Image
4.3.2015 0 Comments

MWC 2015: Vyskúšali sme zakrivený smartfón LG G Flex 2

lg flex2.jpg Síce sa nejednalo o premiéru, no v stánku LG na veľtrhu MWC dominoval tento trochu netradičný telefón. Využili sme príležitosť na mikro recenziu. Prvý dojem, keď si skúsite pomerne veľký prístroj zasunúť do zadného vrecka a potom s ním pracovať v ruke je - ako to, že na myšlienku ohnutého telefónu niekto neprišiel už oveľa skôr.

Niekoľko sekúnd sme telefón skúmali, nakoľko na obvyklých miestach na bočnom ráme nemal žiadne tlačidlá, no pozornejší pohľad na zadnú stenu prezradil tlačidlá pod fotoaparátom. Je tam takzvané hlavné tlačidlo a dva tlačidlá na ovládanie hlasitosti. Ohnuté teleso prístroja je nielen ergonomické pri telefonovaní, či inej manipulácii s prístrojom „na výšku", ale aj veľmi príjemné pri pozeraní videa „na šírku".

lg flex1.jpg

Technické parametre uvedieme len stručne. Android 5.0 Lollipop beží na procesore Qualcomm Snapdragon 810 s grafikou Adreno 430 a 2 GB pamäti RAM. Interná pamäť má 16 GB. P-OLED 5,5" displeju s rozlíšením 1920x1080 sa nedalo nič vytknúť, podanie farieb je nadpriemerné.

Vyskúšali sme obidva fotoaparáty hlavný 13MPx OIS+ LaserAF (4160x3120) / dual LED aj nad displejom 2,1MPx (1920x1080). V neľahkých svetelných podmienkach výstavnej haly boli fotografie vyvážené tak expozične ako aj z hľadiska farebnej teploty.

LG Flex2 itn.jpg

Pri tomto prístroji si mnohí položia otázku, aká by bola jeho pozícia, keby nebol ohnutý. Bol by to prístroj vyššej triedy? Nakoľko LG G Flex 2 ohnutý je, robí ho to výnimočným a špekulácie typu, čo by bolo keby sú čisto akademické :-)


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá