26.2.2014 0 Comments

MasterCard spúšťa platformu MasterPass In-App pre bezpečné nákupy z mobilných aplikácií

Platby MasterPass majú zabezpečenie úrovne EMV - spotrebitelia tak môžu nakupovať jednoducho, rýchlo a bez obáv

Spoločnosť MasterCard, jednotka v inteligentných, pohodlných a bezpečných platbách, dnes na kongrese Mobile World predstavila svoju novú platformu MasterPass In-App, ponúkanú v rámci digitálnej služby MasterPass. MasterPass In-App umožňuje bezpečné nákupy z prostredia mobilnej aplikácie nahranej v zariadení a tým odstraňuje nutnosť odovzdávať dôverné informácie z platobnej karty medzi rôznymi mobilnými aplikáciami - čo je krok, ktorý môže výrazne zvýšiť riziko ich zneužitia.

Digitálne služby dobýjajú svet a v súvislosti s tým dochádza aj k vývoju platobných metód a spôsobov nakupovania. Spotrebitelia teraz nakupujú a platia spôsobom, ktorý najlepšie zodpovedá ich potrebám a životnému štýlu - a používajú na to rôzne prostriedky.

Väčšinou stačí obyčajné klepnutie, kliknutie alebo priloženie k pokladni, doma, na ceste alebo v aplikácii - ide o trh, ktorého využitie používateľmi rôznych elektronických zariadení rastie raketovým tempom. Podľa spoločnosti ABI Research dosiahnu v roku 2016 celkové tržby z mobilných aplikácií vrátane nákupov v aplikáciách (tzv. in-app nákupy) 46 miliárd dolárov, čo je viac než štvornásobok tržieb z roku 2011, ktoré činili 8,5 miliardy dolárov.

„MasterPass In-App prenáša funkcie v súčasnosti používanej digitálnej webovej služby MasterPass do prostredia mobilných aplikácií. Aplikácie so zabudovaným riešením MasterPass umožňujú uskutočniť nákup jediným klepnutím na pripojenom zariadení bez toho, aby bolo nutné opúšťať prostredie aplikácie," hovorí Richard Walitza, riaditeľ pre rozvoj mobilných platieb a inovácií MasterCard Europe pre Slovensko a ČR. „Optimalizovaný proces odbavenia pri pokladni zvyšuje pocit ľahkého nákupu zaisteného najvyšším stupňom zabezpečenia a šifrovania," dodáva.

„MasterPass In-App predstavuje najnovšiu ponuku spoločnosti MasterCard určenú na špecifické potreby nového digitálneho prostredia. Spotrebiteľom ponúka jednoduchosť a použiteľnosť pre všetky nákupné kanály a všetky zariadenia a obchodníkom zasa umožňuje osloviť nových spotrebiteľov spôsobmi, ktoré doteraz neboli možné," uviedol Ed McLaughlin, vedúci oddelenia nových platobných metód spoločnosti MasterCard. „Zároveň vyvíjame rámec, vďaka ktorému budú platby s použitím zariadenia s MasterPass minimálne rovnako bezpečné ako hociktoré iné naše súčasné kartové transakcie. To je dôkaz, že u nás idú inovácie vždy ruku v ruke s najvyšším stupňom zabezpečenia."

MasterPass In-App bude k dispozícii vývojárom a obchodníkom na začiatku 2. kvartálu tohto roku. Služba vyžaduje rýchle a nekomplikované začlenenie. K platforme doteraz úspešne pristúpilo vyše 30 tisíc obchodníkov v Austrálii, Kanade, Taliansku, Veľkej Británii a Spojených štátoch.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá