Image
26.2.2013 0 Comments

MWC 2013 live: Nokia predstavila mobil za 15 EUR. Nabiť ho postačí raz za mesiac

VsetkyTelefony.jpg Ako sme už uviedli včera, Nokia na výstave MWC v Barcelone ohúrila predovšetkým cenou svojich nových modelov. Nokia 105 je naozaj mobilný telefón v cene 15 EUR bez DPH. Ide o klasický telefón s farebným displejom, dostupný v azúrovej a čiernej farbe. Vo výbave je napr. FM rádio, hovoriace hodiny a baterka, jednoducho je to mobilný telefón pre ľudí, ktorí ho zatiaľ nemajú (je ich vyše miliarda na celom svete). Klávesnica je odolná proti prachu i vlhkosti a výdrž batérie umožňuje nabíjať telefón len raz za mesiac. Je to teda aj záložný telefón na prípad, že prestane fungovať váš primárny telefón napr. na chate.

Nokia 105 má jednu SIM kartu, uhlopriečka displeja je 1,45 palca, ovládanie je používateľsky prívetivé. Súčasťou je aj niekoľko hier, poskytuje tipy na vzdelávanie, doba hovoru na úplne nabitú batériu je 12,5 hodiny. Na trhu sa objaví v prvom štvrťroku a predávať sa bude v Číne, Egypte, Indii, Indonézii, Nigérii, Rusku, Vietname, ale aj na niektorých trhoch v Európe.

Ďalej bol predstavený mobil Nokia 301, ide o klasický mobilný telefón s podporou 3G siete. Vyhotovený je v „škatuľovom" dizajne, vo výbave je mechanická klávesnica. Uhlopriečka farebného displeja je 2,4 palca. Popri inteligentnom fotoaparáte s rozlíšením 3,2 megapixela má aj zaujímavé softvérové funkcie. Môžete použiť režim Panorama alebo sekvenčným snímaním na jedno stlačenie tlačidla realizovať 5 záberov a z nich vybrať ten najlepší.

Najzaujímavejšia je však asi funkcia autoportrét, ktorou sa dá perfektne vycentrovať osoba pomocou hlasového sprievodcu. Ten vám dáva povely, napr. doprava, doľava, OK, a po nastavení správnej polohy telefón sám realizuje záber. Navyše máte k dispozícii 5 umeleckých filtrov. Na zdieľanie fotiek sa dá použiť technológia Slam. Tá prenáša fotografie alebo vizitky bezdrôtovo s využitím technológie Bluetooth a bez nutnosti párovania.

MarkoAhtisaari-301-65E.jpg

Šéf dizajnu telefónov Nokia Marko Ahtisaari práve predstavuje Nokiu 301

Nokia 301 je dostupná vo variantoch s jednou SIM kartu alebo dvoma SIM kartami a s funkciou EasySwap na prepínanie SIM karty. Na jednu úplne nabitú batériu pri jednej SIM karte vydrží až 39 dní, pri dvoch SIM kartách na 34 dní. Dostupné farby sú azúrová, žltá, purpurová, čierna a biela. Na trhu sa objaví v druhom štvrťroku a bude k dispozícii aj v Európe. Predpokladaná cena je 65 eur bez DPH.

A prichádzajú nové smartfóny od Nokie. Najlacnejší smartfón pre Windows Phone 8 sa volá Nokia Lumia 520. Prináša viacero funkcií z úplného high-endu. Má novú navigáciu HERE, umožňuje bezplatné streamovanie hudby a má 4-palcový dotykový displej s rozlíšením 800 × 480 pixelov. Displej sa dá ovládať aj v rukaviciach. Vo výbave je 5-megapixelový fotoaparát s automatickým ostrením.

Existuje aj spôsob, ako rozpohybovať v ňom statické snímky, z fotiek sa dajú odstraňovať nežiaduce objekty. Prichádza s 8 GB vnútornou pamäťou a rozšírením pomocou slotu na pamäťovú kartu. Kapacita batérie je 1430 mAh, procesor je Snapdragon 1 GHz. K dispozícii bude v červenej, azúrovej, bielej a čiernej farbe. Predpokladaná cena je 139 EUR bez DPH. Od Microsoftu dostanete za nákup telefónu ďalších 7 GB miesta na SkyDrive.

NokiaLumia520-139E.jpg

Nokia Lumia 520 je najlacnejší smartfón s Windows Phone 8

Nokia Lumia 720 je highendový telefón s kvalitným fotoaparátom, hudbou a navigáciou. Optika je Carl Zeiss, svetelnosť f/1.9, 6,7 megapixela, takže fotiť môžete jasne aj za šera. Predná kamera má 1,3 megapixela a je vybavená širokouhlým objektívom. Displej má uhlopriečku 4,3 palca s Gorilla Glass 2.0 a má široké pozorovacie uhly.

Nokia k tomuto modelu ponúka aj kryt na bezdrôtové nabíjanie. Kapacita batérie je 2000 mAh. Motorom Lumia 720 je dvojjadrový Snapdragon 1 GHz. Vo výbave je NFC a cena tohto telefónu sa bude začínať na 249 EUR bez DPH. Predávať sa bude aj v Európe v druhom štvrťroku 2013.

NokiaLumia720-249E.jpg

Nokia Lumia 720 stojí 249 EUR bez DPH, ale pritom zdedila zaujímavé funkcie od Lumie 920

Na záver tlačovej konferencie CEO spoločnosti Nokia Stephen Elop ubezpečil prítomných, že zvolená stratégia je správna a firma v nej bude pokračovať.

StephenElop.jpg

Stephen Elop si za stratégiou firmy Nokia stojí

Ondrej Macko, Barcelona


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá