Image
3.9.2014 0 Comments

Mapy Nokia Here budú používať zariadenia od Samsungu

nokia_here_maps.jpg Samsung bude od pôvodnej spoločnosti Nokia preberať navigačnú službu s názvom Here, ktorá je určená pre inteligentné hodinky a telefóny radu Galaxy.

Here je dcérska spoločnosť Nokie, ktorá sa zaoberá vývojom navigačných a lokalizačných služieb podobných Google Maps či mapám pre operačný systém iOS od Applu. Nokia uviedla, že Here bude dostupný na zariadeniach s operačným systémom Tizen od Samsungu vrátane inteligentných hodiniek Gear S, ktoré boli predstavené minulý týždeň. Na Gear bude technológia Here integrovaná do aplikácie nazvanej Navigator, ktorá ponúka prepracovanú navigáciu vrátane informácií o verejnej doprave. Aplikácia funguje aj off-line, pretože mapy možno uložiť lokálne priamo do príslušného mobilného zariadenia.

Navigator sa však vie prepojiť aj s androidovou aplikáciou Here, vďaka čomu si používatelia budú môcť nechať na telefónoch v reálnom čase vypočítať údaje o tom, ako dlho má cesta trvať, a nechať si všetko poslať na svoje inteligentné hodinky. Nokia v oficiálnom vyhlásení uviedla, že jej cieľom je sprístupniť mapy a lokalizačné služby na cloude čo najväčšiemu počtu ľudí a firiem, a to nezávisle od zariadenia či operačného systému.

Beta verzia Here pre Android bude dostupná úplne zadarmo exkluzívne pre telefóny Samsung Galaxy. Podrobnosti o finančnom vyrovnaní medzi Samsungom a Here nie sú známe. Androidová aplikácia bude sprístupnená na prevzatie z obchodu Samsung Galaxy Apps, len čo do obchodov dorazí Gear S. Tieto inteligentné hodinky od Samsungu so zakriveným sklíčkom sa začnú predávať už na začiatku októbra, cena zatiaľ nie je známa.

„Zo spolupráce s Here sme nadšení. Vďaka tejto službe budeme môcť používateľom svojich inteligentných zariadení s operačným systémom Tizen ponúknuť navigačné služby na oveľa vyššej úrovni," uviedol Chan Woo Park, viceprezident mobilnej divízie v Samsungu.

Here ponúka mapy pre takmer dve stovky krajín sveta, pričom navigácia je dostupná pre takmer sto krajín. Informácie o verejnej doprave sú dostupné pre viac ako 750 miest bez pripojenia k internetu a informácie o doprave v reálnom čase možno zobraziť vo viac ako 40 krajinách. Táto navigačná služba bude fungovať aj spolu s aplikáciami Samsung Car Mode a Glympse, ktoré umožňujú ľuďom zdieľať ich lokácie.

Samsung sa spojil aj s americkou spoločnosťou Nike a obe firmy spolu ponúknu aplikáciu Nike + Running pre Gear S. Táto aplikácia bude na hodinkách predinštalovaná a používatelia vďaka nej budú mať prehľad o svojich tréningoch a budú môcť sledovať, ako sa zlepšujú, bez toho, aby si so sebou museli brať z domu telefón.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá