducho, rýchlo a bez obáv

Spoločnosť MasterCard, jednotka v inteligentných, pohodlných a bezpečných platbách, dnes na kongrese Mobile World predstavila svoju novú platformu MasterPass In-App, ponúkanú v rámci digitálnej služby MasterPass. MasterPass In-App umožňuje bezpečné nákupy z prostredia mobilnej aplikácie nahranej v zariadení a tým odstraňuje nutnosť odovzdávať dôverné informácie z platobnej karty medzi rôznymi mobilnými aplikáciami - čo je krok, ktorý môže výrazne zvýšiť riziko ich zneužitia.

Digitálne služby dobýjajú svet a v súvislosti s tým dochádza aj k vývoju platobných metód a spôsobov nakupovania. Spotrebitelia teraz nakupujú a platia spôsobom, ktorý najlepšie zodpovedá ich potrebám a životnému štýlu - a používajú na to rôzne prostriedky.

Väčšinou stačí obyčajné klepnutie, kliknutie alebo priloženie k pokladni, doma, na ceste alebo v aplikácii - ide o trh, ktorého využitie používateľmi rôznych elektronických zariadení rastie raketovým tempom. Podľa spoločnosti ABI Research dosiahnu v roku 2016 celkové tržby z mobilných aplikácií vrátane nákupov v aplikáciách (tzv. in-app nákupy) 46 miliárd dolárov, čo je viac než štvornásobok tržieb z roku 2011, ktoré činili 8,5 miliardy dolárov.

„MasterPass In-App prenáša funkcie v súčasnosti používanej digitálnej webovej služby MasterPass do prostredia mobilných aplikácií. Aplikácie so zabudovaným riešením MasterPass umožňujú uskutočniť nákup jediným klepnutím na pripojenom zariadení bez toho, aby bolo nutné opúšťať prostredie aplikácie," hovorí Richard Walitza, riaditeľ pre rozvoj mobilných platieb a inovácií MasterCard Europe pre Slovensko a ČR. „Optimalizovaný proces odbavenia pri pokladni zvyšuje pocit ľahkého nákupu zaisteného najvyšším stupňom zabezpečenia a šifrovania," dodáva.

„MasterPass In-App predstavuje najnovšiu ponuku spoločnosti MasterCard určenú na špecifické potreby nového digitálneho prostredia. Spotrebiteľom ponúka jednoduchosť a použiteľnosť pre všetky nákupné kanály a všetky zariadenia a obchodníkom zasa umožňuje osloviť nových spotrebiteľov spôsobmi, ktoré doteraz neboli možné," uviedol Ed McLaughlin, vedúci oddelenia nových platobných metód spoločnosti MasterCard. „Zároveň vyvíjame rámec, vďaka ktorému budú platby s použitím zariadenia s MasterPass minimálne rovnako bezpečné ako hociktoré iné naše súčasné kartové transakcie. To je dôkaz, že u nás idú inovácie vždy ruku v ruke s najvyšším stupňom zabezpečenia."

MasterPass In-App bude k dispozícii vývojárom a obchodníkom na začiatku 2. kvartálu tohto roku. Služba vyžaduje rýchle a nekomplikované začlenenie. K platforme doteraz úspešne pristúpilo vyše 30 tisíc obchodníkov v Austrálii, Kanade, Taliansku, Veľkej Británii a Spojených štátoch.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá