Image
3.9.2014 0 Comments

Mapy Nokia Here budú používať zariadenia od Samsungu

nokia_here_maps.jpg Samsung bude od pôvodnej spoločnosti Nokia preberať navigačnú službu s názvom Here, ktorá je určená pre inteligentné hodinky a telefóny radu Galaxy.

Here je dcérska spoločnosť Nokie, ktorá sa zaoberá vývojom navigačných a lokalizačných služieb podobných Google Maps či mapám pre operačný systém iOS od Applu. Nokia uviedla, že Here bude dostupný na zariadeniach s operačným systémom Tizen od Samsungu vrátane inteligentných hodiniek Gear S, ktoré boli predstavené minulý týždeň. Na Gear bude technológia Here integrovaná do aplikácie nazvanej Navigator, ktorá ponúka prepracovanú navigáciu vrátane informácií o verejnej doprave. Aplikácia funguje aj off-line, pretože mapy možno uložiť lokálne priamo do príslušného mobilného zariadenia.

Navigator sa však vie prepojiť aj s androidovou aplikáciou Here, vďaka čomu si používatelia budú môcť nechať na telefónoch v reálnom čase vypočítať údaje o tom, ako dlho má cesta trvať, a nechať si všetko poslať na svoje inteligentné hodinky. Nokia v oficiálnom vyhlásení uviedla, že jej cieľom je sprístupniť mapy a lokalizačné služby na cloude čo najväčšiemu počtu ľudí a firiem, a to nezávisle od zariadenia či operačného systému.

Beta verzia Here pre Android bude dostupná úplne zadarmo exkluzívne pre telefóny Samsung Galaxy. Podrobnosti o finančnom vyrovnaní medzi Samsungom a Here nie sú známe. Androidová aplikácia bude sprístupnená na prevzatie z obchodu Samsung Galaxy Apps, len čo do obchodov dorazí Gear S. Tieto inteligentné hodinky od Samsungu so zakriveným sklíčkom sa začnú predávať už na začiatku októbra, cena zatiaľ nie je známa.

„Zo spolupráce s Here sme nadšení. Vďaka tejto službe budeme môcť používateľom svojich inteligentných zariadení s operačným systémom Tizen ponúknuť navigačné služby na oveľa vyššej úrovni," uviedol Chan Woo Park, viceprezident mobilnej divízie v Samsungu.

Here ponúka mapy pre takmer dve stovky krajín sveta, pričom navigácia je dostupná pre takmer sto krajín. Informácie o verejnej doprave sú dostupné pre viac ako 750 miest bez pripojenia k internetu a informácie o doprave v reálnom čase možno zobraziť vo viac ako 40 krajinách. Táto navigačná služba bude fungovať aj spolu s aplikáciami Samsung Car Mode a Glympse, ktoré umožňujú ľuďom zdieľať ich lokácie.

Samsung sa spojil aj s americkou spoločnosťou Nike a obe firmy spolu ponúknu aplikáciu Nike + Running pre Gear S. Táto aplikácia bude na hodinkách predinštalovaná a používatelia vďaka nej budú mať prehľad o svojich tréningoch a budú môcť sledovať, ako sa zlepšujú, bez toho, aby si so sebou museli brať z domu telefón.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá