Image
5.3.2015 0 Comments

MWC 2015: ZTE Grand S3 je prvý smartfón so zabudovaným skenerom očnej sietnice

zte_grand_s3.jpg Nová vlajková loď spoločnosti ZTE s názvom Grand S3, predstavená na MWC v Barcelone, sa veľmi nelíši od špičkových smartfónov uvedených v minulom roku. Má však aj jednu inovatívnu funkciu - je to vôbec prvý telefón, ktorý používa biometrické zabezpečenie založené na skenovaní očí.

ZTE Grand S3 má veľký 5,5-palcový full HD displej, procesor Snapdragon 801 so štyrmi jadrami Krait 400, taktovanými na 2,5 GHz, GPU Adreno 330 a 3 GB RAM. K dispozícii je 16 GB úložného priestoru, 16 Mpx zadná kamera s duálnym LED bleskom a 8 Mpx predný fotoaparát na selfie. Z technológií tu je LTE, Wi-Fi ac, zvuk Dolby Sound. Batéria má úctyhodnú kapacitu 3100 mAh. Operačný systém je Android 4.4 KitKat.

Unikátny bezpečnostný prvok Eyeprint ID umožní odomknúť telefón pomocou skenovania oka. Technológiu vyvinula spoločnosť EyeVerify a môže byť použitá na odomknutie obrazovky, autorizáciu mobilných platieb či prístup k zabezpečenému obsahu.

Skenovanie očí síce nie je také rýchle ako odtlačok prsta, ale je bezpečnejšie - pravdepodobne preto, že na odomknutie telefónu je potrebný sken oboch očí. Vzhľadom na to, že skenovanie vykonáva predný 8 Mpx fotoaparát, ktorý nemá LED blesk, odomykanie obrazovky a autorizácia platieb nebudú spoľahlivo fungovať pri slabom osvetlení.

ZTE chce technológiu Eyeprint ID uplatniť vo všetkých ďalších telefónoch radu Grand. Nový smartfón je dostupný v Číne a stojí v prepočte 430 eur. Nie je známe, či ho výrobca plánuje uviesť aj na zahraničné trhy.

Zdroj: gsmarena.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá