Image
4.3.2015 0 Comments

MWC 2015: Vyskúšali sme zakrivený smartfón LG G Flex 2

lg flex2.jpg Síce sa nejednalo o premiéru, no v stánku LG na veľtrhu MWC dominoval tento trochu netradičný telefón. Využili sme príležitosť na mikro recenziu. Prvý dojem, keď si skúsite pomerne veľký prístroj zasunúť do zadného vrecka a potom s ním pracovať v ruke je - ako to, že na myšlienku ohnutého telefónu niekto neprišiel už oveľa skôr.

Niekoľko sekúnd sme telefón skúmali, nakoľko na obvyklých miestach na bočnom ráme nemal žiadne tlačidlá, no pozornejší pohľad na zadnú stenu prezradil tlačidlá pod fotoaparátom. Je tam takzvané hlavné tlačidlo a dva tlačidlá na ovládanie hlasitosti. Ohnuté teleso prístroja je nielen ergonomické pri telefonovaní, či inej manipulácii s prístrojom „na výšku", ale aj veľmi príjemné pri pozeraní videa „na šírku".

lg flex1.jpg

Technické parametre uvedieme len stručne. Android 5.0 Lollipop beží na procesore Qualcomm Snapdragon 810 s grafikou Adreno 430 a 2 GB pamäti RAM. Interná pamäť má 16 GB. P-OLED 5,5" displeju s rozlíšením 1920x1080 sa nedalo nič vytknúť, podanie farieb je nadpriemerné.

Vyskúšali sme obidva fotoaparáty hlavný 13MPx OIS+ LaserAF (4160x3120) / dual LED aj nad displejom 2,1MPx (1920x1080). V neľahkých svetelných podmienkach výstavnej haly boli fotografie vyvážené tak expozične ako aj z hľadiska farebnej teploty.

LG Flex2 itn.jpg

Pri tomto prístroji si mnohí položia otázku, aká by bola jeho pozícia, keby nebol ohnutý. Bol by to prístroj vyššej triedy? Nakoľko LG G Flex 2 ohnutý je, robí ho to výnimočným a špekulácie typu, čo by bolo keby sú čisto akademické :-)


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá