8.1.2014 0 Comments

MasterCard a Slovak Telekom spúšťajú platby NFC prostredníctvom služby MyWallet: Mobilná peňaženka

Spoločnosť MasterCard spoločne so Slovak Telekom predstavili MyWallet: prvú viacúčelovú mobilnú peňaženku NFC na slovenskom trhu, ktorá umožňuje používať služby z fyzickej peňaženky prostredníctvom smartfónu. Banky a ďalší prevádzkovatelia môžu teraz navyše vydávať platobné karty na diaľku a rovnakým spôsobom manažovať ich životný cyklus (Over the air). Ide o technologický evolučný krok pri masovej akceptácii mobilných služieb NFC.

„Mobilná NFC peňaženka MyWallet ako prvá umožňuje nahrať a spravovať platobnú kartu ‚vzduchom' bez toho, aby zákazník musel navštíviť pobočku alebo meniť SIM kartu poskončení platnosti platobnej karty. Jednotlivé služby alebo karty možno na diaľku zablokovať či deaktivovať, prípadne aktualizovať," hovorí Richard Walitza, viceprezident MasterCard Europe pre mobilné platby a inovácie MasterCard na Slovensku a v ČR. „MasterCard ako prvý zaviedol na Slovensku bezkontaktné nálepky a karty PayPass. Chceme aj naďalej podporovať slovenský trh v inováciách a tento projekt je pre jeho ďalší rozvoj kľúčový. Ide o prvé komerčné riešenie mobilných platieb," dodáva Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ MasterCard Europe pre Slovensko a ČR.

MyWallet: Mobilná peňaženka
MyWallet: Mobilná peňaženka umožňuje používať služby z fyzickej peňaženky prostredníctvom smartfónu. Teraz je zameraná na najpoužívanejšiu službu z peňaženky - platbu. Prvá platobná karta, ktorú možno v mobilnej peňaženke MyWallet aktivovať, je predplatená dobíjacia platobná karta MyWallet Card. V roku 2014 pribudnú platobné karty slovenských bánk, s ktorými Slovak Telekom v súčasnosti rokuje a spúšťa implementačné projekty.

V blízkej budúcnosti bude možné v mobilnej peňaženke digitálne ukladať a využívať prostredníctvom nej aj ďalšie karty, ako napr. vernostné karty obchodných reťazcov, zľavové kupóny na produkty alebo služby, vstupné karty do budov, vstupenky na podujatia či transportné karty.

Službu možno využívať prostredníctvom aplikácie MyWallet: Mobilná peňaženka nakompatibilnom mobilnom telefóne NFC so špeciálnou SIM kartou NFC. Aplikácia sa dá voľne prevziať z obchodu Google Play (aplikácia je viditeľná len pre telefóny s NFC). SIM karty NFC, ktoré bude Telekom distribuovať, zároveň podporujú siete štvrtej generácie (LTE). Zoznam podporovaných telefónov s aktualizovaným firmwarom možno nájsť nastránke www.telekom.sk/mywallet.

Platobná karta MyWallet Card
Prvou platobnou kartou, ktorá je dostupná v aplikácii MyWallet: Mobilná peňaženka, je MyWallet Card. Ide o predplatenú dobíjaciu platobnú kartu MasterCard, ktorú poskytuje spoločnosť ClickandBuy (sesterská spoločnosť Slovak Telekom).

O kartu možno za výhodných podmienok jednoducho požiadať formulárom on-line, pričom sa doniekoľkých desiatok minút aktivuje v aplikácii MyWallet: Mobilná peňaženka. Následne sa dá dobiť bankovým prevodom - zákazník teda minie len toľko, koľko predtým na kartu vložil.

Po aktivovaní a dobití MyWallet Card je možné používať mobilný telefón ako štandardnú bezkontaktnú platobnú kartu a zaplatiť jeho priložením na bezkontaktný platobný terminál, ktorý podporuje technológiu PayPass (viac ako 30 000 terminálov na Slovensku). Zachovajú sa tak výhody bezkontaktných platobných kariet, pričom nemusíte hľadať peňaženku čiplatobné karty - na všetko postačí smartfón, ktorý je stále poruke.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Unibail-Rodamco, Niantic a Pokémon vstúpili do partnerstva zameraného na mobilnú aplikáciu Pokémon Go

13.01.2017 08:30

Spoločnosť Unibail-Rodamco, ktorá je najväčšou obchodno-realitnou skupinou v Európe, uzatvára v spolupráci s nadnárodnou spoločnosťou The Pokémon Company International partnerstvo so softvérovým vývoj ...

Tlačové správy

Canon získava popredného výrobcu zdravotníckych zariadení Toshiba Medical Systems a vytvára z neho svoju dcérsku spoločnosť

13.01.2017 08:20

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, oznámila, že na základe kladného rozhodnutia regulačných orgánov jej predstavenstvo odsúhlasilo prevod akcií japonskej spoločnosti Tos ...

Tlačové správy

Viac ako 1,6 milióna ponúknutých miest – taký bol prvý rok BlaBlaCar na Slovensku a v Čechách

13.01.2017 08:18

Celosvetová platforma pre spolujazdu BlaBlaCar vstúpila na slovenský a český trh pred rokom. Za ten čas stihli vodiči ponúknuť na spolujazdu 1 682 217 miest. Prebrázdili dokopy trasu dlhú takmer 136 m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá