Image
12.2.2013 0 Comments

Mailbox, nová emailová aplikácia pre iOS. Šikovné riešenie pre spracovanie pošty.

Mailbox je nová aplikácia určená pre systém iOS. Aplikácia sľubuje zjednodušenie a zefektívnenie správy emailov v telefóne. Predtým, ako ju začnete používať, si však musíte niekoľko dní počkať, až sa vám sprístupní rezervácia. Oplatí sa čakať?

Mailbox_112.jpg

Mailbox na prvý pohľad neprináša nič nové. Jednoduché a kompaktné používateľské rozhranie pozostáva iba z ikoniek - ich účel vám vysvetlí krátky tutoriál. Používanie emailovej schránky je do veľkej miery založené na využívaní rôznych gest, pomocou ktorých si roztriedite prijatú poštu. Úlohou aplikácie je zjednodušiť správu emailov, používateľ by v ideálnom prípade nemal mať žiadne správy v inboxe.

Zoznam prijatých správ v prípade Mailboxu funguje ako emailová križovatka. Správu môžete rýchlym pohybom prsta smerom doprava archivovať, pomalý posun doprava daný email vymaže. Takisto, avšak doľava - rýchly pohyb prsta odloží správu do tzv. „snoozing" kategórie (snooze = driemať), pomalý pohyb aktivuje možnosť presunúť správu do kategórie „Kúpiť" alebo „Prečítať" a ďalších. Gestá je možné využiť aj v rámci zoznamu archivovaných správ - posun doľava vráti email medzi prijaté správy, pohybom doprava danú správu zmažete. V rámci inboxu môžete poslať všetky emaily do „snoozing" kategórie, pohybom doľava, resp. archivovať, gestom doprava. Bohužiaľ, Mailbox momentálne neumožňuje zvoliť si viacero správ súbežne - emaily môžete triediť samostatne alebo všetky naraz.

mailbox1.jpg

Dotykové gestá zjednodušujú ovládanie, Mailbox však disponuje užitočnejšími vlastnosťami, ktoré majú uľahčiť správu emailov. V rámci aplikácie si napr. môžete ľubovoľne zoradiť emaily v inboxe - starší, avšak dôležitý email, si manuálne presuniete na začiatok zoznamu prijatých správ. V rámci „snoozing" kategórie je k dispozícii nastavenie alarmu, resp. pripomienky, používateľ si tak môže určiť, kedy sa chce odloženým emailom venovať. Ide o užitočnú vlastnosť, na svoje emaily vďaka tomu nezabudnete.

Mailbox momentálne podporuje iba službu Gmail. V rámci tejto služby je všetko automaticky synchronizované s Mailboxom, akákoľvek aktivita v rámci aplikácie sa teda prejaví aj vo vašom Gmail konte, kde vám takisto pribudnú aj kategórie Kúpiť, Prečítať a ďalšie.

Mailbox sa v ponuke obchodu AppStore objavil vo štvrtok 8. februára. O niekoľko hodín neskôr bolo v rámci aplikácie zaregistrovaných viac ako 500 000 rezervácii, vrátane prednostných, ktoré si používatelia vytvorili pred uvedením aplikácie na trh. Tempo, akým sú rezervácie vybavované, je však pomalé a na sprístupnenie svojho Mailboxu si momentálne počkáte týždeň až dva.


Zdroj: mailboxapp.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá