Image
26.2.2016 0 Comments

MWC 2016: HP Elite X3 poslúži ako telefón, notebook či desktop s Windows

Spoločnosť HP predstavila špičkový smartfón Elite X3 s operačným systémom Windows 10, ktorý je navrhnutý tak, aby to bolo vaše jediné zariadenie – môžete ho totiž používať ako telefón, notebook aj stolový počítač.

Pre 6-palcový Quad HD displej HP definuje Elite X3 ako phablet. Má procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM a 64 GB internej pamäte, ktorú možno pomocou karty micrSD rozšíriť až na 2 TB. Je vybavený skenerom dúhovky a snímačom  odtlačkov prsta na zadnej strane priamo pod fotoaparátom. Disponuje veľkou 4150 mAh batériou, ktorá podporuje bezdrôtové nabíjanie. To sú špecifikácie, ktoré prekonávajú najvyšší model Microsoftu Lumia 950 XL.

Elite X3 je určený na Continuum, funkciu Windows 10, ktoré umožňuje pripojiť inteligentné telefóny s Windows k väčšiemu displeju a pracovať s nimi ako s plnohodnotným počítačom s myšou a klávesnicou.

Telefóny s Windows neurobili dieru do sveta na spotrebiteľskom trhu, preto HP mieri do podnikovej sféry, kde je oveľa väčšia pravdepodobnosť využitia funkcie Continuum. Je tu však jeden háčik: na smartfónoch s Windows 10 nemožno spúšťať desktopové aplikácie, čo pre firemného používateľa môže byť problém. Preto HP buduje svoj softvér na cloudových aplikáciách. Žiaľ, na jeho nastavenie budete potrebovať IT oddelenie, nie je to úloha pre bežných používateľov.

HP ponúka aj niekoľko doplnkov, ktoré umožnia premeniť smartfón na plnohodnotné PC. Prvý z nich je Desk Dock, chrómovaný dok s dvoma portmi USB, jedným USB-C, DisplayPortom a eternetom. Slúži na prepojenie s monitorom. Druhý doplnok má názov Mobile Extender a vyzerá ako elegantný čierny notebook, no v skutočnosti obsahuje iba displej, batériu a klávesnicu. Môže sa však premeniť na Windows PC, keď sa bezdrôtovo prepojí s Elite X3. Ide o šikovný spôsob využitia funkcie Continuum bez zložitých nastavení. Pritom telefón môže ostať vo vrecku.

Cena ani dostupnosť telefónu a jeho doplnkov neboli oznámené. HP však hovorí, že predstavenie smartfónu sa uskutočnilo niekoľko mesiacov pred jeho uvedením na trh, aby partneri mohli začať pracovať na virtuálnych aplikáciách. Možno teda predpokladať, že Elite X3 sa dostane do predaja koncom leta.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá