Image
23.2.2016 0 Comments

MWC 2016: Huawei MateBook, prvé zariadenie 2 v 1s OS Windows 10

Spoločnosť Huawei predstavila na Mobile World Congress 2016 Huawei MateBook, zariadenie 2 v 1 spájajúce výhody tabletu a notebooku. MateBook je vybavený šiestou generáciou procesora Intel Core série M, beží na operačnom systéme Windows 10 a disponuje 128/256/512 GB pevného disku a 4/8 GB operačnej pamäte v závislosti na verzii. Životnosť batérie je 9 hodín pri plnej záťaži, pričom je možné kompletne ju nabiť za dve a pol hodiny. Stylus MateBooku možno využiť aj ako laserové ukazovadlo.

Statné telo vyrobené z kvalitného kovu chráni zariadenie pri každodennom používaní. Tenký profil a nízka hmotnosť len 640 gramov umožňuje zákazníkom vziať toto zariadenie praktický kamkoľvek so sebou. Obal na klávesnicu je vyrobený z ekologického materiálu, mäkkej PU kože. Klávesy sa vyznačujú 1,5mm klávesovým zdvihom, ergonomickým odpružením a originálnym dizajnom minimalizujúcim preklepy. Vstavaný touchpad s multi-touch technológiou poskytuje precízne ovládanie.

12-palcová multi-touch obrazovka zariadenia sa vyznačuje ultra tenkým rámčekom a pomerom obrazovky k telu zariadenia 84 %. Obrazovka má rozlíšenie 2160x1440 pixelov a pozorovací uhol široký 160 stupňov. Farebný gamut dosahuje 85 %. MateBook bude dostupný v dvoch farebných odtieňoch: grey a golden.

Životnosť batérie bola pri konštrukcii zariadenia jednou z priorít. Lítiová batéria s výkonom 33,7 Wh umožňuje výdrž zariadenia 9 hodín práce, 9 hodín surfovania na internete a 29 hodín počúvania hudby. Zariadenie je vybavené špeciálnou technológiou pre úsporu energie. Na plné nabitie batérie postačí dve a pol hodiny času, už počas jednej hodiny je možné zariadenie nabiť na 60 %.

MateBook beží na operačnom systéme Windows 10 a je poháňaný šiestou generáciou inteligentného procesora Intel Core M. Zariadenie je tiež vybavené najdôležitejšími pracovnými nástrojmi, ako je Microsoft Office, Microsoft Edge alebo digitálny osobný manažér Cortana. MateBook ponúka 4/8 GB LP DDR3 pamäte a kapacitu pevného disku 128/256/512 GB v závislosti na verzii. Zariadenie pri svojom chode nevydáva takmer žiadny hluk.

MatePen ponúka niekoľko úrovní citlivosti a len minimálne oneskorenie pri jeho použití. V rámci pokročilých business funkcií MatePen podporuje grafické aj matematické funkcie a môže byť dokonca použitý ako laserové ukazovadlo, napríklad pri prezentáciách.

MateBook ponúka rýchle odomknutie vďaka funkcii rozpoznania odtlačku prsta, ktorá podporuje 360-stupňovú identifikáciu pre minimalizáciu neúspešných pokusov. Odomknutie obrazovky je možné jednoduchým dotykom. Ide zatiaľ najrýchlejšie rozpoznanie za pomoci odtlačku prsta v odvetví.

Komplexná konektivita

MateBook tiež ponúka možnosť mobilného Wi-Fi hotspotu pre prípad, kedy nie je k dispozícii bežné internetové pripojenie. Ďalším kľúčovým prvkom je funkcia prenosu dát drag-and-drop pre prenos dokumentov z a do inteligentných telefónov s operačným systémom Android.

Technické parametre

Rozmery

278.8x194.1x6.9mm

Hmotnosť

640g
 

Farby

MateBook: Grey / Golden

MateBook Case: Black / Brown / Orange / Beige
 

Obrazovka

12-inch 2160x1440 IPS TFT LC

CPU

6th Gen Intel® Core™ m processor, dual core up to 3.1GHz
 

Pamäť

RAM: 4 GB / 8 GB LPDDR3

Storage SSD: 128 GB (HZ-W09) / 256 GB (HZ-W19) / 512 GB SSD (HZ-W29)
 

Siete

Wi-Fi: 2.4 GHz / 5 GHz

Konektivita

Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac MIMO

Bluetooth: 4.1

Senzory

Ambient light sensor, fingerprint, accelerometer, gyroscope, Hall effect sensor

Fotoaparát

5 MP, fixed focus

MIC

Dual digital MIC

Reproduktor

Dual speakers

Porty

Headset jack x1

USB 3.0 Type-C x1

Batéria

33.7Wh (4430mAh@7.6V)

Power Adaptér

12V/2A USB Type-C power adapter

USB Type-C power port

Obsah balenia

MateBook                                                                                          

Charger                                                                                                       

USB  Type-C Data Cable                                                                                    

USB Type-C to Micro-USB Cable                                                                    

Micro-USB to USB-A adaptor                                                              

Safety and Warranty Documents

 
Zobrazit Galériu
Autor: TS Huawei

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá