Image
23.2.2016 0 Comments

MWC 2016: Huawei MateBook, prvé zariadenie 2 v 1s OS Windows 10

Spoločnosť Huawei predstavila na Mobile World Congress 2016 Huawei MateBook, zariadenie 2 v 1 spájajúce výhody tabletu a notebooku. MateBook je vybavený šiestou generáciou procesora Intel Core série M, beží na operačnom systéme Windows 10 a disponuje 128/256/512 GB pevného disku a 4/8 GB operačnej pamäte v závislosti na verzii. Životnosť batérie je 9 hodín pri plnej záťaži, pričom je možné kompletne ju nabiť za dve a pol hodiny. Stylus MateBooku možno využiť aj ako laserové ukazovadlo.

Statné telo vyrobené z kvalitného kovu chráni zariadenie pri každodennom používaní. Tenký profil a nízka hmotnosť len 640 gramov umožňuje zákazníkom vziať toto zariadenie praktický kamkoľvek so sebou. Obal na klávesnicu je vyrobený z ekologického materiálu, mäkkej PU kože. Klávesy sa vyznačujú 1,5mm klávesovým zdvihom, ergonomickým odpružením a originálnym dizajnom minimalizujúcim preklepy. Vstavaný touchpad s multi-touch technológiou poskytuje precízne ovládanie.

12-palcová multi-touch obrazovka zariadenia sa vyznačuje ultra tenkým rámčekom a pomerom obrazovky k telu zariadenia 84 %. Obrazovka má rozlíšenie 2160x1440 pixelov a pozorovací uhol široký 160 stupňov. Farebný gamut dosahuje 85 %. MateBook bude dostupný v dvoch farebných odtieňoch: grey a golden.

Životnosť batérie bola pri konštrukcii zariadenia jednou z priorít. Lítiová batéria s výkonom 33,7 Wh umožňuje výdrž zariadenia 9 hodín práce, 9 hodín surfovania na internete a 29 hodín počúvania hudby. Zariadenie je vybavené špeciálnou technológiou pre úsporu energie. Na plné nabitie batérie postačí dve a pol hodiny času, už počas jednej hodiny je možné zariadenie nabiť na 60 %.

MateBook beží na operačnom systéme Windows 10 a je poháňaný šiestou generáciou inteligentného procesora Intel Core M. Zariadenie je tiež vybavené najdôležitejšími pracovnými nástrojmi, ako je Microsoft Office, Microsoft Edge alebo digitálny osobný manažér Cortana. MateBook ponúka 4/8 GB LP DDR3 pamäte a kapacitu pevného disku 128/256/512 GB v závislosti na verzii. Zariadenie pri svojom chode nevydáva takmer žiadny hluk.

MatePen ponúka niekoľko úrovní citlivosti a len minimálne oneskorenie pri jeho použití. V rámci pokročilých business funkcií MatePen podporuje grafické aj matematické funkcie a môže byť dokonca použitý ako laserové ukazovadlo, napríklad pri prezentáciách.

MateBook ponúka rýchle odomknutie vďaka funkcii rozpoznania odtlačku prsta, ktorá podporuje 360-stupňovú identifikáciu pre minimalizáciu neúspešných pokusov. Odomknutie obrazovky je možné jednoduchým dotykom. Ide zatiaľ najrýchlejšie rozpoznanie za pomoci odtlačku prsta v odvetví.

Komplexná konektivita

MateBook tiež ponúka možnosť mobilného Wi-Fi hotspotu pre prípad, kedy nie je k dispozícii bežné internetové pripojenie. Ďalším kľúčovým prvkom je funkcia prenosu dát drag-and-drop pre prenos dokumentov z a do inteligentných telefónov s operačným systémom Android.

Technické parametre

Rozmery

278.8x194.1x6.9mm

Hmotnosť

640g
 

Farby

MateBook: Grey / Golden

MateBook Case: Black / Brown / Orange / Beige
 

Obrazovka

12-inch 2160x1440 IPS TFT LC

CPU

6th Gen Intel® Core™ m processor, dual core up to 3.1GHz
 

Pamäť

RAM: 4 GB / 8 GB LPDDR3

Storage SSD: 128 GB (HZ-W09) / 256 GB (HZ-W19) / 512 GB SSD (HZ-W29)
 

Siete

Wi-Fi: 2.4 GHz / 5 GHz

Konektivita

Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac MIMO

Bluetooth: 4.1

Senzory

Ambient light sensor, fingerprint, accelerometer, gyroscope, Hall effect sensor

Fotoaparát

5 MP, fixed focus

MIC

Dual digital MIC

Reproduktor

Dual speakers

Porty

Headset jack x1

USB 3.0 Type-C x1

Batéria

33.7Wh (4430mAh@7.6V)

Power Adaptér

12V/2A USB Type-C power adapter

USB Type-C power port

Obsah balenia

MateBook                                                                                          

Charger                                                                                                       

USB  Type-C Data Cable                                                                                    

USB Type-C to Micro-USB Cable                                                                    

Micro-USB to USB-A adaptor                                                              

Safety and Warranty Documents

 
Zobrazit Galériu
Autor: TS Huawei

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá