Image
11.3.2015 0 Comments

Málo ľudí. Drony pomáhajú čašníkom obsluhovať zákazníkov roznášaním jedla

drony1.jpg Sieť singapurských reštaurácií testuje lietajúce drony na obsluhovanie svojich návštevníkov. Príčinou je nedostatok čašníkov.

Spoločnosť Timbre Group už v minulosti ohúrila zákazníkov zavedením iPadov. Prostredníctvom nich si konzumenti mohli objednávať jedlo priamo od svojho stola. Reštaurácia dokonca využívala istý čas aj robotov, a to na prípravu rezancov a ryže. V súčasnosti sa testujú drony na donášanie objednaných pokrmov, ktoré jedlo prinesú na servírovacie stanovišťa. Odtiaľ ich už prevezme čašník.

Príčinou využívania dronov je rozhodnutie vlády, ktorá zaviedla nové zákony o prisťahovalcoch. Dôsledkom obmedzenia ich počtu vznikol nedostatok lacnej pracovnej sily.

drony2.jpgdrony2.jpg

Obsluhujúce drony z dielne Infinium Robotics majú nainštalované infračervené senzory, vďaka ktorým sa dokážu vyhnúť blížiacej sa prekážke či ľuďom bez toho, aby došlo ku kolízii. Napriek tomu nie je v pláne, že by mali drony lietať priamo nad návštevníkmi reštaurácie. Mali by len kopírovať trasu, akou sa zvyknú pohybovať čašníci.

drony3.jpg

Aj keď je každý dron uspôsobený na to, aby uniesol dve kilá, predsa len by to bolo trochu desivé, keby sa vám objednané jedlo vznášalo priamo nad hlavou. Nemyslíte?

Zdroj: news.yahoo.com, ibtimes.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá