28.2.2014 0 Comments

MasterCard a Syniverse prinášajú mobilným zákazníkom bezpečnosť a pokoj

Na Svetovom kongrese Mobile World predstavili spoločnosti MasterCard a Syniverse svoj spoločný projekt na posilnenie platobnej bezpečnosti, ktorý klientom prináša väčšie pohodlie pri medzinárodných transakciách. Stovky miliónov spotrebiteľov, ktorí cestujú do zahraničia so svojimi mobilnými zariadeniami, môžu bez starostí nakupovať a nemusia sa obávať o bezpečnosť uskutočnených transakcií. A to vďaka previazaniu nastavenia platobných kariet s geolokáciou v mobilných zariadeniach.

Unikátna spolupráca má za cieľ obmedzenie výskytu podvodov s platobnými kartami, ktoré sa odohrávajú práve pri cezhraničných transakciách. MasterCard a Syniverse sa v súčasnosti nachádzajú v pilotnej fáze projektu, ktorý umožní uskutočniť platbu iba vtedy, ak bude pripojený mobilný prístroj držiteľa karty v konkrétnej geolokácii. Zákazník teda týmto spôsobom získa nad správou svojich financií ďalšiu bezpečnostnú nadstavbu. Vďaka potvrdeniu, že miesto predaja a lokácie mobilného zariadenia držiteľa karty sú totožné, znižujú finančné inštitúcie riziko nevhodných zamietnutí alebo protiprávnych poplatkov.

Táto spolupráca dvoch globálnych lídrov v oblasti technológií je skutočne prevratná a otvára celý rad nových možností pre koncových užívateľov. Spojením rýchlosti a inteligencie našej globálnej siete a ich kombinácií s geolokačným riešením umožníme vašej karte MasterCard pracovať presne tam, kde sa práve vy a váš telefón nachádzate, nech je to kdekoľvek," hovorí Hany Fam, prezident globálnych strategických aliancií MasterCard.

Klienti by mohli mať v momente príchodu do zahraničia k dispozícii výber predpripravených dátových balíčkov, ktoré si budú môcť zakúpiť priamo zo svojich telefónov. Každý mesiac vycestuje zo svojej vlasti približne 75 miliónov užívateľov mobilných telefónov, ale 70 % z nich po príchode do zahraničia vypína telefón v snahe vyhnúť sa poplatkom za roaming.

Dáta pochádzajúce z geolokácie klientov môžu navyše priniesť ďalšie možnosti nad rámec zvýšenej platobnej bezpečnosti. Spolupráca s MasterCard a Syniverse, spočívajúca v zahrnutí prvku geolokácie, umožní poskytovateľom mobilných služieb a obchodným značkám presnejšie zacieliť svoje kampane a zvýšiť tak ich relevantnosť. Tieto ponuky vo forme dobre načasovaných textových správ môžu osloviť zákazníkov, nachádzajúcich sa v bezprostrednej blízkosti konkrétnych obchodov. Podľa prieskumu, ktorý pre Syniverse uskutočnili ekonómovia zo SEEC, existuje v oblasti poskytovania dát o koncovom užívateľovi obchodníkom trhový potenciál odhadovaný na takmer 44 miliárd dolárov.

„Ďalšia fáza vývoja mobilných technológií vedie cez expanziu rôznorodých hráčov na tomto trhu. Práve jedinečnosť pozície spoločnosti Syniverse v tomto systéme nám umožňuje slúžiť ako mobilný most. Zostávame síce verní našej tradičnej spolupráci s mobilnými operátormi, zároveň však rozvíjame spoluprácu s ďalšími významnými firmami, čo prináša našim zákazníkom nové možnosti a mobilným operátorom nové príležitosti ako zvýšiť tržby. Súčasne to vedie aj k posilneniu lojality zákazníkov," uvádzaJeff Gordon, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Syniverse.

S takmer dvoma miliardami kariet v obehu spracováva MasterCard, spoločnosť s najpokročilejším systémom platobných technológií na svete, až 65 000 transakcií každú minútu. Firma Syniverse v súčasnosti dosiahla celosvetovo viac ako päť miliárd mobilných zariadení prevádzkovaných prostredníctvom tisícky poskytovateľov mobilných služieb.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá