Image
5.3.2015 0 Comments

MWC 2015: ZTE Grand S3 je prvý smartfón so zabudovaným skenerom očnej sietnice

zte_grand_s3.jpg Nová vlajková loď spoločnosti ZTE s názvom Grand S3, predstavená na MWC v Barcelone, sa veľmi nelíši od špičkových smartfónov uvedených v minulom roku. Má však aj jednu inovatívnu funkciu - je to vôbec prvý telefón, ktorý používa biometrické zabezpečenie založené na skenovaní očí.

ZTE Grand S3 má veľký 5,5-palcový full HD displej, procesor Snapdragon 801 so štyrmi jadrami Krait 400, taktovanými na 2,5 GHz, GPU Adreno 330 a 3 GB RAM. K dispozícii je 16 GB úložného priestoru, 16 Mpx zadná kamera s duálnym LED bleskom a 8 Mpx predný fotoaparát na selfie. Z technológií tu je LTE, Wi-Fi ac, zvuk Dolby Sound. Batéria má úctyhodnú kapacitu 3100 mAh. Operačný systém je Android 4.4 KitKat.

Unikátny bezpečnostný prvok Eyeprint ID umožní odomknúť telefón pomocou skenovania oka. Technológiu vyvinula spoločnosť EyeVerify a môže byť použitá na odomknutie obrazovky, autorizáciu mobilných platieb či prístup k zabezpečenému obsahu.

Skenovanie očí síce nie je také rýchle ako odtlačok prsta, ale je bezpečnejšie - pravdepodobne preto, že na odomknutie telefónu je potrebný sken oboch očí. Vzhľadom na to, že skenovanie vykonáva predný 8 Mpx fotoaparát, ktorý nemá LED blesk, odomykanie obrazovky a autorizácia platieb nebudú spoľahlivo fungovať pri slabom osvetlení.

ZTE chce technológiu Eyeprint ID uplatniť vo všetkých ďalších telefónoch radu Grand. Nový smartfón je dostupný v Číne a stojí v prepočte 430 eur. Nie je známe, či ho výrobca plánuje uviesť aj na zahraničné trhy.

Zdroj: gsmarena.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá