Image
11.3.2015 0 Comments

Málo ľudí. Drony pomáhajú čašníkom obsluhovať zákazníkov roznášaním jedla

drony1.jpg Sieť singapurských reštaurácií testuje lietajúce drony na obsluhovanie svojich návštevníkov. Príčinou je nedostatok čašníkov.

Spoločnosť Timbre Group už v minulosti ohúrila zákazníkov zavedením iPadov. Prostredníctvom nich si konzumenti mohli objednávať jedlo priamo od svojho stola. Reštaurácia dokonca využívala istý čas aj robotov, a to na prípravu rezancov a ryže. V súčasnosti sa testujú drony na donášanie objednaných pokrmov, ktoré jedlo prinesú na servírovacie stanovišťa. Odtiaľ ich už prevezme čašník.

Príčinou využívania dronov je rozhodnutie vlády, ktorá zaviedla nové zákony o prisťahovalcoch. Dôsledkom obmedzenia ich počtu vznikol nedostatok lacnej pracovnej sily.

drony2.jpgdrony2.jpg

Obsluhujúce drony z dielne Infinium Robotics majú nainštalované infračervené senzory, vďaka ktorým sa dokážu vyhnúť blížiacej sa prekážke či ľuďom bez toho, aby došlo ku kolízii. Napriek tomu nie je v pláne, že by mali drony lietať priamo nad návštevníkmi reštaurácie. Mali by len kopírovať trasu, akou sa zvyknú pohybovať čašníci.

drony3.jpg

Aj keď je každý dron uspôsobený na to, aby uniesol dve kilá, predsa len by to bolo trochu desivé, keby sa vám objednané jedlo vznášalo priamo nad hlavou. Nemyslíte?

Zdroj: news.yahoo.com, ibtimes.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá