Image
26.2.2013 0 Comments

MWC 2013 live: ASUS Fonepad – 7-palcový telefón-tablet za 219 eur!

CEO spoločnosti ASUS je veľmi charizmatický človek, ktorý je čímsi výnimočný - ako jeden z mála CEO z ďalekovýchodných krajín (Čína, Kórea, Japonsko, Taiwan) dokáže zo svojej prezentácie spraviť šou, a nie iba spŕšku ťažko zrozumiteľnej angličtiny. A keď predstavoval na tohtoročnom MWC 2013 produkt Fonepad, všetci v publiku sa smiali s ním.

ASUS Fonepad je 7-palcový... a teraz čo, tablet či smartfón? Skôr smartfón, pretože je určený ako primárne zariadenie, z ktorého sa dá volať. No pri siedmich palcoch môžeme zároveň hovoriť o tablete s veľmi príjemnou hmotnosťou 340 gramov a rozmermi 196,4 × 120,1 × 10,4 mm.

01.jpg

Na trh príde už v marci tohto roku v dvoch farbách (Titanium Gray a Champagne Gold). Jeho srdcom je prekvapivo Intel Atom Z2420 s 1 GB RAM. Intel to so vstupom na trh mobilných zariadení myslí vážne a v ASUSe bude mať silného partnera. O tom niet pochýb. Späť však k zariadeniu - ponúka 7-palcový HD displej IPS rozpoznávajúci 10 rôznych dotykov a s rozlíšením 1280 × 800 pixelov.

Operačný systém je, samozrejme, Android 4.1, tu nie je čo vymýšľať. K dispozícii budú dve pamäťové verzie - 8 a 16 GB, pričom Fonepad podporuje karty microSD do max. kapacity ďalších 16 GB. ASUS ponúka doživotný cloudový priestor ASUS WebStorage v kapacite 5 GB pre každého používateľa.

Zaujímavé je, že ASUS stanovil cenovú politiku nielen na základe veľkosti pamäte, ale aj na (ne)prítomnosti zadného fotoaparátu. Toto považujeme za výborný nápad. Ak môže používateľ ušetriť na fotoaparáte (ak napr. radšej používa kompakt alebo má také zariadenie vo firme zakázané od zamestnávateľa), prečo by mu výrobca túto možnosť nemohol dať.

02.jpg

Z konektivity je zastúpené HSPA+ v 3G sieťach, Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a navigácia je možná cez GPS a GLONASS. Na káblové pripojenie poslúži rozhranie microUSB. K zaujímavostiam patrí prítomnosť dvoch mikrofónov, jeden je v zadnej časti a má slúžiť na potlačenie okolitého šumu.

ASUS Fonepad prichádza s batériou s kapacitou 4270 mAh, ktorá by mala poskytnúť 9 hodín výdrže (pri kontinuálnom prehrávaní videa). Bude to chcieť nejakú externú batériu, ak sa bude Fonepad používať ako primárne zariadenie, nabíjanie 2× do dňa nebude nič nezvyčajné.

03.jpg

Fonepad bude dostupný globálne od marca 2013. 8 GB verzia má stanovenú cenovku na US trh na 249 USD. Cena 16 GB modelu bez 3 Mpix zadnej kamery na európskom trhu je stanovená na 219 eur, a keďže ide o MSRP (Manufacturer's Suggested Retail Price), mala by to byť už koncová cena. Ceny ostatných verzií (8 GB, s/bez zadného fotoaparátu) zisťujeme.

04.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá