Image
26.2.2013 0 Comments

MWC 2013 live: Nokia predstavila mobil za 15 EUR. Nabiť ho postačí raz za mesiac

VsetkyTelefony.jpg Ako sme už uviedli včera, Nokia na výstave MWC v Barcelone ohúrila predovšetkým cenou svojich nových modelov. Nokia 105 je naozaj mobilný telefón v cene 15 EUR bez DPH. Ide o klasický telefón s farebným displejom, dostupný v azúrovej a čiernej farbe. Vo výbave je napr. FM rádio, hovoriace hodiny a baterka, jednoducho je to mobilný telefón pre ľudí, ktorí ho zatiaľ nemajú (je ich vyše miliarda na celom svete). Klávesnica je odolná proti prachu i vlhkosti a výdrž batérie umožňuje nabíjať telefón len raz za mesiac. Je to teda aj záložný telefón na prípad, že prestane fungovať váš primárny telefón napr. na chate.

Nokia 105 má jednu SIM kartu, uhlopriečka displeja je 1,45 palca, ovládanie je používateľsky prívetivé. Súčasťou je aj niekoľko hier, poskytuje tipy na vzdelávanie, doba hovoru na úplne nabitú batériu je 12,5 hodiny. Na trhu sa objaví v prvom štvrťroku a predávať sa bude v Číne, Egypte, Indii, Indonézii, Nigérii, Rusku, Vietname, ale aj na niektorých trhoch v Európe.

Ďalej bol predstavený mobil Nokia 301, ide o klasický mobilný telefón s podporou 3G siete. Vyhotovený je v „škatuľovom" dizajne, vo výbave je mechanická klávesnica. Uhlopriečka farebného displeja je 2,4 palca. Popri inteligentnom fotoaparáte s rozlíšením 3,2 megapixela má aj zaujímavé softvérové funkcie. Môžete použiť režim Panorama alebo sekvenčným snímaním na jedno stlačenie tlačidla realizovať 5 záberov a z nich vybrať ten najlepší.

Najzaujímavejšia je však asi funkcia autoportrét, ktorou sa dá perfektne vycentrovať osoba pomocou hlasového sprievodcu. Ten vám dáva povely, napr. doprava, doľava, OK, a po nastavení správnej polohy telefón sám realizuje záber. Navyše máte k dispozícii 5 umeleckých filtrov. Na zdieľanie fotiek sa dá použiť technológia Slam. Tá prenáša fotografie alebo vizitky bezdrôtovo s využitím technológie Bluetooth a bez nutnosti párovania.

MarkoAhtisaari-301-65E.jpg

Šéf dizajnu telefónov Nokia Marko Ahtisaari práve predstavuje Nokiu 301

Nokia 301 je dostupná vo variantoch s jednou SIM kartu alebo dvoma SIM kartami a s funkciou EasySwap na prepínanie SIM karty. Na jednu úplne nabitú batériu pri jednej SIM karte vydrží až 39 dní, pri dvoch SIM kartách na 34 dní. Dostupné farby sú azúrová, žltá, purpurová, čierna a biela. Na trhu sa objaví v druhom štvrťroku a bude k dispozícii aj v Európe. Predpokladaná cena je 65 eur bez DPH.

A prichádzajú nové smartfóny od Nokie. Najlacnejší smartfón pre Windows Phone 8 sa volá Nokia Lumia 520. Prináša viacero funkcií z úplného high-endu. Má novú navigáciu HERE, umožňuje bezplatné streamovanie hudby a má 4-palcový dotykový displej s rozlíšením 800 × 480 pixelov. Displej sa dá ovládať aj v rukaviciach. Vo výbave je 5-megapixelový fotoaparát s automatickým ostrením.

Existuje aj spôsob, ako rozpohybovať v ňom statické snímky, z fotiek sa dajú odstraňovať nežiaduce objekty. Prichádza s 8 GB vnútornou pamäťou a rozšírením pomocou slotu na pamäťovú kartu. Kapacita batérie je 1430 mAh, procesor je Snapdragon 1 GHz. K dispozícii bude v červenej, azúrovej, bielej a čiernej farbe. Predpokladaná cena je 139 EUR bez DPH. Od Microsoftu dostanete za nákup telefónu ďalších 7 GB miesta na SkyDrive.

NokiaLumia520-139E.jpg

Nokia Lumia 520 je najlacnejší smartfón s Windows Phone 8

Nokia Lumia 720 je highendový telefón s kvalitným fotoaparátom, hudbou a navigáciou. Optika je Carl Zeiss, svetelnosť f/1.9, 6,7 megapixela, takže fotiť môžete jasne aj za šera. Predná kamera má 1,3 megapixela a je vybavená širokouhlým objektívom. Displej má uhlopriečku 4,3 palca s Gorilla Glass 2.0 a má široké pozorovacie uhly.

Nokia k tomuto modelu ponúka aj kryt na bezdrôtové nabíjanie. Kapacita batérie je 2000 mAh. Motorom Lumia 720 je dvojjadrový Snapdragon 1 GHz. Vo výbave je NFC a cena tohto telefónu sa bude začínať na 249 EUR bez DPH. Predávať sa bude aj v Európe v druhom štvrťroku 2013.

NokiaLumia720-249E.jpg

Nokia Lumia 720 stojí 249 EUR bez DPH, ale pritom zdedila zaujímavé funkcie od Lumie 920

Na záver tlačovej konferencie CEO spoločnosti Nokia Stephen Elop ubezpečil prítomných, že zvolená stratégia je správna a firma v nej bude pokračovať.

StephenElop.jpg

Stephen Elop si za stratégiou firmy Nokia stojí

Ondrej Macko, Barcelona


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá