12.10.2012 0 Comments

MasterCard predstavuje pracovisko MasterCard Labs v Dubline

Spoločnosť MasterCard dnes predstavila najnovšiu pobočku svojej divízie MasterCard Labs v írskom Dubline. Toto nové výskumné pracovisko povedie vývoj inovácií a technológií pre MasterCard Worldwide. Dublinské centrum MasterCard Labs je prvou takouto pobočkou spoločnosti v Európe a novou súčasťou priebežne sa rozrastajúcej globálnej siete centier technického rozvoja. Tie tvoria laboratóriá v meste Purchase v štáte New York, v Singapure a v meste Saint Louis v štáte Missouri.

Prvá akcia, ktorá sa na pôde centra MasterCard Labs v Dubline konala, bola prehliadka inovačných riešení spoločnosti MasterCard. Bol na nej predstavený celý rad produktov a služieb dokladajúcich, ako spoločnosť pomocou technológií a inovácií rozvíja svoje podnikanie, rozširuje svoju pôsobnosť z hľadiska teritoriálneho i kategórií zákazníkov a získava nové zákazky.

„Spoločnosť MasterCard je dlhodobo známa tým, že vytvára rad špičkových inovácií na celom svete. Tím MasterCard Labs bude tento odkaz rozvíjať, posúvať hranice inovácií a techniky, a vytvárať tak prostredie zamerané na realizáciu produktov a riešení, ktoré budú ľuďom uľahčovať život kdekoľvek na svete," uviedol Garry Lyons, riaditeľ výskumu a vývoja spoločnosti MasterCard Worldwide.

Spoločnosť MasterCard predstavila súbor nových i doterajších výsledkov výskumu a vývoja so zameraním na tieto globálne trendy:
• Personalizácia a dôkladné porozumenie cieľovým skupinám na celom svete:
- využitie elektronických platieb na výplatu dávok sociálneho zabezpečenia v Juhoafrickej republike,
- spoločný podnik Wanda v Latinskej Amerike, vďake ktorému môžu spotrebitelia platiť obchodníkom na predajných miestach pomocou mobilných platobných riešení implementovaných v obyčajnom vyklápacom mobilnom telefóne,
- akceptácia platieb pomocou mobilných zariadení na miestach predaja (MPOS) ako napr. iZettle.

• Premena procesu nakupovania: nákup sa stáva zážitkom, ktorý prekoná všetky očakávania. K príkladom tohto prístupu patria:
- služby elektronickej peňaženky PayPass Wallet Services pre širokú škálu zariadení - od notebookov cez inteligentné telefóny až po televízory,
- spôsoby, ktorými môžu obchodníci akceptovať platby prostredníctvom služieb PayPass Wallet Services v kamenných predajniach,
- nové riešenie nazvané Shoppable, umožňujúce jednoduché a bezpečné platby za nákupy priamo zo všetkých foriem digitálneho obsahu.

• Viac ako len platby:
- kupónová aplikácia pre sociálne médiá KOY, ponúkajúca výhody pre spotrebiteľov i obchodníkov,
- inzertná platforma pre sociálne médiá EVNTS, poskytujúca funkcie pre platby a vernostné programy budúcej generácie veľkým i malým obchodníkom.

• Využívanie sily technológií: základom všetkých týchto inovácií sú služby MasterCard Network and Advisors, ktoré poskytujú bezpečné, jednoduché a inteligentné platobné riešenia.

Tieto nové a moderné produkty a služby rozvíjajú základnú myšlienku, že platenie už nie je len jednosmernou transakciou. Spoločnosť MasterCard umožňuje spotrebiteľom a obchodníkom viesť dialóg umožňujúci obom stranám zdieľať informácie a navzájom si poskytovať pridanú hodnotu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá