Image
6.3.2015 0 Comments

MWC 2015: ALCATEL ONE TOUCH IDOL 3 môžete držať hore nohami

IDOL 3_4.7 and 5.5.jpg ALCATEL ONE TOUCH predstavil na veľtrhu Mobile World Congress 2015 v Barcelone svoj prémiový smartfón IDOL 3 s úplne symetrickým dizajnom. Pri ovládaní telefónu tak neprekáža, že ho držíte „hore nohami", obraz na displeji telefónu sa jeho polohe okamžite prispôsobí.

IDOL 3 je vybavený duálnymi hi-fi reproduktormi JBL, 13-megapixelovou zadnou kamerou s veľkou clonou na fotografovanie za zhoršených svetelných podmienok a senzorom s bleskovou reakciou fotoaparátu. Novinka sa bude predávať v dvoch verziách - menší model so 4,7-palcovým displejom má štvorjadrový procesor od Qualcommu a HD displej, 5,5-palcový variant ponúkne full HD rozlíšenie a osemjadrový procesor Qualcomm. Oba varianty potom disponujú podporou mobilných sietí LTE a bežia na operačnom systéme Android 5.0.

IDOL-3-Music.jpg

Na rozdiel od bežných smartfónov disponuje na prednej strane dvojicou reproduktorov JBL s technológiou Clari-Fi od firmy Harman. Táto kombinácia prináša používateľom zvukový výkon profesionálnych hi-fi komponentov v jednom malom zariadení. Clari-Fi dokáže dekódovať digitálne komprimované zvukové formáty a reprodukovať 3D zvuk, čo ocenia hlavne filmoví fanúšikovia.

Vďaka hudobnej aplikácii ONETOUCH MIX si môžu audiofilovia nahrávky sami mixovať alebo nechať ONETOUCH MIX, nech to urobí za nich. S predinštalovanými populárnymi aplikáciami, ako je Rdio alebo Deezer, možno skladby jednoducho sťahovať či hudbu streamovať cez internet.

IDOL 3_ColorRange.jpg

So zadným 13-megapixelovým foťákom telefónu IDOL 3 môžete zaobstarať krásne snímky aj v prostredí so zlými svetelnými podmienkami. Softvér na detekciu tvárí zameria tváre počas 0,26 sekundy. Detekcia scény automaticky nastaví kontrast, expozíciu a farebnosť a umožní tým urobiť kvalitné fotky za všetkých okolností.

Zásluhou ostrej HDR kamery môžete natáčať aj videá, a to s rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Predná kamera telefónu ponúka mimoriadne široký uhol záberu 84°, takže bez problémov zachytíte selfie s celou vašou partiou.

Technológia Technicolor Color Enhance ponúka kvalitné renderovanie farieb a na displeji s vysokým rozlíšením vidieť perfektný obraz zo všetkých uhlov. Zvýšená svietivosť zaručuje bezproblémovú čitateľnosť displeja aj na priamom slnečnom svetle.

Telefón je dokonale symetrický a jeho rozhranie samo spozná, v akej polohe sa zariadenie nachádza, a podľa toho otočí obraz na displeji. Na prvý pohľad ani nezistíte, či smartfón držíte správne alebo práve robí stojku. V akejkoľvek polohe môžete telefonovať, surfovať po webe, fotiť alebo upravovať hudbu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá