12.10.2012 0 Comments

MasterCard predstavuje pracovisko MasterCard Labs v Dubline

Spoločnosť MasterCard dnes predstavila najnovšiu pobočku svojej divízie MasterCard Labs v írskom Dubline. Toto nové výskumné pracovisko povedie vývoj inovácií a technológií pre MasterCard Worldwide. Dublinské centrum MasterCard Labs je prvou takouto pobočkou spoločnosti v Európe a novou súčasťou priebežne sa rozrastajúcej globálnej siete centier technického rozvoja. Tie tvoria laboratóriá v meste Purchase v štáte New York, v Singapure a v meste Saint Louis v štáte Missouri.

Prvá akcia, ktorá sa na pôde centra MasterCard Labs v Dubline konala, bola prehliadka inovačných riešení spoločnosti MasterCard. Bol na nej predstavený celý rad produktov a služieb dokladajúcich, ako spoločnosť pomocou technológií a inovácií rozvíja svoje podnikanie, rozširuje svoju pôsobnosť z hľadiska teritoriálneho i kategórií zákazníkov a získava nové zákazky.

„Spoločnosť MasterCard je dlhodobo známa tým, že vytvára rad špičkových inovácií na celom svete. Tím MasterCard Labs bude tento odkaz rozvíjať, posúvať hranice inovácií a techniky, a vytvárať tak prostredie zamerané na realizáciu produktov a riešení, ktoré budú ľuďom uľahčovať život kdekoľvek na svete," uviedol Garry Lyons, riaditeľ výskumu a vývoja spoločnosti MasterCard Worldwide.

Spoločnosť MasterCard predstavila súbor nových i doterajších výsledkov výskumu a vývoja so zameraním na tieto globálne trendy:
• Personalizácia a dôkladné porozumenie cieľovým skupinám na celom svete:
- využitie elektronických platieb na výplatu dávok sociálneho zabezpečenia v Juhoafrickej republike,
- spoločný podnik Wanda v Latinskej Amerike, vďake ktorému môžu spotrebitelia platiť obchodníkom na predajných miestach pomocou mobilných platobných riešení implementovaných v obyčajnom vyklápacom mobilnom telefóne,
- akceptácia platieb pomocou mobilných zariadení na miestach predaja (MPOS) ako napr. iZettle.

• Premena procesu nakupovania: nákup sa stáva zážitkom, ktorý prekoná všetky očakávania. K príkladom tohto prístupu patria:
- služby elektronickej peňaženky PayPass Wallet Services pre širokú škálu zariadení - od notebookov cez inteligentné telefóny až po televízory,
- spôsoby, ktorými môžu obchodníci akceptovať platby prostredníctvom služieb PayPass Wallet Services v kamenných predajniach,
- nové riešenie nazvané Shoppable, umožňujúce jednoduché a bezpečné platby za nákupy priamo zo všetkých foriem digitálneho obsahu.

• Viac ako len platby:
- kupónová aplikácia pre sociálne médiá KOY, ponúkajúca výhody pre spotrebiteľov i obchodníkov,
- inzertná platforma pre sociálne médiá EVNTS, poskytujúca funkcie pre platby a vernostné programy budúcej generácie veľkým i malým obchodníkom.

• Využívanie sily technológií: základom všetkých týchto inovácií sú služby MasterCard Network and Advisors, ktoré poskytujú bezpečné, jednoduché a inteligentné platobné riešenia.

Tieto nové a moderné produkty a služby rozvíjajú základnú myšlienku, že platenie už nie je len jednosmernou transakciou. Spoločnosť MasterCard umožňuje spotrebiteľom a obchodníkom viesť dialóg umožňujúci obom stranám zdieľať informácie a navzájom si poskytovať pridanú hodnotu.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá