12.10.2012 0 Comments

MasterCard predstavuje pracovisko MasterCard Labs v Dubline

Spoločnosť MasterCard dnes predstavila najnovšiu pobočku svojej divízie MasterCard Labs v írskom Dubline. Toto nové výskumné pracovisko povedie vývoj inovácií a technológií pre MasterCard Worldwide. Dublinské centrum MasterCard Labs je prvou takouto pobočkou spoločnosti v Európe a novou súčasťou priebežne sa rozrastajúcej globálnej siete centier technického rozvoja. Tie tvoria laboratóriá v meste Purchase v štáte New York, v Singapure a v meste Saint Louis v štáte Missouri.

Prvá akcia, ktorá sa na pôde centra MasterCard Labs v Dubline konala, bola prehliadka inovačných riešení spoločnosti MasterCard. Bol na nej predstavený celý rad produktov a služieb dokladajúcich, ako spoločnosť pomocou technológií a inovácií rozvíja svoje podnikanie, rozširuje svoju pôsobnosť z hľadiska teritoriálneho i kategórií zákazníkov a získava nové zákazky.

„Spoločnosť MasterCard je dlhodobo známa tým, že vytvára rad špičkových inovácií na celom svete. Tím MasterCard Labs bude tento odkaz rozvíjať, posúvať hranice inovácií a techniky, a vytvárať tak prostredie zamerané na realizáciu produktov a riešení, ktoré budú ľuďom uľahčovať život kdekoľvek na svete," uviedol Garry Lyons, riaditeľ výskumu a vývoja spoločnosti MasterCard Worldwide.

Spoločnosť MasterCard predstavila súbor nových i doterajších výsledkov výskumu a vývoja so zameraním na tieto globálne trendy:
• Personalizácia a dôkladné porozumenie cieľovým skupinám na celom svete:
- využitie elektronických platieb na výplatu dávok sociálneho zabezpečenia v Juhoafrickej republike,
- spoločný podnik Wanda v Latinskej Amerike, vďake ktorému môžu spotrebitelia platiť obchodníkom na predajných miestach pomocou mobilných platobných riešení implementovaných v obyčajnom vyklápacom mobilnom telefóne,
- akceptácia platieb pomocou mobilných zariadení na miestach predaja (MPOS) ako napr. iZettle.

• Premena procesu nakupovania: nákup sa stáva zážitkom, ktorý prekoná všetky očakávania. K príkladom tohto prístupu patria:
- služby elektronickej peňaženky PayPass Wallet Services pre širokú škálu zariadení - od notebookov cez inteligentné telefóny až po televízory,
- spôsoby, ktorými môžu obchodníci akceptovať platby prostredníctvom služieb PayPass Wallet Services v kamenných predajniach,
- nové riešenie nazvané Shoppable, umožňujúce jednoduché a bezpečné platby za nákupy priamo zo všetkých foriem digitálneho obsahu.

• Viac ako len platby:
- kupónová aplikácia pre sociálne médiá KOY, ponúkajúca výhody pre spotrebiteľov i obchodníkov,
- inzertná platforma pre sociálne médiá EVNTS, poskytujúca funkcie pre platby a vernostné programy budúcej generácie veľkým i malým obchodníkom.

• Využívanie sily technológií: základom všetkých týchto inovácií sú služby MasterCard Network and Advisors, ktoré poskytujú bezpečné, jednoduché a inteligentné platobné riešenia.

Tieto nové a moderné produkty a služby rozvíjajú základnú myšlienku, že platenie už nie je len jednosmernou transakciou. Spoločnosť MasterCard umožňuje spotrebiteľom a obchodníkom viesť dialóg umožňujúci obom stranám zdieľať informácie a navzájom si poskytovať pridanú hodnotu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá