Image
4.3.2015 0 Comments

MWC 2015: Vyskúšali sme zakrivený smartfón LG G Flex 2

lg flex2.jpg Síce sa nejednalo o premiéru, no v stánku LG na veľtrhu MWC dominoval tento trochu netradičný telefón. Využili sme príležitosť na mikro recenziu. Prvý dojem, keď si skúsite pomerne veľký prístroj zasunúť do zadného vrecka a potom s ním pracovať v ruke je - ako to, že na myšlienku ohnutého telefónu niekto neprišiel už oveľa skôr.

Niekoľko sekúnd sme telefón skúmali, nakoľko na obvyklých miestach na bočnom ráme nemal žiadne tlačidlá, no pozornejší pohľad na zadnú stenu prezradil tlačidlá pod fotoaparátom. Je tam takzvané hlavné tlačidlo a dva tlačidlá na ovládanie hlasitosti. Ohnuté teleso prístroja je nielen ergonomické pri telefonovaní, či inej manipulácii s prístrojom „na výšku", ale aj veľmi príjemné pri pozeraní videa „na šírku".

lg flex1.jpg

Technické parametre uvedieme len stručne. Android 5.0 Lollipop beží na procesore Qualcomm Snapdragon 810 s grafikou Adreno 430 a 2 GB pamäti RAM. Interná pamäť má 16 GB. P-OLED 5,5" displeju s rozlíšením 1920x1080 sa nedalo nič vytknúť, podanie farieb je nadpriemerné.

Vyskúšali sme obidva fotoaparáty hlavný 13MPx OIS+ LaserAF (4160x3120) / dual LED aj nad displejom 2,1MPx (1920x1080). V neľahkých svetelných podmienkach výstavnej haly boli fotografie vyvážené tak expozične ako aj z hľadiska farebnej teploty.

LG Flex2 itn.jpg

Pri tomto prístroji si mnohí položia otázku, aká by bola jeho pozícia, keby nebol ohnutý. Bol by to prístroj vyššej triedy? Nakoľko LG G Flex 2 ohnutý je, robí ho to výnimočným a špekulácie typu, čo by bolo keby sú čisto akademické :-)


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá