27.8.2014 0 Comments

MasterCard je celosvetovým lídrom v bezkontaktných platbách

Spoločnosť MasterCard, jednotka v inteligentných, pohodlných a bezpečných platbách, uverejnila štvrťročné výsledky bezkontaktných platieb kartami MasterCard a Maestro. Výsledky preukázali absolútne prvenstvo spoločnosti. Bezkontaktnými kartami MasterCard sa dá platiť u viac ako 2,5 milióna obchodníkov v 66 krajinách na svete. Na Slovensku štvrťročne vzrástol počet transakcií bezkontaktnými kartami MasterCard o skoro 40 %.

Celosvetovo je možné bezkontaktne platiť v 66 krajinách sveta, z toho v 36 krajinách v Európe. V roku 2014 pribudli do zoznamu „bezkontaktných krajín‟ dve nové: Dánsko a Lotyšsko. Platiť bezkontaktnými kartami MasterCard alebo Maestro sa dá celkom u 2,5 milióna obchodníkov na svete, čo je o 108 % viac, ako v roku 2013.

Spoločnosť MasterCard začala bezkontaktné platby ponúkať prvýkrát v roku 2005. NaSlovensku ich MasterCard ako prvá uviedla na trh v roku 2008 a ich zavedenie prebehlo extrémne úspešne - u viac ako 40 % obchodníkov sa dá v tejto chvíli zaplatiť bezkontaktne. Aj preto je medziročný nárast bezkontaktných transakcií taký dramatický. V porovnaní s minulým rokom je to 292 %.

„Úspech bezkontaktných kariet MasterCard PayPassTM spočíva v ústretovej spolupráci so slovenskými bankami a obchodníkmi a tiež v pohodlí a bezpečnosti pre používateľov. Tie ďalej akcentujeme v motivačných kampaniach s obchodníkmi alebo školeniach obsluhy bezkontaktných terminálov," hovorí Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ MasterCard a dodáva: „Na inovácie sa sústreďujeme dlhodobo. Vďaka tomu, že bezkontaktné karty sú už štandardom, rastie aj obľuba platobných nálepiek, ktoré získate vo väčšine hlavných bánk. A ďalším krokom bude zavedenie platenia priamo mobilom."

To, že tieto formy platenia majú u Slovákov úspech, dokladá aj fakt, že v Európe je Slovensko na treťom mieste v podiele tzv. bezkontaktne aktívnych kariet, teda tých, ktoré boli aspoň raz na bezkontaktnú platbu použité. Vo frekvencii platenia bezkontaktnou kartou je Slovensko celoeurópsky na štvrtom mieste: priemerne je tu vykonaných každou bezkontaktnou kartou 4,6 bezkontaktných transakcií mesačne. Počet transakcií bezkontaktnými kartami len za druhý štvrťrok 2014 vporovnaní so štvrťrokom prvým vzrástol o 38 %.

Bezkontaktné karty a zariadenia MasterCard alebo Maestro vydáva v Európe viac ako 260 vydavateľských finančných inštitúcií. Ich objem v prvej polovici roku 2014 sa medziročne zvýšil štvornásobne.

V Európe bol celkový priemerný objem jednej bezkontaktnej transakcie v 2. štvrťroku 2014 11 EUR, pričom u debetných kariet to bolo 10 EUR a u kreditných kariet 14 EUR.

Bezkontaktné platby MasterCard

Bezkontaktná platobná technológia PayPass™ výrazne urýchľuje proces platby, pretože celá transakcia prebehne približne do 5 sekúnd. Držiteľ karty ju jednoducho priloží k bezkontaktnému terminálu, ktorý prečíta potrebné údaje. Vďaka tomu je možné nakupovať tovar do 20 EUR bez potreby zadávať PIN kód či vkladať kartu do čítacieho zariadenia. Pri nákupoch prevyšujúcich čiastku 20 EUR je držiteľ karty požiadaný o autorizáciu platby svojím podpisom alebo zadaním PIN kódu.

Bezkontaktná platobná technológia MasterCard PayPass™ nemusí byť viazaná iba na klasickú platobnú kartu, platiť bezkontaktneje možné aj pomocou špeciálnej nálepky. Tá sa dá prilepiť napríklad na zadný kryt mobilného telefónu, čím získate pohodlný platobný nástroj, ktorý môžete mať vždy po ruke. Platenie touto nálepkou prebieha rovnako ako pri akejkoľvek inej platobnej karte s bezkontaktnou technológiou.

Viac informácií nájdete na: www.mastercard.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá