Image
11.3.2015 0 Comments

Málo ľudí. Drony pomáhajú čašníkom obsluhovať zákazníkov roznášaním jedla

drony1.jpg Sieť singapurských reštaurácií testuje lietajúce drony na obsluhovanie svojich návštevníkov. Príčinou je nedostatok čašníkov.

Spoločnosť Timbre Group už v minulosti ohúrila zákazníkov zavedením iPadov. Prostredníctvom nich si konzumenti mohli objednávať jedlo priamo od svojho stola. Reštaurácia dokonca využívala istý čas aj robotov, a to na prípravu rezancov a ryže. V súčasnosti sa testujú drony na donášanie objednaných pokrmov, ktoré jedlo prinesú na servírovacie stanovišťa. Odtiaľ ich už prevezme čašník.

Príčinou využívania dronov je rozhodnutie vlády, ktorá zaviedla nové zákony o prisťahovalcoch. Dôsledkom obmedzenia ich počtu vznikol nedostatok lacnej pracovnej sily.

drony2.jpgdrony2.jpg

Obsluhujúce drony z dielne Infinium Robotics majú nainštalované infračervené senzory, vďaka ktorým sa dokážu vyhnúť blížiacej sa prekážke či ľuďom bez toho, aby došlo ku kolízii. Napriek tomu nie je v pláne, že by mali drony lietať priamo nad návštevníkmi reštaurácie. Mali by len kopírovať trasu, akou sa zvyknú pohybovať čašníci.

drony3.jpg

Aj keď je každý dron uspôsobený na to, aby uniesol dve kilá, predsa len by to bolo trochu desivé, keby sa vám objednané jedlo vznášalo priamo nad hlavou. Nemyslíte?

Zdroj: news.yahoo.com, ibtimes.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá