27.2.2013 0 Comments

MasterCard predstavuje MasterPass – jednotný platobný elektronický systém

Spoločnosť MasterCard predstavila na konferencii Mobile World Congress dňa 25. februára technológiu MasterPass, ktorá je budúcnosťou elektronických platieb. MasterPass je elektronická služba, ktorá umožňuje spotrebiteľom pomocou akejkoľvek platobnej karty alebo prispôsobeného prístroja (rozumného telefónu, PC, tabletu) nakupovať po novom a jednoducho - len kliknutím, poklepaním alebo dotykom - na Internete, v obchodoch aj kdekoľvek inde.

„Ktorékoľvek zariadenie, akým je napríklad rozumný telefón, tablet alebo PC, sa teraz môže stať platobným nástrojom," prehlásil Ed McLaughlin, riaditeľ spoločnosti MasterCard pre nové platobné technológie. „MasterPass spája všetky možnosti, ako platiť za nákupy - od tradičných plastových platobných kariet až po digitálne peňaženky - a umožňuje spotrebiteľom zaplatiť odkiaľkoľvek a ľahko."

Integrovaný platobný systém MasterPass
„Rok 2013 sa bude niesť v znamení mobilného platenia. V súčasnosti ponúkame rôzne varianty bezkontaktného platenia: či už ide o bezkontaktné nálepky, platobnú kartu s technológiou NFC v mobilnom telefóne alebo mobilnú platobnú aplikáciu MasterCard Mobile. Rôzne varianty bezkontaktného platenia existujú preto, aby si užívatelia zvykli na alternatívne platenie a každý si mohol vybrať variantu, ktorá mu najviac vyhovuje," hovorí Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ MasterCard Europe pre Českú republiku. „Teraz MasterCard zjednocuje tieto varianty do jednotného systému - MasterPass, ktorý sprostredkováva internetové i mobilné platby. Budúcnosť patrí Internetu a mobilnému plateniu," dodáva Miroslav Lukeš. Podľa prieskumu spoločnosti GfK je viac ako 50 % českej internetovej populácie priaznivo naklonených plateniu mobilom.

Balíček služieb MasterPass obsahuje:
• Službu MasterPass na vybavenie nákupov na pokladni, ktoré obchodníkom poskytnú jednotný spôsob akceptácie elektronických platieb bez ohľadu na miesto, kde sa zákazník nachádza. Pri nákupoch v predajniach, či už pri pokladniach alebo medzi regálmi, bude systém MasterPass podporovať používanie technológií NFC, QR kódov, štítkov aj mobilných zariadení používaných na predajných miestach. Pri nákupoch na Internete umožní MasterPass kupujúcim ľahké vybavenie, keďže odpadne potreba zadávať pri každom nákupe podrobné údaje pre doručenie a údaje o karte.

• Integrovanú elektronickú peňaženku MasterPass, ktorá bankám, obchodníkom a partnerom umožní ponúkať ich vlastné peňaženky. Spotrebitelia si budú môcť bezpečne ukladať údaje o kartách, adresáre a ďalšie informácie v zabezpečenej zložke spravovanej hostiteľským subjektom, ktorému dôverujú. Peňaženka je otvorená, čo znamená, že okrem kariet MasterCard s ňou môžu spotrebitelia využívať aj ďalšie značkové kreditné, debetné a predplatené karty.

• MasterPass pridanú hodnotu - služba spríjemní nákup pred, počas aj po platení. K službe bude navyše patriť poskytovanie ďalších informácií ako napr. zostatok na účte a správy v reálnom čase, vernostné programy i ponuky a ďalšie možnosti využitia programov Priceless.

MasterPass je novou generáciou platieb: ľudia budú platiť čisto elektronicky, pomocou užívateľských účtov a mobilných telefónov. Obchodníci zas nebudú potrebovať nákladné platobné terminály. Na uskutočnenie platby budú stačiť rozumné telefóny a technológia NFC.

Spotrebitelia po celom svete si budú môcť službu zriadiť prostredníctvom finančných inštitúcií v Austrálii, Kanade (do konca marca), USA a vo Veľkej Británii (v priebehu jari, resp. leta). Okrem toho bude služba MasterPass v priebehu roku 2013 uvedená aj na ďalšie svetové trhy, okrem iných v Belgicku, Brazílii, Číne, Francúzsku, Taliansku, Holandsku, Singapure, Španielsku a Švédsku.

Viac informácií nájdete na videu: https://www.youtube.com/watch?v=ehkYyVuWMYI&feature=youtu.be


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá