Image
4.3.2015 0 Comments

MWC 2015: Prvé dojmy a skúsenosti so Samsung Galaxy S6 Edge

samsung_galaxy_s6_edge.jpg Jednou z najobdivovanejších noviniek na MWC je nová vlajková loď Samsungu. Vďaka ústretovosti vystavovateľov sme mali možnosť sa s novou S6kou zoznámiť. Podrobnú recenziu prinesieme v PC REVUE, zatiaľ sa podelíme o prvé dojmy a skúsenosti.

Už pri prvom uchopení prístroja oceníte výsledok úsilia dizajnérov a konštruktérov. Zaoblenie bočných hrán na hornej, aj dolnej ploche prístroja dodáva pocit, že držíte veľmi tenký a ľahký telefón. Zážitok z dotyku umocňuje použitie špeciálneho tvrdeného skla Corning Gorilla Glass 4 nielen na hornú plochu s displejom, ale aj zadnú stranu, takže prístroj môžete pokojne nosiť vo vrecku bez obáv z poškriabania. 

S6 edge1 web.jpg

Seriózny dojem umocňuje kovový rámik prístroja. Zaoblenie rohov má nielen estetický a ergonomický, ale aj praktický význam. Notifikácie, napríklad o neprijatých hovoroch sa zobrazujú pri ľavom okraji a zaoblená hrana používateľa priam vyzýva aby notifikáciu posunom prsta smerom do stredu displeja zobrazil.

  S6 edge2web.jpg

Displej (5,1 palcový Quad HD 2 560 x 1 440 s hustotou pixelov 576ppi) je dobre pozorovateľný aj z extrémnejších uhlov. Čierna farba je jedna z najlepších akú sme kedy mali vidieť. Vďaka možnostiam operačného systému Android 5.0 Lollipop si používateľ môže nastaviť či preferuje jasné a kontrastné zobrazenie, alebo dlhšiu výdrž na batériu. 

S6 Edge 3web.jpgS6 Edge 4web.jpg

Oceňujeme, že mnohé menej dôležité aplikácie sú pred používateľom skryté v hlbších zákutiach menu a ponúk. Preto aj na Android migrujúci používateľ (a takých bude vďaka technickým parametrom a eleganciu S6 Edge hodne) sa spočiatku môže sústrediť iba na najdôležitejšie črty a funkcie. Zjednodušenie sa týka aj nadstavby TouchWiz.

Od špecialistov Samsungu sme si nechali predviesť niekoľko na grafický a výpočtový výkon najnáročnejších hier. Nový 14nm 64-bitový procesor Samsung Exynos s 3 GB LPDDR4 RAM ich hravo zvládol. Daňou za kompaktnosť je vstavaná batéria, ktorú používateľ nemôže vymeniť a absencia pamäťovej karty. Že by do Samsungu prešli nejakí inžinieri od Apple :-)


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá