Image
26.2.2016 0 Comments

MWC 2016: HP Elite X3 poslúži ako telefón, notebook či desktop s Windows

Spoločnosť HP predstavila špičkový smartfón Elite X3 s operačným systémom Windows 10, ktorý je navrhnutý tak, aby to bolo vaše jediné zariadenie – môžete ho totiž používať ako telefón, notebook aj stolový počítač.

Pre 6-palcový Quad HD displej HP definuje Elite X3 ako phablet. Má procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM a 64 GB internej pamäte, ktorú možno pomocou karty micrSD rozšíriť až na 2 TB. Je vybavený skenerom dúhovky a snímačom  odtlačkov prsta na zadnej strane priamo pod fotoaparátom. Disponuje veľkou 4150 mAh batériou, ktorá podporuje bezdrôtové nabíjanie. To sú špecifikácie, ktoré prekonávajú najvyšší model Microsoftu Lumia 950 XL.

Elite X3 je určený na Continuum, funkciu Windows 10, ktoré umožňuje pripojiť inteligentné telefóny s Windows k väčšiemu displeju a pracovať s nimi ako s plnohodnotným počítačom s myšou a klávesnicou.

Telefóny s Windows neurobili dieru do sveta na spotrebiteľskom trhu, preto HP mieri do podnikovej sféry, kde je oveľa väčšia pravdepodobnosť využitia funkcie Continuum. Je tu však jeden háčik: na smartfónoch s Windows 10 nemožno spúšťať desktopové aplikácie, čo pre firemného používateľa môže byť problém. Preto HP buduje svoj softvér na cloudových aplikáciách. Žiaľ, na jeho nastavenie budete potrebovať IT oddelenie, nie je to úloha pre bežných používateľov.

HP ponúka aj niekoľko doplnkov, ktoré umožnia premeniť smartfón na plnohodnotné PC. Prvý z nich je Desk Dock, chrómovaný dok s dvoma portmi USB, jedným USB-C, DisplayPortom a eternetom. Slúži na prepojenie s monitorom. Druhý doplnok má názov Mobile Extender a vyzerá ako elegantný čierny notebook, no v skutočnosti obsahuje iba displej, batériu a klávesnicu. Môže sa však premeniť na Windows PC, keď sa bezdrôtovo prepojí s Elite X3. Ide o šikovný spôsob využitia funkcie Continuum bez zložitých nastavení. Pritom telefón môže ostať vo vrecku.

Cena ani dostupnosť telefónu a jeho doplnkov neboli oznámené. HP však hovorí, že predstavenie smartfónu sa uskutočnilo niekoľko mesiacov pred jeho uvedením na trh, aby partneri mohli začať pracovať na virtuálnych aplikáciách. Možno teda predpokladať, že Elite X3 sa dostane do predaja koncom leta.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá