20.12.2012 0 Comments

Majstrom Európy v prvom celosvetovom hraní Angry Birds na Samsung Smart TV sa stalo Rumunsko

Prvá celosvetová súťaž v hre Angry Birds na inteligentných televízoroch Samsung pozná svojich víťazov. 19 tímov z európskych krajín sa zišlo v nákupnom centre Westfield v Stratforde, aby sa zúčastnilo súboja, ktorý zahŕňal aj honbu za pokladom naprieč Londýnom, spojenú s hľadaním skrytých Angry Birds úloh, ktoré pomohli určiť finalistov súťaže. Titul absolútneho šampióna bol udelený tímu Rumunska. Samsung odmenil každého hráča z rumunského tímu sumou 1000 Eur.

Česko a Slovensko malo v súťaži rovnako svojich zástupcov, ktorí tvorili jeden tím. Reprezentovali ho Ľubomír Škola (víťaz súbojov v Prahe), Stanislav Hoppe (víťaz súbojov z Brna), Zoltan Kaprinay (víťaz z Bratislavy) a bloggerka Andrea Ulagová so zástupcom spoločnosti Samsung Česko a Slovensko, Romanom Moudrým.

Na uvítacej párty mali naši zástupcovia možnosť zúčastniť sa troch mini hier, z ktorých vyhrali dve - odhad, koľko je Angry Birds plyšových hračiek vo váze a tanečná súťaž v Gangnam štýle. Potom si kapitáni z každej krajiny proti sebe zahrali Angry Birds na Smart TV. Bloggerka Andrea k tomu dodala: „Ak si niekto myslí, že hrať na Smart TV je hračka, tak sa mýli. Je to úplne iné, ako v telefóne alebo v počítači, ale zvykali sme si rýchlo, aj pri večernom tréningu."

Ako súťaž prebiehala

Každý tím mal cestovať po Londýne a navštíviť 8 rôznych miest, kde sa buď plnili úlohy, ako napríklad nájsť prasa, zlaté vajcia, alebo sa hrala hra Angry Birds na Smart TV. Po splnení úlohy sa musel každý tím odfotiť s maskotom Angry Birds. Zároveň tím musel splniť špeciálnu úlohu - odfotiť sa pri double deckeri, červenej telefónnej búdke, odfotografovať sa so šálkou anglického čaju, pred anglickým Pubom a pri označení vstupu do metra. Ani toto nebolo pre československý tím prekážkou. Jednotlivé úlohy doviedli hráčov k London Eye, na Trafalgar Square, Tower Bridge, na Piccadilly, do Britského múzea alebo napríklad aj do Kórejského centra. Na záver museli tímy v stanovenom termíne prísť do Westfield, kde sa mala konať záverečná párty a vyhlásenie výsledkov.

V rámci poslednej úlohy mali jednotliví súťažiaci s najvyšším skóre vystúpiť na javisko a pred zrakmi 250 fanúšikov hry Angry Birds vyzvať na súboj Olympijského hrdinu Louise Smitha, hviezdy televíznej show The Only Way is Essex Jessicu Wright a Sam Faiers, a medzinárodnú speváčku Alexis Jordan.

Zážitky z diania opísala bloggerka Andrea na svojom Twitteri: https://twitter.com/Padme_Andrea

Stephen Taylor, viceprezident spoločnosti Samsung Electronics Europe, povedal: „Po mesačnom hľadaní na propagačných akciách, ktoré mali vybrať tých najlepších finalistov z 19 európskych krajín, sme spokojní, že sa nám podarilo nájsť dokonalý tím. Nielenže Rumuni hrali ako skutoční hrdinovia, ale aj skutočne predviedli plne pohlcujúci zážitok z hry, ktorý priviedla k životu technológia inteligentnej televízie od spoločnosti Samsung. Teraz môže ktokoľvek s inteligentnou TV Samsung hrať Angry Birds ako šampión v pohodlí svojej domácnosti."

Harri Koponen, COO v spoločnosti Rovio a tvorca fenoménu Angry Birds, dodal: „Toto finále neukázalo len pozoruhodný talent európskych hráčov a lásku k hre Angry Birds, ale tiež schopnosť ovládať hru na inteligentnom televízore Samsung pomocou funkcie Motion Control, čo dodá zážitkom z hry Angry Birds úplne nový rozmer."

Angry Birds v Samsung Smart TV

Aplikácia Angry Birds bola vyvinutá spoločnosťou Rovio Entertainment a umožňuje divákom inteligentného televízora Samsung ovládať populárnu hru jednoduchými gestami s využitím technológie Motion Control. Jednoduchým mávnutím ruky môže divák ovládať natiahnutie praku a aktivovanie jedinečných schopností každého vtáka.

Angry Birds sú k dispozícii na prevzatie zadarmo na Samsung Smart Hub na všetkých 2012 LED a plazmových Smart TV s funkciou Smart Interaction (Angry Birds je na inteligentnom televízore Samsung dostupné pre LED 7000 a novšie modely a Plasma 8000 a novšie modely).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá