Image
4.3.2015 0 Comments

MWC 2015: Prvé dojmy a skúsenosti so Samsung Galaxy S6 Edge

samsung_galaxy_s6_edge.jpg Jednou z najobdivovanejších noviniek na MWC je nová vlajková loď Samsungu. Vďaka ústretovosti vystavovateľov sme mali možnosť sa s novou S6kou zoznámiť. Podrobnú recenziu prinesieme v PC REVUE, zatiaľ sa podelíme o prvé dojmy a skúsenosti.

Už pri prvom uchopení prístroja oceníte výsledok úsilia dizajnérov a konštruktérov. Zaoblenie bočných hrán na hornej, aj dolnej ploche prístroja dodáva pocit, že držíte veľmi tenký a ľahký telefón. Zážitok z dotyku umocňuje použitie špeciálneho tvrdeného skla Corning Gorilla Glass 4 nielen na hornú plochu s displejom, ale aj zadnú stranu, takže prístroj môžete pokojne nosiť vo vrecku bez obáv z poškriabania. 

S6 edge1 web.jpg

Seriózny dojem umocňuje kovový rámik prístroja. Zaoblenie rohov má nielen estetický a ergonomický, ale aj praktický význam. Notifikácie, napríklad o neprijatých hovoroch sa zobrazujú pri ľavom okraji a zaoblená hrana používateľa priam vyzýva aby notifikáciu posunom prsta smerom do stredu displeja zobrazil.

  S6 edge2web.jpg

Displej (5,1 palcový Quad HD 2 560 x 1 440 s hustotou pixelov 576ppi) je dobre pozorovateľný aj z extrémnejších uhlov. Čierna farba je jedna z najlepších akú sme kedy mali vidieť. Vďaka možnostiam operačného systému Android 5.0 Lollipop si používateľ môže nastaviť či preferuje jasné a kontrastné zobrazenie, alebo dlhšiu výdrž na batériu. 

S6 Edge 3web.jpgS6 Edge 4web.jpg

Oceňujeme, že mnohé menej dôležité aplikácie sú pred používateľom skryté v hlbších zákutiach menu a ponúk. Preto aj na Android migrujúci používateľ (a takých bude vďaka technickým parametrom a eleganciu S6 Edge hodne) sa spočiatku môže sústrediť iba na najdôležitejšie črty a funkcie. Zjednodušenie sa týka aj nadstavby TouchWiz.

Od špecialistov Samsungu sme si nechali predviesť niekoľko na grafický a výpočtový výkon najnáročnejších hier. Nový 14nm 64-bitový procesor Samsung Exynos s 3 GB LPDDR4 RAM ich hravo zvládol. Daňou za kompaktnosť je vstavaná batéria, ktorú používateľ nemôže vymeniť a absencia pamäťovej karty. Že by do Samsungu prešli nejakí inžinieri od Apple :-)


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá