Image
25.2.2014 0 Comments

MWC 2014: Nokia X je skutočne tu a hneď v troch verziách

Nokia-X.jpg Po siahodlhých úvahách a rôznych špekuláciách ohľadne androidového smartfónu z dielne Nokie tu máme konečný verdikt - Nokia X žije a hneď v troch veľmi podobných verziách. Nokia na MWC v Barcelone predstavila hneď tri smartfóny s Androidom - Nokia X, Nokia X+ a Nokia XL.

Všetky tri verzie smartfónu pobežia na vysoko modifikovanej verzii Androidu s integrovanými on-line službami spoločnosti Microsoft namiesto Googlu. Aplikačná výbava bude zahŕňať Skype, úložisko OneDrive, ale aj Nokia AppStore na zakúpenie aplikácií a takisto Yandex store na používanie aplikácií tretích strán. Štandardnou výbavou bude aj Správca súborov na prezeranie a prácu so súbormi aj na karte microSD. Chýbať by nemali ani mapy Nokia HERE a hudobná služba Nokia Music Mix.

Ľudia, ktorí si zakúpia akýkoľvek smartfón z rodiny Nokia X, získajú na 1 mesiac zadarmo hovory Skype na mobilné čísla a pevné linky a takisto 10 GB priestoru na úložisku OneDrive.

Prostredie Androidu v týchto smartfónoch bude upravené na obraz systémov Windows 8 a Windows Phone 8.

Nokia-X_2.jpg

Rozdiely medzi jednotlivými smartfónmi budú veľmi nepatrné. Zatiaľ čo Nokia X a Nokia X+ budú disponovať 4-palcovými displejmi, Nokia XL bude mať väčší 5-palcový displej. Všetky tri smartfóny budú mať ten istý dvojjadrový procesor od Qualcommu - Snapdragon 8225 s pracovnou frekvenciou 1 GHz. Nokia X bude mať 512 MB ​​RAM, zatiaľ čo Nokia X+ a Nokia XL budú využívať 768 MB RAM.


Nokia X zrejme nebude disponovať žiadnym dátovým úložiskom, no bude podporovať pamäťové karty microSD až do 32 GB. Nokia X+ a Nokia XL by mali obsahovať 4 GB kartu microSD už priamo v balení. Nokia X a X+ bude mať 3-megapixelový fotoaparát, zatiaľ čo XL sa bude spoliehať 5-megapixelový zadný fotoaparát s automatickým zaostrovaním a bleskom.

Nokia-X_3.jpg

Nokia X sa dostane do predaja v Ázii, Európe, Afrike, na Strednom východe a Južnej Amerike tento týždeň za cenu 89 eur. Kedy začne predaj v Severnej Amerike, nie je známe. Nokia X+ a Nokia XL budú v predaji niekedy v druhom štvrťroku. Nokia X+ sa bude predávať za 99 eur a Nokiu XL získate za sumu 109 eur.


Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá