Image
28.2.2013 0 Comments

MWC 2013 live: Aký bol tento ročník? (blog)

Desiatky najznámejších značiek, stovky ďalších vystavovateľov, tisícky novinárov. Tak vyzerá každá väčšia globálna výstava v oblasti IT. Ani MWC 2013 nie je výnimka. Má to však háčik - ako pripraviť čo najkvalitnejšie reportáže z výstavy, keď máte „za chrbtom" desiatky najlepších redakcií sveta? Zástupcovia svetoznámych mien, ako Engadget, The Verge, TechRadar, sedeli s nami v prvom rade na rôznych tlačovkách.

V pondelok Barcelona oficiálne otvorila svoje brány mobilnému svetu. Dnes máme tri dni výstavy za sebou a je čas sa opäť trocha odreagovať a pozrieť sa na podujatie v trocha inom svetle. Tak to skúsme v tom fotografickom.

01.JPG

Troj-, štvor- či päťpalcový? S full HD displejom či s LTE? Výber je už len na vás. Zaujímavosťou zostáva, že Android valcuje trh. Apple sa na tejto výstave zásadne nezúčastňuje, Windows Phone sme videli len v pár zariadeniach. (foto: LG)

02.JPG

Španielska siesta? V Barcelone, ako v centre obchodu, to až tak neplatí. V tomto prípade boli už všetci po rannej káve a pred obedom.

03.JPG

Aj keby sme sa na hlavu postavili, nemáme šancu navštíviť stánok každého výrobcu. Raz sa však o to pokúsime... J

04.JPG

Asi ani Antoni Gaudí by si nevedel predstaviť, kam raz dizajn v jeho modernom poňatí dospeje. (foto: Nokia)

05.JPG

Počas MWC 2013 sa konal El Clásico (FC Barcelona vs. Real Madrid). Španieli futbal spájajú aj s politikou a vnímajú ho ako súboj Katalánska proti zvyšku Španielska.

06.JPG

Už teraz vieme dátum výstavy v roku 2014. Vrátime sa sem? Veríme, že áno.

07.JPG

NFC je technológia, do ktorej vkladajú nádeje mnohí výrobcovia. Tento rok bude pre NFC prelomový. Má mnoho výhod. Celé výstavisko bolo „NFC-enabled", turniketmi sme mohli prejsť priložením mobilu k čítačke.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Biznis

Problémy s mobilom Note 7 budú Samsung stáť vyše 5 mld. USD

15.10.2016 00:10

Zastavenie výroby smartfónu Galaxy Note 7 bude juhokórejskú spoločnosť Samsung Electronics stáť zhruba 3 mld. USD v tomto a nasledujúcom štvrťroku, čiže celkové náklady stiahnutia budú prinajmenšom 5, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá